MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Produkty regionalne z Karkonoszy w Aachen

Wiadomości: Powiat
Wtorek, 6 marca 2018, 9:44
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Powiat Jeleniogórski w dniach 2–4 marca prezentował swoją ofertę na międzynarodowych targach konsumenckich Euregio Wirtschaftsschau Aachen 2018.

Powiat Jeleniogórski brał udział w targach w Północnej Nadrenii – Westfalii ze względu na łączące go partnerstwo z Regionem Miast w Aachen. W tym roku jednak oferta regionu została rozbudowana o prezentację wyrobów lokalnych oznakowanych naszą marką regionalną.

- Od 2017 roku Powiat Jeleniogórski wspólnie z Lokalną Grupą Działania „Partnerstwo Ducha Gór”, Regionem Miast Aachen i Stowarzyszeniem „Eifel” uczestniczy w projekcie realizowanym w ramach programu Leader - mówi starosta jeleniogórska Anna Konieczyńska. Jego założeniem jest promocja i wykorzystanie marek lokalnych w celu intensyfikacji rozwoju regionu.

- Dlatego w porozumieniu z naszymi partnerami postanowiliśmy w tym roku zaprezentować na targach w Aachen, licznie odwiedzanych przez gości z Niemiec, Holandii i Belgii, przykładową ofertę produktów regionalnych z Karkonoszy. W ten sposób odwiedzający ekspozycję goście mieli okazję zapoznać się nie tylko z rozbudowaną ofertą turystyczną naszego regionu, ale także z szeroką paletą produktów naszych lokalnych przedsiębiorców. Naturalnie ze względu na ograniczone możliwości techniczne nie było możliwe pokazanie wszystkich produktów z Karkonoszy, ale i tak nasza propozycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno zwiedzających targi jak i wśród przedstawicieli mediów lokalnych – dodaje starosta.

Według źródeł udostępnionych przez organizatorów, podczas prezentacji Karkonoszy targi Euregio Wirtschaftsschau Aachen 2018 odwiedziło około 20 tysięcy gości.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Country pod Śnieżką

Seans plenerowy z Janem Nowickim

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Odbudują zbiorniki

PiS ujawnił listy kandydatów

Zamknięcie szlaków w Rudawach Janowickich

Wichura nie narobiła szkód

Traktorek ze zrzutki

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
504
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%