MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Procentowi gimnazjaliści

Wiadomości:
Środa, 30 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 0:34
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Nastolatki upiły się do nieprzytomności. Wezwana na miejsce policja zatrzymała kilku innych pijanych uczniów. Kary poniosą rodzice.

Uczniowie kilku klas gimnazjum nr 1 Jeleniej Górze bawili się na imprezie andrzejkowej w sali klubu tanecznego przy ul. Mostowej. Szkolną imprezę zorganizowano dla uczniów klas: pierwszej, drugiej i trzeciej. Najstarsi mieli 16, a najmłodsi 12 lat. Po godzinie jedna z uczennic straciła przytomność. Wcześniej wymiotowała. Po chwili zasłabła jej koleżanka. Nauczyciele wezwali pogotowie i policję. Nieprzytomne uczennice przewieziono do szpitala. Obie wcześniej piły piwo i wódkę. Miały ponad promil alkoholu we krwi.

- Zablokowaliśmy wyjście z lokalu. Policjanci zaczęli sprawdzać trzeźwość uczniów. Na sali było jeszcze dziewięciu pijanych piętnastolatków - mówi komisarz Edyta Bagrowska, oficer prasowy jeleniogórskiej policji.
Grażyna Kurzak, gospodarz sali tanecznej, jest zaskoczona przebiegiem imprezy. Nauczyciele kontrolowali bowiem wchodzących na salę uczniów, szukali między innymi alkoholu. Do toalet młodzież mogła wchodzić tylko pojedynczo.
Po przeprowadzonym przez nauczycieli "śledztwie" okazało się, że uczniowie pili alkohol tuż przed zabawą. Wódkę i piwo kupili w sklepach w centrum.
Dyrekcja gimnazjum postanowiła odwołać w tym roku szkolnym wszystkie zaplanowane imprezy. Wobec uczniów, którzy byli pijani, wyciągnie konsekwencje. Wszyscy otrzymają w tym semestrze naganną ocenę z zachowania. Wyrzucić ich ze szkoły nie można.

- Całe to zajście jest naszą porażką pedagogiczną. Jednak dziwi mnie podejście niektórych rodziców, którzy uważają, że nic złego się nie stało - mówi Alicja Sowa, dyrektor gimnazjum.
Rodzice pijanych uczniów mogą ponieść odpowiedzialność prawną. Policja postawi im zarzut demoralizacji nieletnich.
Konsekwencje mają też ponieść właściciele sklepów, w których uczniowie kupili trunki. Grozi im 5 tys. zł kary i utrata koncesji na sprzedaż alkoholu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Doczekają się ronda

DIOZ: To zarzuty wyssane z palca

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~MoNiA 30-11-2005 19:50
No i to jest dobrze opisana sytuacja! a nie to co napisali w nowinach:/ same durnoty! szkoda ze imprez nie bedzie...
~eyden 30-11-2005 22:01
Nauczyciele kontrolowali uczniów przy wejściu do lokalu, czy oby przypadkiem nie wnoszą alkoholu, ale nie kontrlowali trzeźwości uczniów przy wejściu ? Skoro nastolatkowie upili się wcześniej, to nie wierzę że na wejściu nie wzbudzali podejrzeń. Sądzę, że nauczyciele przymknęli najpierw oko, a poźniej upite dzieci mdlały w zaduszonym klubie. Co do porażki pedagogicznej - to raczej porażka wychowawcza rodziców, którzy bagatelizują sprawę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Wkrótce święto kolorów

Rowerowa Autostrada Dolnego Śląska

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
765
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%