MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Projekt Grechuta w Orient Expressie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 27 stycznia 2012, 8:33
Aktualizacja: 10:52
Autor: Agrafka
Fot. Organizator
Zespół Plateau i Martyna Jakubowicz 28 stycznia wystąpią w Orient Expressie. Koncert Projekt Grechuta to utwory Marka Grechuty w nowych, bardzo odważnych aranżacjach, jednak nie pozbawione uroku i magii nadanych im przez niezapomnianego mistrza Marka Grechutę.

Zespół Plateau jest muzycznie eklektyczny i trudny do zaszufladkowania, pomysłowo bawi się konwencją, sprawnie żongluje poezją, ironią, a jednocześnie jest pełen dystansu do świata i godnej pozazdroszczenia scenicznej energii. Koncert ten promuje czwartą płytę zespołu Plateau, która zawiera nowe, odważne wersje piosenek mistrza. Zespół jako gościa specjalnego zaprosił Martynę Jakubowicz.

Płyta „Projekt Grechuta” zdobyła ogólnopolską popularność. Producentem muzycznym jest Wojciech Waglewski, a oprócz niego na albumie wystąpili: Martyna Jakubowicz, aktorka Sonia Bohosiewicz, wokalista zespołu Pogodno - Jacek „Budyń” Szymkiewicz oraz Jacek Ostaszewski, członek legendarnej formacji Grechuty- Anawa. Patronat honorowy nad „Projektem Grechuta” objęła pani Danuta Grechuta - wdowa po artyście.

Od marca zespół zagrał 50 koncertów z tym materiałem, występując m.in. w warszawskiej Sali Kongresowej, Filharmonii Bałtyckiej i Krakowskiej, oraz przed półmilionową publicznością na Przystanku Woodstock. 10 września, ich koncert w Warszawie, transmitowany na żywo przez telewizyjną „Dwójkę”, otworzył jesienną ramówkę tej stacji. Album ten został nominowany do prestiżowej nagrody „Róże Gali 2011”.

Zespół jest świeżo po trasie koncertowej w Kanadzie i USA. Plateau oraz ich goście: Małgorzata Ostrowska, Marek Jackowski, Adam Nowak i Piotr Cugowski zagrali bardzo udane koncerty w Toronto, Chicago, Nowym Jorku (na Manhattanie) i dwa koncerty na Florydzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Zagra Sonori Ensemble

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 27-01-2012 10:13
"Agrafka" !!! I znowu strzelasz sobie w kolano "babolami"!! Płyta "projekt Grechuta" nie mogła się ukazać w MARCU TEGO ROKU!! Chyba nie trzeba tłumaczyć Ci dlaczego..!!!
~ech... 27-01-2012 11:52
Ożesz ... K....a - śladu nie tego koncertu w zakładce " będzie się działo" na Waszej stronie. Koncert jest jutro, a więc wypadałoby dać info parę dni wcześniej, a nie na ostatnia chwilę. Na stronie Orientu ani na Jelonce ani słowa po ile są bilety i czy je można jeszcze dostać. A później jest płacz i zgrzytanie zębów, że nikt na koncerty nie przychodzi. Sami sobie wraz z organizatorem jesteście winni. Pi..olę - nie idę.
~xxx 27-01-2012 14:23
Na bank odwołają jak każdy koncert który ma się odbyć...
~ 27-01-2012 15:36
Organizacjynie leżą.......
~Pietia 27-01-2012 19:37
Koncert jest o 20.00 Bilety w przedsprzedaży kosztują 35 zł, w dniu koncertu 45 zł.
~p 27-01-2012 19:56
Plateau i Martyna Jakubowicz- "Korowód": http://www.youtube.com/watch?v=6ziAvdLNJnM

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

„Polsko–czeski Poranek Rodzinny” w niedzielę!  

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Kiermasz książki do soboty

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
858
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%