MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Projekt edukacyjny za pół miliona

Wiadomości: Janowice Wielkie
Środa, 7 marca 2018, 11:37
Autor: WAC
Fot. Użyczone
W Szkole Podstawowej w Janowicach Wielkich rozpoczęła się realizacja wartego około 500 tysięcy złotych projektu edukacyjnego „Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej w Gminie Janowice Wielkie”.

Projekt ruszył w lutym tego roku i potrwa do końca czerwca 2019 roku. Jest realizowany w partnerstwie: Fundacji Obrazy Bez Granic, Fundacji Jawor i Gmina Janowice Wielkie, a dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W trakcie trzech semestrów dzieci będą miały możliwość uczestnictwa w szeregu dodatkowych zajęć, prowadzonych przez nauczycieli oraz edukatorów zewnętrznych. Zostały one podzielone w projekcie na trzy bloki: „Akademia Umiejętności”, „Z Eksperymentem na Ty” oraz „Wspieranie Potrzeb Edukacyjnych i Rozwojowych”. Pod tymi nazwami kryją się między innymi: zajęcia wyrównawcze (m.in. z matematyki, języków obcych, przyrody, informatyki), nauka współpracy poprzez realizację projektów edukacyjnych, edukacyjne rajdy terenowe (realizowane w weekendy wycieczki po bliskiej okolicy, połączone z odkrywaniem świata), różnorodne koła zainteresowań - (badawcze, eksperymentalne dziennikarskie, filmowe, ekologiczne, turystyczne, plastyczne itp.), warsztaty przedsiębiorczości, podczas których dzieci spotkają się z przedstawicielami różnych zawodów (np. podróżnikami, cyrkowcami, artystami, ekonomistami) dowiedzą się dlaczego wykonują oni dany zawód oraz wezmą udział w przygotowanych warsztatach, wycieczki do Explora Park w Wałbrzychu, Hydropolis we Wrocławiu, Muzeum Kinematografii w Łodzi, praktyczne warsztaty z przedstawicielami różnych obszarów nauki (np. geologami, botanikami, ekologami, ornitologami itd.), zajęcia dla uczniów ze specjalnymi potrzebami (np. wykazujących duże umiejętności w poszczególnych przedmiotach), zajęcia logopedyczne i socjoterapeutyczne, wsparcie indywidualne dla rodziców.

W ramach projektu wzbogaci się też wyposażenie szkoły. Zostaną dla niej zakupione i doposażone:
pracownia komputerowa, pracownia językowa, pracowania matematyczna i przyrodnicza oraz pomoce dydaktyczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ktoś zniszczył choinki

Wyborcze obiecanki cacanki

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~z innejbajki 7-03-2018 12:10
Super !!!! Gratuluję wspaniałego programu edukacyjnego !!!!!
~ 7-03-2018 12:30
Gratuluję, nie wiem komu, ale ważny jest CEL. Tutaj celem jest rozwój wszechstronny DZIECI, poza zakresem podawanym przez Szkołę. Rozwijanie zainteresowań Dziecka powoduje pobudzenie jego ciekawości, zatem również zaangażowania w NAUKĘ oraz poszukiwanie własnych dróg dotarcia do tej nowej WIEDZY.To zaowocuje w ciągu całego ŻYCIA i naukowego i zawodowego, ale także osobistego ROZWOJU tych młodych LUDZI. Życzę innym Samorządom any poszły w ŚLADY Janowic Wielkich. Trzymam kciuki !!!
~marecki5 8-03-2018 11:39
Widać że aby szkoła spełniała swoją podstawową rolę potrzebny jest specjalny "projekt" - bez tego nie można? Fajnie kosić dodatkową kasę za nadgodziny i wycieczki - bo to przecież "projekt"... "Projekt" jest usprawiedliwieniem dla dla większych zarobków za podstawowe obowiązki szkoły, lekceważone za podstawową pensję... Lepiej już te pieniądze rozdać uczniom na zakończenie szkoły na dalszą część edukacji, a tak to wszyscy są zarobieni... Tylko co z tego przyjdzie dzieciakom tak naprawdę?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W szkole o używkach

Ekumenicznie i świątecznie

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Od niedzieli z nowymi przystankami

Rok niespełnionych obietnic

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
940
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%