MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Produkty regionalne i dziecięcy targ pod Wieżą Książęcą

Wiadomości: Siedlęcin
Niedziela, 30 lipca 2017, 15:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 lipca 2017, 7:38
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W każdą sobotę pod Wieżą Książęcą w Siedlęcinie odbywa się targ rolny Górskie Smaki, jednak wczoraj (29.07) organizatorzy zaprosili również dzieci, które stworzyły pchli targ z mnóstwem zabawek, gier i innych artefaktów.

- Pokrzywa to jedno z naszych najlepszych ziół. Zawiera ogromną ilość żelaza, które odpowiada za transport tlenu we krwi, więc po wysiłku wskazane jest zjedzenie troszkę pokrzywy - powiedział Marek Wąs z Wolimierza, który oferuje m.in. pesto z pokrzywy. Nowością na targu były knedle a'la tyrolskie, które oferowały panie z Jeleniej Góry. - W knedlach jest jarmuż i boczek od lokalnych rolników - ujawniła Halina Jabłońska. - Pomysł był spontaniczny. Tych knedli u nas nikt nie robi. Mieszkałam 12 lat w Tyrolu i stamtąd mam przepis. Staramy się używać produktów z Górskich Smaków - podkreśliła pani Halina, która przyznaje, że coraz więcej klientów szuka produktów regionalnych, a więc świadomość społeczeństwa rośnie.

- O dziwo, z naszych dzieci (wystawców targu rolnego - red.) jest tylko dwoje, a pozostałe dzieci są przede wszystkim z Jeleniej Góry - powiedziała Monika Filipińska z Wieży Książęcej w Siedlęcinie, która cieszy się, że "Siedlęcinki - dziecięcy pchli targ" spotkał się z dużym zainteresowaniem. Jak zapowiada, najprawdopodobniej najmłodsi będą mogli regularnie - w każdą ostatnią sobotę miesiąca sprzedawać swoje rzeczy pod wieżą (z wyjątkiem miesięcy zimowych).

- Jesteśmy tu pierwszy raz. To świetna sprawa, dzieci uczą się przedsiębiorczości i nie wyrzuca się niczego do śmieci - ocenił pan Arkadiusz, który przybył na zakupy ze Świeradowa Zdroju z żoną Katarzyną i córką Igą. - Jestem uzależniony od produktów regionalnych, mamy dość drogiego "syfu" w sklepach, a produkty regionalne wcale nie są dużo droższe - dodał pan Arkadiusz, który porównał cenę masła (250 g), które w sklepie kosztuje 7 zł, a na targu kupił za 9 zł. - Uważam, że lepiej zjeść takie, niż to ze sklepu - stwierdził.

Kolejny targ rolny pod wieżą już w najbliższą sobotę w godzinach 10:00 - 13:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Senator zachęca do głosowania na maszty

Drogi do remontu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~bn 31-07-2017 9:10
Smaczku potrawom dodaje azbest z dachów wiaty i garaży.
~ 31-07-2017 12:08
Ale tam jest tylko dla swoich ? prawda to ?
~Sławek 31-07-2017 21:08
Trole przybywajcie chętnie gardło rozpłatam . azbest nie zaleczy a swoi nie pomogą , bo swoich trzeba znać i szanować .swoi są dla każdego i wszystkich świadomych :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Ćwierć wieku Teatru Maska

Kiedy zniknie ten wykop?

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
354
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%