MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Próbowali skruszyć zatwardziałe serca

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Niedziela, 18 grudnia 2011, 8:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 grudnia 2011, 8:15
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Błękitny prezent – tak zatytułowano przedstawienie świąteczne w Niepublicznej Szkole Podstawowej 707 w Karpaczu. Nie zabrakło wzruszeń i przesłania, jak wiele można zrobić kierując się w życiu dobrem. Wsparto też chorą mieszkankę kurortu pod Śnieżką.

W miniony piątek uczniowie w oryginalny sposób przedstawili historię wigilijną. Odrobina miłości i dobra sprawiała, że miękły nawet najbardziej zatwardziałe serca. W przygotowaniach jasełek pomogły Barbara Erward i Edyta Pękala-Jakubowska.

Młodzi aktorzy pokazali dorosłym, jak łatwo poprzez drobne uczynki przywrócić tradycję w domach nękanych przez samotność, alkohol oraz inne problemy. Nie zabrakło świątecznego kiermaszu, z którego uzbierane pieniądze trafią na zakup wózka dla mającej kłopot z poruszaniem się 19-latki z Karpacza. Świąteczne ozdoby na kiermasz uczniowie przygotowywali podczas warsztatów. – Cieszymy się, że mimo zawieruchy udało się do nas dotrzeć tak wielu rodzicom – powiedziała Marzena Gąszczek, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej 707 w Karpaczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

W sierpniu zarejestruj jacht

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 18-12-2011 8:29
Czy Pan Pajdzik -radny miasta - juz nie ma gdzi szukac pomocy dla corki. władze , jego wladze nie pomagaja. Dzieci powinny zbierac pieniadze dla szkoly, ogółu, a nie pojedynczej osoby . zbiorki te sa kilka razy do roku w roznych stowarzyszeniach. 1% podatku rowniez. A Pana Radny Pajdzik tylko zmienia samochody i.....
~kki 18-12-2011 8:52
To prawda, wykorzystuje wszystkie możliwości. Przecież jest NFZ, który dopłaca, PFRON gdzie tylko wnosi się malutki udział własny lub wcale bo są różne warianty.Trudno tu akurat polemizować gdyż dziecko jest wysoce niesprawne. A nie ma innych dzieci, które rokują poprawę życia codziennego mając lepszy sprzęt?
~sowa 18-12-2011 10:41
Potrzeba jest nie "przeslanie"choc to dobra forma kreatywnej zabawy swiatecznej,dzieci musz uczyc sie zadac zmian i wplatac w te przedstawienia form protestu i niezgadzania sie z taka rzeczywistoscia,bo problemu w ten sposob nie rozwiaza,to nie tradycja pomoze przywrocic w domach patologicznych radosc to potrzeba madrej polityki na szczeblu regionalnym jak i wyzszych. Szopka jak to sie mowi odspiewana a problem zostaje i te rodziny patologiczne borykaja sie z problemem samotnie.Zacznijmy patrzec na sprawy w sposob madry a nie odstawianie sloganowych staroci.
~Rodzic 18-12-2011 11:56
Jasełka były przepiękne, wzruszające i bardzo profesjonalnie przygotowane. Gratulacje dla dzieci i dla nauczycieli, którzy- jak zawsze w tej szkole- stanęli na wysokości zadania poświęcając swój wolny czas. Rzeczywiście szkoda, że dochód z imprezy nie został przeznaczony na cele szkoły a nie dla jednej osoby w żaden sposób nie związanej z tą szkołą.
~Organizator 18-12-2011 13:04
Na co organizatorzy przeznaczają dochód, to sprawa organizatorów. Z dwóch pierwszych komentarzy, z których wyziera osobista niechęć do jednej osoby mozna wnioskować, że pochodzą od przeciwników Pana Pajdzika a tych (jako radny opozycji) ma on we władzach miasta. Wygląda też na to, że do obu krytykantów przesłanie przedstawienia nie dotarło ale w związku z tym jaką grupę reprezentują rozumie się to już samo przez się. Sowie dziękuję za rzeczowy komentarz.
~... 18-12-2011 13:50
Widać nie wszystkie "zatwardziałe serca" udało się skruszyć, ale zawsze warto próbować, "Błękitny prezent" nie dotarł jeszcze do dwóch pierwszych komentatorów, ale trzymam kciuki, żeby kiedyś i tam trafił:)
~ 18-12-2011 17:19
gdyby to panstwo bylo normalne nie trzeba by bylo szukac takich metod by skruszyc zatwardziale serca, widac ze najbardziej zatwardziale serca sa w Sejmie, gdzie sie dostali sie cwaniacy tylko dzieki temu ze duzo ludzi sie wzruszylo dola Polski i Polakow i ich wybralo, wierzac ze sa to ludzie o naprawde czulych sercach, a dzis widzimy jak sa w Sejmie wzruszeni dola dzieci niepelnosprawnych, emerytow i rodzin ktore ledwie wiaza koniec z koncem, wiec nie dziwi mnie ze tych dwu sie wkurzylo ze cwaniak cwaniakuje, niech sie uda do kolesi w swojej partii
Piipi Jelonkowa 18-12-2011 18:19
~Cudowne zdj.nr.07 .. szkoda,ze aniolowie odfruwaja .. po Swietach !
~ja 18-12-2011 19:15
Nareszcie pokazano bohaterów dnia, małych wykonawców i cudowne dzieciaki, a nie nielubiane władze na czele z pewną panią...
~do "ja" 18-12-2011 20:07
...bo ta nielubiana pani do nas nie przychodzi !
~Precel 19-12-2011 20:38
Zamiast współczuć to jest okazja żeby radnemu dowalić,niech mu będzie fajnie - dopieprzmy mu przecież ma takie lekkie życie ,mieć niepełnosprawne dziecko to pryszcz.Moi drodzy wstydu wam nie brak i poszanowania dziecka które nie potrafi się samo obronić,wyżywając się w potyczkach słownych na radnym to tak jakbyście się wyżywali na jego dziecku.Jak mu zazdrościcie tego dziecka to możecie sobie przygarnąć z domu dziecka z podobnym kalectwem - powodzenia krwiopijcy. Ale przecież to tak po katolicku - prawda? Proponuje na koniec odmówić "Modlitwe Polaka" z filmu DZIEŃ ŚWIRA. Buźka
~Precel 20-12-2011 20:13
No co nie ma nagonki na radnego jajeczek zabrakło czy po prostu jesteście ka...liami noszącymi krzyż na piersiach.Wyznawcy dobra wszelakiego udławcie się w swojej nienawiści zanim przystąpicie do wieczerzy wigilijnej.Aha jest konkurs na największego "palanta" w Karpaczu - zachęcam ochoczo do wzięcia udziału. Buźka rodacy.
~kasia12 23-12-2011 13:00
dyskusja na poziomie ;( tym bardziej, że się święta zbliżają.... WSTYD !!! ani grosza pewnie nie daliście na ten wózek a komentujecie i po co te złośliwości... nie życzę nikomu aby musiał prosić o pieniądze dla swojego dziecka w obliczu tragedii....
~yyy? 11-01-2012 20:29
Zdjęcie nr 11 mogliście sobie darować.... Ale pozostałe zdjęcia są super! Który aktor się wam najbardziej podobał? Bo mi ta mała dziewczynka w kucykach i sukieneczce. Jest taka słodka! :-) Odpiszcie w komentarzach!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Była zabawa na lotnisku

Budowa łącznika rozpoczęta

Stalowe rumaki w Karpaczu

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%