MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Problem ze śmietnikami w Cieplicach

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 8 lutego 2014, 7:55
Aktualizacja: Niedziela, 9 lutego 2014, 7:55
Autor: Mea
Fot. Mea
– Boksy na śmieci już stoją, a mieszkańcy nadal nie maja do nich kluczy – alarmuje Mieszkaniec Osiedla XX–Lecia w Cieplicach. – Obecnie zaczynamy już przekazywać mieszkańcom klucze do boksów, wkrótce zostaną tam wniesione pojemniki na odpady zmieszane, które obecnie stoją na zewnątrz – zapewnił Jan Gabryś, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Ostoja.

Mieszkaniec Osiedla XX-Lecia jest oburzony zbyt wolną inwestycją spółdzielni. - Już od miesiąca osłony śmietnikowe są wybudowane, a mieszkańcy nadal nie mają do nich kluczy. W efekcie śmietniki stoją przy drodze i szpecą osiedle – żali się.

Prezes spółdzielni wyjaśnia, że musiał czekać na odbiór budowlany nowych boksów. – Budowaliśmy boksy nie tylko tutaj, ale również w osiedlu Orle, w Sobieszowie i w Piechowicach, dlatego tak długo trwały odbiory. Niektóre boksy trzeba poprawić, jednak mamy już do nich klucze i rozpoczynamy ich rozprowadzanie, by jak najszybciej trafiły do mieszkańców. Na klatkach schodowych wywiesimy informację. Klucze będą do odebrania w skrzynkach pocztowych lub w spółdzielni – powiedział Jan Gabryś.
Ponadto mieszkaniec zwraca uwagę na niedogodne ustawienie pojemników na odpady segregowane. – Ustawiono je na wzniesieniu pokrytym trawą tak, że osobom starszym ciężko podejść pod tę „górkę”, a gdy leży śnieg i jest ślisko można się przewrócić – dodał.

Miejsca na pojemniki do segregacji odpadów wyznacza Urząd Miasta Jelenia Góra. – Sprawdzimy tę informację i jeśli faktycznie pojemniki są ustawione w miejscu trudno dostępnym dla osób starszych, wystąpimy o ich przeniesienie – dodał prezes.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bezpieczne place zabaw

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Śmieci przy drodze na Perłę Zachodu

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~do fampy 8-02-2014 8:17
a gdzie sa boksy na starym osiedlu nie ma ale czynsz za segregacje juz jest
~ 8-02-2014 8:19
W Piechowicach boksy stoją już ponad 2 miesiące, więc niech nie chrzanią, że to tylko czekamy na odbiór. Zresztą odbioru pewnie nie będzie, bo ci co wylewali podmurówkę pod boksy, podjazd usytuowali w innym miejscu niż wejście do boksu.
~ 8-02-2014 11:05
posłanka Machałek przeprowadziła się na ul Malinnik (oś Widok) to pewnie będzie walczyć o nasze sprawy ciepliczan - już zaczęła starać się o oświetlenie na ul Malinnik , będzie walczyć ale o swoje udogodnienia , nawet nie wie że zepsuje nam powietrze
~ 8-02-2014 11:08
cd , oś XX -Lecia zawsze było wrzodem na d.... Ratusza
~Tajniak z XX 8-02-2014 11:37
Tajemniczy mieszkaniec os. XX-lecia popisuje się i zrzędzi. Brakuje mi cywilnej odwagi u tego jegomościa, by się przedstawić. Jak zwykle znajdzie się paru malkontentów, którym Jelonka robi reklamę z ich "obywatelskiej aktywności". A ten zrzęda - skarżypyta z os. XX-lecia zamiast popisywać się swoją podejrzaną troska powinien może powinien był współpracować ze spółdzielnią i nie czekać na okazję, by dopiero teraz pojęczeć i ponarzekać.
~ 8-02-2014 12:15
Dlaczego ma współpracować ze spółdzielnią? Płaci spółdzielni za obsługę i wymaga. Pracownicy spółdzielni opłacani są z naszych pieniędzy i niech się wreszcie zabiorą do roboty.
~Nie z XX 8-02-2014 12:23
Na zdjęciu widać, że pojemniki do segregacji są trudno dostępne, bo na wzniesieniu obrośniętym trawą. Jak ktoś ma dobry wzrok to od razu to pojmie.
~Patrota 8-02-2014 13:23
Po co robicie takie chalo z powodu kluczy ? Nie mam ich rzucam śmieci obok, niech sie martwi odpowiedzialny podmiot
~(!) 8-02-2014 15:27
Proponuję sprawdzić jak wyglądają śmieci za sklepem "Biedronki" na ul Krośnieńskiej. Masakra i brud!!! A ochlapusy za śmietnikiem???? Straż Miejska stoi kilka metrów wcześniej i łapie na suszarki kierowców ale z pijakami i syfem nie robi nic. A jakiś czas temu było tam posprzątane przez.... dzieci z "3"!!!!!!!! Panie Prezydencie tamtą ścieżką nasze dzieci chodzą do szkoły! A wybory za pasem Panie Komendancie SM:)))
~ 8-02-2014 16:16
Smietnik na XX-lecia ustawiono tak by zabrać 2-3 miejsca parkingowe na zatoczce gdzie parkują z kilku bloków .Zamiast wybudować dodatkowy parking to jeszcze zabrali . Można było przecież obok trzepaka postawić tę budowlę a parking zostawić w spokoju.A co będzie w lecie z muchami? Może mi TAJNIAK odpowie jak to widzi? Ludzie mają prawo do krytyki i robią tego za mało i za mało egzekwują a spółdzielnie sa po to by za nasze tzw."koszty eksploatacyjne" udogadniać nam zycie a nie odwrotnie .Jesli jest problem to nie wazne kto jak sie podpisuje i czy to anonim tylko wazne by problem rozwiązać
~ 8-02-2014 23:10
Zagospodarowanie przestrzenne się kłania - główny architekt też. Boksy na śmieci są budowane w miejscach nie przemyślanych - "bez ładu i składu". Na XX-lecia jest 3 zarządców i każdy sobie rzepkę skrobie, mogli się dogadać i wspólnie rozwiązać temat wiat i śmieci :(. Ta wiata to stoi praktycznie w centralnym miejscu ternu z wieloma budynkami dookoła i przy boisku na którym bawią się dzieci. Na XX-lecia jest sporo miejsca do zagospodarowania na śmietniki, ale najłatwiej to POstawić i zamknąć temat. W SM Fampa była próba uratowania trawnika, chcą zrobić śmietnik - jest upór zarządu, że nie da się wprowadzić drobnej zmianę w terenie i na planie jest śmieszny - argumentują - w ratuszu nie POzwalają. Brak operatywności najlepiej zwalić na "ONYCH".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Kolorowe wakacje w MDK

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
628
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%