MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Problem z zasiłkami w Mysłakowicach

Wiadomości: Region
Czwartek, 23 października 2014, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: Mea
– Brakuje pieniędzy na zasiłki w Mysłakowicach – alarmuje Czytelnik, mieszkaniec gminy Mysłakowice. – To tylko drobne opóźnienie – wyjaśnia Marta Libner, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Do redakcji napisał mieszkaniec gminy Mysłakowice z informacją, że wiele rodzin zostało bez pieniędzy przez brak środków na zasiłki okresowe i stałe w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Mysłakowicach.

– GOPS twierdził, że Wojewoda Dolnośląski nie przekazał pieniędzy na ten cel i, że są one zablokowane aż do odwołania – martwił się Czytelnik.

Jak nas poinformowała Marta Libner, to jedynie drobne opóźnienie i nie ma żadnej blokady środków.

– Urząd wojewódzki musiał uruchomić dodatkowe środki z Ministerstwa Finansów, bo jest coraz większe zapotrzebowanie na wypłacanie zasiłków – wyjaśniała Marta Libner.

Wypłacanie środków potwierdza Andrzej Hamziuk, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mysłakowicach.

- Skończył się plan finansowy, dlatego wypłaty zasiłków przesunęły się o trzy do czterech dni. Obecnie przywracamy terminowość wypłat zasiłków okresowych i stałych – powiedział Andrzej Hamziuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rusza JBO 2021  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkania z Beatą Kempą

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~xvb 23-10-2014 8:27
Żule zostały bez wina
~nanna 23-10-2014 8:33
zycze ,ktosi'zeby znalazl sie w potrzebie i zostal nazwany zulem
~Jak to 23-10-2014 8:39
Nie udało się sprzedać przedszkola w Łomnicy to zabrakło?. Kara czy co?
~Jajo 23-10-2014 9:03
Do roboty by zagonili nierobów. Co za osrane państwo gdzie płaci się za nieróbstwo a pracujących gnębi się coraz to nowszymi podatkami.
~anja 23-10-2014 9:24
gorzej jak ludzie , a w tym przede wszystkim dzieci , zostają bez chleba. znam osobiście osoby , które wstydzą się tego ze musza prosić o pomoc gops , bo inaczej by nie mieli na chleb. i nie ma tu mowy o alkoholu!!! obyście kochani nigdy nie musieli zostać nazwani życie jest naprawdę nie przewidywalne , w jednej chwili można nie mieć nic.
~ 23-10-2014 9:38
a w Piechowicach MOPS zasila zdrowych,wiele lat uchylających się od pracy(nawet nie szukają pracy) i fajnie jest.Panie urzędniczki-ciepła posadka,niezła pensyjka i też tak od wielu lat....a burmistrz udaje że nic nie widzi.No i jak głosować na takiego burmistrza?
~Ryś z Klanu 23-10-2014 9:50
Można przecież sprzedać Urząd Gminy i wypłać zasiłki a jak przyjdą pieniążki odkupić i po sprawie.(Mieszkańcy Łomnicy najlepiej wiedzą wiedzą o co chodzi.)
~ 23-10-2014 11:40
A GOPS nie mógłby wydawać talonów na nalewki???Szybciej będzie ,a nie tak cztery dni o suchym pysku........
~18 sqandal 23-10-2014 11:51
.... żebyśvie nigdy nie musieli wyciąga ręki po zasiłek ( to do tych co tu opluwają biednych ) ..... taka sytuacja powinna nigdy się nie żdażyc ze brakuje kasy na zasiłki i nie ma tłumaczenia ze ktoś tam zablokował i są opóznienia to zle świadczy o władzy i tyle.
~Leonard 23-10-2014 12:16
Do autora pierwszego komentarza: sam jesteś żulem cwaniaczku. Nie każdy ma nadzianych rodziców i powodzenie w życiu. Ja pobieram zasiłek stały bo jestem chory a z ZUSu renty nie dostanę. Nie piję w ogóle alkoholu i nie palę. I nie jestem żadnym żulem. Więc takie przezwiska to wsadź sobie wiesz gdzie...I oby noga ci się w życiu nie powinęła cwaniaczku z miodem w uszach.
~zuzia22 23-10-2014 13:43
Jajo ty chyba faktycznie jesteś jajogłowy. W całej Unii są takie urzędy które wypłacają tzw zasiłki dla osób o trudnej sytuacji. Nawet nasi rodowici polaczki korzystają z takich zasiłków. Więc jeśli mowa o tzw żulach to piszą osoby tępe i jajogłowi, i szkoda na was czasu i tekstu. Słoma wam z butów wystaje.
~dx 23-10-2014 14:44
gopsy,mopsy ..aż niedobrze się robi,dajcie im wędkę a nie rybę.
~Do Jajo 23-10-2014 17:01
100 procent racji pracujesz jesz nie pracujesz nie jesz do roboty doginać na swoje utrzymanie nieroby ,mam taką sąsiadkę młoda panna dwójka dzieci zasiłki,zapomogi,dodatki mieszkaniowe ,cały dzień kawka papierosek dzieci obiady za darmo ,kolonie za darmo a inni na dwa etaty pracują rodziny zostawiają jadą za granicę do pracy bo im zabiera się połowę dochodu w podatkach na utrzymanie pasożytów
~dmdx 23-10-2014 17:05
Jajo jesteś chyba jakiś niedouczony i pusty.Nierobem to może jestes sam.Skoro tak bardzo jesteś gnębiony przez pracodawcę to rzuć tą robotę i idz po zasiłek.Dla twojej wiadomości to w całej UE wypłaca sie takie zasiłki,najpierw zastanów się co mowisz,a potem dopiero pisz,odrazu widać że z ledwością ukończyłeś jakąś szkołę skoro takie bzdury wypisujesz.
~do 17.05 23-10-2014 18:04
to Ty jesteś niedouczony skoro nie potrafisz sam na Siebie zarobić tylko po zasiłki się ustawiasz znam ludzi biednych ale ambitnych którzy nie latają po jałmużnę tylko sami rozwiązują swoje problemy właśnie wypłacanie takich zasiłków w UE powoduje zasiedlanie Europy nierobami z krajów muzułmańskich
~Blądimać 23-10-2014 19:21
17:01 ma dużo racji, na pewno jakiś procent tych pobierających jest właśnie taki - to ten element wyrabia opinię ludziom naprawdę potrzebującym lub mniej zaradnym życiowo. To również przez takich cwaniaczków zasiłkowych wiele osób potrzebujących, a mających jeszcze odrobinę godności nie wyciąga ręki w stronę takich instytucji, bo się boi opinii, a to nic zdrożnego, bo w dzisiejszych durnych czasach każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji.
~xyz 23-10-2014 19:36
Są ludzie biedni, bez pracy-zasiłek jak najbardziej,ale znam osobiście kilka osób cwaniaczków mających firmy na brata lub ojca, ale w kolejce stoją po zasiłek, dzieci w szkole również bezpłatne obiadki. Wakacje w ciepłych krajach, ferie na nartach w alpach. Są też pijaczki, czuć w urzędzie w dzień wypłaty. Po prostu zła weryfikacja przez urzędników.
~xyz 23-10-2014 19:44
Są ludzie biedni, bez pracy-zasiłek jak najbardziej,ale znam osobiście kilka osób cwaniaczków mających firmy na brata lub ojca, ale w kolejce stoją po zasiłek, dzieci w szkole również bezpłatne obiadki. Wakacje w ciepłych krajach, ferie na nartach w alpach. Są też pijaczki, czuć w urzędzie w dzień wypłaty. Po prostu zła weryfikacja przez urzędników.
~xyz 23-10-2014 19:51
Są ludzie biedni, bez pracy-zasiłek jak najbardziej,ale znam osobiście kilka osób cwaniaczków mających firmy na brata lub ojca, ale w kolejce stoją po zasiłek, dzieci w szkole również bezpłatne obiadki. Wakacje w ciepłych krajach, ferie na nartach w alpach. Są też pijaczki, czuć w urzędzie w dzień wypłaty. Po prostu zła weryfikacja przez urzędników.
~... 23-10-2014 21:21
Akurat ...zła weryfikacja - chyba zła weryfikacja złośliwych postów.
~zorientowany 23-10-2014 22:09
Znowu Urząd Wojewódzki z Wrocławia kombinuje z zasiłkami. Nie pierwszy raz i nie ostatni. Każde opóźnienie w wypłacie to dłużej pieniądze na koncie Urzędu i większe zyski dla nich z lokat bankowych. Tak się przecież robi teraz. A pieniądze pójdą na wrocławską hołоtę, zamiast dla porządnych ludzi nie mających co do garnka włożyć i ledwo wytrzymujących od pierwszego do pierwszego.
~oko 24-10-2014 9:35
to ruszyc biedaki dupe i glosowac --- PIS -RN inaczej po kolej z...hniemy ... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nadbrzeżna gotowa

Spotkali się z Beatą Kempą

Nowy tabor dla Kolei Dolnośląskich

Sklepowy złodziej zatrzymany

Spacerownik po Lwówku

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1215
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%