MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Projekt edukacyjny w kowarskiej „Trójce”

Wiadomości: Kowary
Niedziela, 27 stycznia 2019, 8:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:15
Autor: WAC
Fot. WAC
Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Gielniaka w Kowarach otrzymała za pośrednictwem Fundacji Edukacji Przedszkolnej dofinansowanie na realizację projektu "Wzrost jakości edukacji w SP nr 3 w Kowarach.".

Realizacja projektu, który ruszył 1 stycznia 2019 roku potrwa dwa lata. Jego całkowita wartość to 419 tysięcy złotych, a uzyskane dofinansowanie wynosi 392 tysiące złotych. Środki te zostaną przeznaczone na realizację dodatkowych zajęć edukacyjnych z zakresu języków obcych, matematyczno – przyrodniczych oraz informatycznych.

Zajęcia, prowadzone metodą eksperymentu mają rozwijać kreatywność uczniów i pobudzić w nich umiejętność lepszego zdobywania wiedzy. Poprzez udział w zajęciach i wyjazdach uczniowie kowarskiej „Trójki” mają poznać swoje mocne strony, talenty, predyspozycje. Korzyścią dla pedagogów ma być polepszenie ich warsztatu pracy i nabycie kompetencji do efektywniejszego nauczania.

W ramach projektu w szkole będą się też odbywać zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, warsztaty przedsiębiorczości, rajdy i wycieczki eksploracyjno – badawcze. Wyposażenie SP nr 3 w Kowarach wzbogaci się o wyposażenie sali komputerowej, pracowni geograficznej oraz wykorzystywany w procesie dydaktycznym sprzęt TIK (Technologie Informacyjno-Komunikacyjne).

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
25%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

To dopiero szkoła!

Stop mowie nienawiści

Bal retro w Muflonie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~eko 27-01-2019 9:35
W tym wyjazdy na Euroweek?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybrano sołtysów

Rusza nabór do szkół podstawowych  

Te barierki to skandal!

Proces ws. Barona

Bo palą byle czym

Sonda

Są plany, aby zmienić nazwę powiatu jeleniogórskiego na karkonoski. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
154
Tak
17%
Nie
76%
Nie wiem
7%