MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Program „ALFA” w szkołach

Wiadomości: Region
Piątek, 25 listopada 2016, 8:26
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci w Szkole Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie przeprowadzili dla uczniów spotkania w ramach wojewódzkiego programu edukacyjnego pn. „ALFA”.

Program jest ukierunkowany na podnoszenie świadomości i kształtowanie pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

Zajęcia dla uczniów klas I-VI w jeleniogórskiej szkole przeprowadziła st. sierż. Beata Sosulska – Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz ze strażnikiem miejskim Grzegorzem Rybarczykiem , a dla uczniów klas IV-VI zajęcia w szkole w Szklarskiej Porębie przygotowała mł. asp. Monika Poddębniak z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii KMP w Jeleniej Górze. Łączenie udział w spotkaniach wzięło około 220 osób.

- Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Policję. Jak się okazało, wykazywali się dużą wiedzą w zakresie omawianych zagadnień. Prowadzący zajęcia, przy wykorzystaniu opracowanych dla tego programu materiałów dydaktycznych, poruszali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, w tym m.in. właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Pechowa libacja złodziei

Doczekają się ronda

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~eldo 25-11-2016 16:21
Przed spotkaniem musieliśmy zajarać gramulca na trzech, jakoś dało się słuchać tych wynurzeń. Z Rybarczyka strażnik miejski jak z K... Każdy zna dalej :)))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Nastolatkę odnaleziono

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
662
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%