MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Projekt za miliony dla edukacji

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 marca 2019, 15:30
Aktualizacja: Czwartek, 7 marca 2019, 6:22
Autor: UM Jelenia Góra
„Jeleniogórskie szkoły = gwarancja wysokiej edukacji” – to tytuł projektu, który będzie realizowany przez dwa kolejne lata i dotyczyć ma wyrównywania szans edukacyjnych. Weźmie w nich udział 9 jeleniogórskich placówek edukacyjnych, w tym 5 szkół podstawowych i 4 szkoły średnie.

Wartość projektu ogółem to 3 mln zł, z czego Miasto inwestuje 5 proc. (głównie przez aport, czyli udostępnianie sal), natomiast reszta pochodzi ze środków zewnętrznych. Z budżetu Państwa pochodzi 10 proc. środków, a dofinansowanie Unii Europejskiej to 85 proc. wartości całego projektu.

Zajęcia realizowane będą głównie w formie kół zainteresowań ze sfery tzw. kompetencji kluczowych, to znaczy znajomości języków, matematyki i in. podstawowych przedmiotów – dowiedzieliśmy się. – Te zajęcia mają szczególne znaczenie dla dzieci, które nie zawsze nadążają z realizacją programu, a z różnych powodów (brak pieniędzy czy brak zainteresowania ze strony rodziców) korepetycje indywidualne są dla nich niedostępne.

Kwota 3 mln zł, niezależnie od źródeł jej pochodzenia, to są spore pieniądze i wiele osób jest zainteresowanych, czy ktokolwiek w jakiś sposób może zmierzyć efektywność takiego kształcenia?

Bezpośrednich mierników w rodzaju możliwości porównania, czy ktoś poprawił stopień z „3”, na „4” czy wyżej nie ma – usłyszeliśmy odpowiedź. – To nie znaczy jednak, że efektywność nauczenia w ramach tego projektu nie jest mierzona. Świadczą o niej m.in. wyniki testów, badana jest frekwencja na zajęciach przez niezależne zespoły, niektóre aspekty edukacji można ocenić także przez pryzmat wyników matur.

Ten projekt płynnie wpasowuje się w rytm takich działań prowadzonych już w przeszłości. Poprzedni, w którym brało udział 10 szkół i kosztował 1,8 mln zł (nosił nazwę „Wysoka jakość edukacji”), właśnie się kończy. Suma tych działań już niebawem będzie poddana weryfikacji w roku kolejnych egzaminów, w tym maturalnych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Jesienne drzewo przedszkolaków

Współpraca KPN z Muzeum Śląskim

Wybory: Zwycięstwo PiS

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~zielonka 6-03-2019 16:29
Pieniądze z unii? 85%? To już wiadomo czego będą uczyć. Indoktrynacja za Nimieckie pieniążki? Od kiedy unia daje na coś 85% kasy? Nie dajcie swoich dzieci przerobić wiadomo na co.
~Niezalogowany ! 6-03-2019 18:14
Jak zwykle, pojedzą, popiją, poradzą i g...o z tego wyjdzie. UE doskonale zdaje sobie sprawę z marnotrawienia w Polsce jej środków.
~do zielonka 6-03-2019 20:07
Jasne lepiej przerabiać dzieci na nie wiadomo co za 500+

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ślubowały pierwszaki

Nagrody dla szkół

Powstaje taras widokowy na Szrenicy

W SP 8 czytali z Gangiem Słodziaków

Niezwykła książka dla przedszkolaków

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
381
Tak
55%
Nie
38%
Nie wiem
7%