MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Profesorowie, doktorzy, biznesmeni grali i śpiewali dla chorych na serce

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 25 marca 2012, 8:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 marca 2012, 7:52
Autor: RED
Fot. RED
Znani w środowisku medycznym i bankowym oraz w świecie nauki i interesów filantropowie zebrali się w sobotni wieczór w Filharmonii Dolnośląskiej, aby – w ramach “koncertowej” akcji charytatywnej jeleniogórskiego Rotary Club – wesprzeć finansowo zakup kardiomonitorów dla Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

– Służba ponad własne interesy – ta rotariańska dewiza przyświecała trzeciemu już koncertowi charytatywnemu. Kupując cegiełki członkowie i sympatycy jeleniogórskiego Rotary Club pomagają finansowo potrzebującym placówkom ochrony zdrowia. W minionych latach muzyką w wykonaniu ludzi, dla których sztuka nie zawsze jest zawodem, ale w każdym przypadku pasją, pomogli już noworodkom leczonym w szpitalu w Jeleniej Górze (zakupiono tomograf), a także wsparto starszych pensjonariuszy jednej z placówek opiekuńczych. Tym razem celem gestu było kupno kardiomonitorów dla Sali Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Przybyłych do sali Filharmonii Dolnośląskiej gości przywitał prezydent jeleniogórskiego Rotary Club Artur Niewęgłowski, który przypomniał wcześniejsze dokonania cyklu koncertów charytatywnych i podziękował za obecność oraz wsparcie. Wśród publiczności zasiedli, między innymi, posłanka na Sejm Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, senator Józef Pinior, wicestarosta jeleniogórski Andrzej Więckowski. Z racji zjazdu Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, który przed południem miał miejsce w Hotelu Mercure, nie zabrakło znanych nazwisk z środowiska lekarskiego.

Na estradzie wystąpił rotariański zespół muzyczny Sygit Band z Wrocławia. Dwudziestu jeden instrumentalistów (zarówno muzyków zawodowych jak i amatorów) pod dyrekcją Macieja Sygita, zapewniło akompaniament poszczególnym wykonawcom gorąco oklaskiwanym przez publiczność. W roli konferansjera i jednego z solistów wokalistów wystąpił prof. Marek Ziętek, rektor Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Zabrzmiały rozmaite melodie popularnych szlagierów znanych z filmów, list przebojów i innych prezentacji. Swoje możliwości wokalne zaprezentowały przyjęte z aplauzem panie: prof. Alicja Chybicka, hematolog dziecięcy i senator RP, oraz dr chirurgii Monika Pfanhauser. Oklaskiwano także śpiewających panów, którzy na co dzień – zawodowo - mają niewiele wspólnego z muzyką, między innymi, radiologa prof. Marka Sąsiadka i przedsiębiorcę Roberta Zapałowicza.

Mocnym punktem programu był występ studentki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Kamili Osuch, która zaśpiewała, między innymi, "No more blues", anglojęzyczną wersję bossa-novy Antonio Carlosa Jobima “Chega de saudade”. – Niech rzuci tę ekonomię, na muzyce zarobi więcej – skomentował prof. Marek Ziętek.

Publiczność nie szczędziła braw dla Wojciecha Zipsera, konsula honorowego Królestwa Niderlandów, oraz dla Zdzisława Skorka, który zaśpiewał znany hit z musicalu “Skrzypek na dachu” – pieśń Teviego Mleczarza “Gdybym był bogaty”. Salwy śmiechu i braw wywołał – w poetyckich przerywnikach – jeleniogórski lekarz poeta Kazimierz Pichlak, który przedstawił swoje wiersze.

Na estradzie Filharmonii Dolnośląskiej zaśpiewał mało znany z tej roli prof. Jan Miodek, który popularyzuje kulturę języka i wiedzę o polszczyźnie w programach telewizyjnych i licznych publikacjach. Obdarzony ładnym głosem pan Profesor wykonał szlagier Armstronga “What a wonderful world” z własnym tłumaczeniem, a na finał – w profesorskiej interpretacji z towarzyszeniem wszystkich wykonawców koncertu zabrzmiał przebój Wojciecha Gąsowskiego “Gdzie się podziały tamte prywatki”. Publiczność podziękowała wykonawcom owacją na stojąco i usłyszała tę piosenkę na bis. A za gest z pewnością będą wdzięczni rotarianom pacjenci, którzy trafią na oddział kardiologii jeleniogórskiego szpitala.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~leos 25-03-2012 9:00
Pani Kopacz, powinna beknąć za to co (nie) zrobiła ze służbą zdrowia.
~kiro 25-03-2012 9:35
ja nie rozumiem działania tzw biznesmenów....cel jest szczytny ale czy oni nie robią tego dla poklasku?chcesz zrobić coś dobrego dla ludzi?-daj im godnie zarobić w swojej firmie.Ale tego nikt by nie zauważył...a taka akcja to co innego-zdjęcia,publiczność...to gówno nie charytatywność!
~...piotr 25-03-2012 10:22
jeden wielki śmiech kto z tych darmozjadów oprócz pana Ładzińskiego żyje za swoje wszyscy z nich żyją za publiczne pieniądze grali i śpiewali dla siebie bo sprzęt później wykorzystuje się do prywatnych celów zorientujcie się ile zarabiają w naszym szpitalu lekarze na kontraktach to potem uzyskacie odpowiedź na pytanie dlaczego brakuje na sprzęt a winni tej sytuacji bawią się w wolontariuszy k... żenada
~ 25-03-2012 10:33
no a personel szpitalny zapieprza za 1000 zł.....
~do kiro 25-03-2012 10:37
zgadzam się w pełni z twoim wpisem. Większość robiona dla poklasku?
~do kiro 25-03-2012 10:40
chłopie jestes typowym Polakiem nic sie nie podoba najlepiej robic na wyspach jako czarnoroboczy i tu przyjechac i szpanowac jak to jest u nas w angli. Polacy gadaja na Owsiaka Rotary tylko jak trzeba skorzystac ze sprzetow zalatwionych przez te osoby lub organizacje to wtedy jest ok.Idz do Tuska poki co zafundowal Ci 67 lat pracy tylko po to bys nie dotrwal emerytury
~już nie zdro 25-03-2012 11:37
do ~~kiro, zapytaj się tych chorych, którzy leżą na kardiologii co oni potrzebują, jesteś koleś zdrowy to zasuwaj i ciesz się żeś zdrowy
~de-de 25-03-2012 11:48
a tymczasem w krzakach serwowano denaturat.
~ja 25-03-2012 11:53
a to wjg sa biznesmeni? czy z wrocka przyjechali?
~ozdrowiały 25-03-2012 12:51
Jak sie pozna obyczaje na jeleniogórskiej kardiologii, to po dwóch dniach wychodzi się zdrowym lub do innej placówki w Polsce, aby tylko na to nie patrzyć.
~Garwolka 25-03-2012 14:16
Piękny , kolejny,ciekawy koncert - nie przesadzony w nazwie , że niepowtarzalny - bo takie osobistości nauki , biznesu które poświęcają swój czas na rzecz istotnego celu dla innych ludzi i oprócz własnych obowiązków zawodowych maja talent artystyczny dokonują czegoś niezwykłego- to dzisiaj takich ludzi jest niewielu. Dzięki kolejnemu zaangażowaniu się zarządu Rotary Klubu - z przyjaznym wrocławiem możemy pięknie im podziękować za efekty i urozmaicenie naszego miasta - dumni jesteśmy że mamy rotarian w naszym mieście.A błazny typu Piotr, Kiro i inni niech się nie wypowoadają na tym forum bo to nie jest miejsce dla nieudaczników , pacanów ktorzy przynoszą wstyd społeczeństwu, plotąc takie bzdury. Może niech przedstawią swoje dokonania na jelonce a nie krytykuja .
~Zygmunt Pont 25-03-2012 14:50
Zobaczcie czego dokonują Ci i Te wyjątkowe postaci , jakich wspaniałych dokonań - z własnej woli - nie oglądając sie na politykierstwo , narzekania , krytykanctwo , cynizm innych - co wypisuje jakiś szyderczy pleps powyżej i nic nie wnosi do sprawy -zamiast podziękować bo jeden z drugim może z tego korzystać z urządzenia w szpitalu jako szyderca i bierny nierobek. Brawo dla całej organizacji Rotary i gratulacje dla operatywnych działaczy . - że też im sie jeszcze chce - bo najlepiej byłoby nic nie robić tylko żądać i narzekać jak niektórzy co kompromitują miasto i jeszcze szczekają. .
~do Garwolka 25-03-2012 15:11
wiesz jakie są moje dokonania błaźnie takie że koszta prowadzenia mojej działalności gospodarczej wzrosły w ciągu ostatnich 5 lat o ponad 50 procent a wiesz dlaczego bo zwiększyły się wymagania tych wszystkich doktorków ,profesorków pseudo biznesmenów uciekających od podatków darmozjadów na ciepłych posadkach wytłumacz mi dlaczego w państwowej placówce ktoś zarabia 15-20 tysięcy na miesiąc oczywiście nie mam nic przeciwko niech zarabia nawet 100 tysięcy ale niech wybuduje swój prywatny szpital wyposaży go za swoje pieniądze i czerpie z tego zyski i tak na koniec weź się do prawdziwej roboty nieudaczniku sam zapłac podatek ZUS weź kredyt na rozwój firmy spłacaj go to pogadamy cwaniaczku
~Pytanko????? 25-03-2012 16:02
a ten sprzęcik to będzie dla pacjentów na kasę chorych czy w prywatnych gabinetach?????
~_do garwolka 25-03-2012 19:26
wybrałeś tuska to masz i nie miej do nikogo pretensji...chyba ze jak zwykle teraz nie ma tych co wybrali po heheheh chlopie proponuje Ci od razu zakąłd pogrzebowy nie bedziesz liczyl kto ile zarabia i po co w ogole szpital nie bedzie koncertow itp to dla wszystkich malkontentów z jeleniej góry dla mieszkancow potrzeba darmowej wodeczki darmowego pikniku czy festynu wtedy jest ok chyba ze za malo toalet czy inne rzeczy w jeleniej sa sami narzekacze oby nie musieli korzystac z rzeczy zafundowanych nam przez innych
~Portal 25-03-2012 20:25
Nie pojmuję dlaczego negowany jest przez niektórych piszących tak szczytny cel pomocowy , wkład pracy ,zdolności wielu wartościowych ludzi ,którzy dokonują czegoś ponad czasowe wartości - a jacyś nieznani mieszaja patologię , wynaturzenia w lecznictwie , ładzie i porządku społecznym ,utyskują- przecież wybraliście do cholery posłów , senatorów , prezydentów ,radnych i pod ten adres kierujcie żale i fermęt- więc czego się czepiacie wyjątkowych porządnych ludzi ,ktorym do mankietów nie sięgacie pod żadnym względem a oni jednak coś stanowią bo dowody są w dokonanch faktach.
~ 25-03-2012 21:12
DOLNOŚLĄZAK. Koncert z klasą! Z wysoką klasą i kasą.
~Sulivan 25-03-2012 21:20
Na taki niebywały koncert w wydaniu Rotarian ,który wspiera szpital , nasze społeczeństwo -nie przybyli radni, prezydent i vicki ani posłanka Czernow - bo za zaproszenia należało zapłacić po 50 pln jako wkład na zakup kardiomonitora. A gdyby było za darmoszkę jak to zwyczajowo bywa too ??? w pierwszych rzędach .. i pod obiektyw.
~joke 25-03-2012 21:37
\\\" What a Wonderful World\\\" zaśpiewał Louis Armstrong , a nie Amstrong.
Bluszcz 26-03-2012 7:47
Wszystko jak zwykle. Dzielenie włosa na cztery, szukanie drugiego i trzeciego dna, narzekanie..... A ja uważam że każdy gest wykonany w dobrą stronę jest piękny i warto to doceniać co robią inni. Dlaczego każda akcja w opiniach tutejszych forumowiczów nabiera politycznego oblicza i cech działania tylko i wyłącznie dla własnego dobra i wizerunku? Nie wiem, ale staje sie to nudne.
~buahahahaha 26-03-2012 8:19
"Służba ponad własne interesy" - Buaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Edyta 26-03-2012 9:45
Było pieknie , wrażenia wspaniałe - szkoda , ze nie wyeksponowano bohaterów którzy ten koncert zoorganizowali , włozyli wiele trudu i pomysłów- aby im podziękować gromkimi brawami w filharmonii. Wiem ,że jest to już drugi taki koncert w filharmonii , tamten też był wzniosły i utkwił mi w pamięci - czekam na kolejny koncert bo zawsze nisko kłaniam sie tym niecodziennym artystom , gratuluję klubowi rotariańskiemu i życzę osiągnięć jak dotychczas. Szkoda że powszechnie ludzie tego nie doceniają , jak nic się nie dzieje to żle , jak coś się wydarzy cudownego i atrakcyjnego to też żle - nikomy nie dogodzą .Mądrzy wiedzą , że takimi malkontentami nie wolno sie przejmować i z ich opiniami liczyć.
~rotarianin 26-03-2012 12:22
cóż znów tu dużo jadu ktoś wylewa - żal mi Was bo pewnie nic nie robicie dobrego ani dla siebie ani tym bardziej dla innych ale pamiętajcie, że jak przyjdzie Wam lub Waszym dzieciom skorzystać - (czego oczywiście nikomu nie życzę i oby ten sprzęt się marnował z braku pacjentów :) ze sprzętu, który został zakupiony przez Rotary to nie miejcie wyrzutów sumienia za te bzdury, które tu wypisujecie tylko korzystajcie do woli bo to ma służyć Wszystkim biednym i bogatym mądrym i Wam również
~rotarianin 26-03-2012 12:35
cóż znów tu dużo jadu ktoś wylewa - żal mi Was bo pewnie nic nie robicie dobrego ani dla siebie ani tym bardziej dla innych ale pamiętajcie, że jak przyjdzie Wam lub Waszym dzieciom skorzystać - (czego oczywiście nikomu nie życzę i oby ten sprzęt się marnował z braku pacjentów :) ze sprzętu, który został zakupiony przez Rotary to nie miejcie wyrzutów sumienia za te bzdury, które tu wypisujecie tylko korzystajcie do woli bo to ma służyć Wszystkim biednym i bogatym mądrym i Wam również
~rotarianin 26-03-2012 13:28
cóż znów tu dużo jadu ktoś wylewa - żal mi Was bo pewnie nic nie robicie dobrego ani dla siebie ani tym bardziej dla innych ale pamiętajcie, że jak przyjdzie Wam lub Waszym dzieciom skorzystać - (czego oczywiście nikomu nie życzę i oby ten sprzęt się marnował z braku pacjentów :) ze sprzętu, który został zakupiony przez Rotary to nie miejcie wyrzutów sumienia za te bzdury, które tu wypisujecie tylko korzystajcie do woli bo to ma służyć Wszystkim biednym i bogatym mądrym i Wam również
~kasjer 26-03-2012 21:14
Gdzie była Zofia Cz.?!!!!
Bluszcz 26-03-2012 21:43
Zofia Cz???? Piękne imię i zapewne piękna kobieta. Szkoda że jej nie znam osobiście. Zamyśliłem sie przez chwilkę i pomyślałem sobie że być może chodziła w kwiecistej sukience i kapeluszy przewiązanym wstążką pod rękę z właśnie przybyła wiosną po łące i zachwycała sie pierwszymi w tym roku polnymi kwiatami? A może pomagała jakiejś pogodnej staruszce zrobić konieczne zakupy? Mogła też wpatrywać sie w smutne twarze jeleniogórzan i zastanawiać sie jak spowodować by na tych szarych obliczach pojawił sie uśmiech. Taki szczery, radosny, serdeczny. Musi być piękną postacią ta tajemnicza Zofia Cz.
~bu3las 26-03-2012 22:14
Tak, była wspaniała atmosfera. Rotarianie pokazali się z najlepszej strony. Pokazali, że można trochę na luzie, ale z dbałością o jakość (podkład muzyczny na wysokim poziomie, aranżacja również) miło spędzić czas, jednocześnie go nie tracąc.... Ta atmosfera wynikła pewnie z tego, ze nie było podstawowego garnituru polityków. A ci, którzy byli, siedzieli karnie na widowni. Podziękowania!
~olo 2-04-2012 9:45
a gdzie pani Zakrzewska

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Debata o odpadach

Świętowali złote gody

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
934
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%