MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Próbny egzamin gimnazjalny w toku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 8 grudnia 2011, 13:16
Aktualizacja: 13:18
Autor: Petr/Jakub Thauer
Fot. Jakub Thauer
W całej Polsce uczniowie trzecich klas gimnazjów borykają się z pierwszym ważnym testem w swoim życiu. Wczoraj 7 grudnia rozwiązywali arkusze z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Dziś zadania z matematyki i przedmiotów przyrodniczych.

Tegoroczni trzecioklasiści gimnazjów to pierwszy rocznik, który uczy się wg nowej podstawy programowej. Stąd, wyniki próbnego egzaminu gimnazjalnego będą też testem dla twórców reformy oraz okazją do refleksji, czy wprowadzenie zmian było posunięciem słusznym. Należy podkreślić, że udział w „małej maturze próbnej” był dobrowolny – w całym kraju na jego zdawanie zdecydowało się ponad 80 proc. gimnazjalistów.

– Choć jest to tylko egzamin próbny towarzyszy mu ogromny stres. Zdajemy „małą maturę” a czujemy się jak przed tą właściwą. Przynajmniej tak myślę. Dodatkowo nerwów przysparza ta nowa formuła. Jestem naprawdę ciekawa jakie osiągniemy wyniki – mówiła nam dziś Paulina Kraś, uczennica Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze.

Jutro trzecioklasistów czeka test z języka obcego. – Język polski poszedł mi raczej dobrze. Nie było łatwo, ale jakoś tam poszło. Ogólnie formułę egzaminu uznaję za przystępną choć wcale nie podchodzę do niego na luzie. Cóż, jeszcze tylko jutro, a potem wnioski czego powinienem się jeszcze douczyć – podsumowuje Michał Kanabrocki, inny zdający z „Trójki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Opieka nad seniorem – darmowe szkolenie

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Śmierć na żwirowni

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~socjalista 8-12-2011 16:03
Poproszę o wyniki z wszystkich gimnazjów w Jeleniej i jak to możliwe to okolicznych miejscowości.Będziemy mieć jakieś porównanie.
~zsra 8-12-2011 20:16
A w rzemiosłach testy dopiero za tydzień! Czemu?
~ABC 11-12-2011 15:23
szkoda tylko ,że do prawdziwego egzaminu nie będą mogły podejść wszystkie dzieci :( . Mój syn usłyszał ,że jak podejdzie do egzaminu to .... , wiadomo . Czego się nie robi ,żeby sobie wyniku nie popsuć .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Rozmowy o Kowarach

Trio Vocalis operetkowo w Parku Zdrojowym

Bus dla strażaków

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
414
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
6%