MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Problem z kupnem biletów w kasie dworca PKP

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 21 października 2014, 17:39
Aktualizacja: 17:41
Autor: Telewizja StrimeoTV
Fot. Telewizja StrimeoTV
Brak podpisanej umowy między Kolejami Dolnośląskimi a PKP Inter City uniemożliwia kupno biletów tego drugiego przewoźnika w dworcowych kasach kilku dolnośląskich miast. Tak będzie przynajmniej do końca roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Weekend w Bukowcu

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~lolo2 21-10-2014 18:24
Bardzo fajnie kupuje się bilety przez internet - pozytywna zmiana na kolei!
~ 21-10-2014 19:05
w jeleniej ciężko kupić bilet na jakikolwiek pociąg, chyba że się przychodzi godzinę wcześniej, albo pociąg jedzie tylko do szklarskiej. więc nie duża różnica
~niestety 21-10-2014 20:32
Od kiedy jest czynna jedna kasa , która jednocześnie jest informacją jest tragedia i z informacją i kupnem biletów. W czasie wakacji zostały nam źle wystawione bilety i zostaliśmy również błędnie poinformowani o możliwości dojazdu . Kolej po utworzeniu spółek i spółeczek cofnęła się daleko w tył. Kiedyś na prawie każdej stacji podróżny mógł kupić bilet i uzyskać informacje. Niech żyją oszczędności.
~niewiedzący~~ 21-10-2014 21:09
Z Szklarskiej jedzie pociąg do Warszwy i PKS do Warszawy na pociąg nie kupisz biletu bo kasa zlikwidowana a na PKS kupisz bilet ..... w sklepie.~Więc wiecie gdzie mam kochaną kolej ....????????/
~pasażer 21-10-2014 21:55
Podziękujcie za to Kolejom Dolnośląskim. Dawniej jak kasa należała do Przewozów Regionalnych to z kupnem biletów nie było żadnego problemu. Koleje Dolnośląskie zabrały kasę Przewozom Regionalnym i robią sobie teraz jaja z pasażerów. Ta spółka gdzie nie wejdzie wszystko sрieрrzy. Jak przejęła obsługę linii do Lwówka to też zabrała szynobusy i zamiast nich jeździ mały busik a od grudnia w ogóle Koleje Dolnośląskie likwidują połączenia na tej trasie. Pociągi Kolei Dolnośląskich omijam szerokim łukiem, nawet na innych trasach ciągle się spóźniają albo w ogóle nie przyjeżdżają. Nie na darmo szynobusy Kolei Dolnośląskich nazywane są "żółtymi minami" , bo tak często się psują.
~infо 21-10-2014 22:02
Tak Koleje Dolnośląskie walczą o pasażera. Jaki jest najlepszy sposób na to, żeby pasażerowie jeździli pociągami Kolei Dolnosląskich a nie innych spółek? Zmonopolizować kasy na dworcach i sprzedawać bilety tylko na pociągi własnej spółki. Tak właśnie robią Koleje Dolnośląskie. Jak pasażer chce jechać pociągiem innej spółki to odchodzi z kwitkiem. Chwyt poniżej pasa. Poczytajcie tutaj o innych przekrętach w tej spółce: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=10194
~add 21-10-2014 23:32
czemu do cholery nikt nie postawi automatów biletowych??? nie tylko nie można kupić na tlk ale w pewnych godzinach jedna kasa, ogromna kolejka i brak szans na bilet... i jeszcze często pani z fochami w okienku jak ktoś chce karteczkę, że nie zdążył kupić... 2 automaty rozwiązałyby sprawę, no i można by kupić po 20 bilet!
~AD966 22-10-2014 6:58
Dlatego tak się dzieje ze już PKP nie istnieje !! Są rodzinno-partyjne spółki. Nie ma Poczty Polskiej /w 39 walczyli o Poczte/ nie ma Amii, już jest wielkie NIC.
~iras 22-10-2014 9:17
To prawda jest kilka okienek a tylko jedno czynne. Często są kolejki, kasa nie powinna udzielać info tylko sprzedawać bilety. Są trzy spółki niech będą 3 kasy :P
~Karol 22-10-2014 9:24
Koleje Dolnośląskie tak manipulują rozkładem aby nikt nie jeździł pociągami Pociągi odjeżdżają w tych samych godzinach co komunikacja autobusowa. Pasażer to dla nich koszt a dla konduktora problem bo nie daje odpocząć (spać) w czasie służby. Sam słyszałem jak konduktor mówił do grupki wycieczkowiczów: A nie możecie PKS-em pojechać?
rymcycymcy 22-10-2014 11:25
Widziałem jak się bilet kupuje ...bo się wybrałem eskaemem do Cieplic ! :) Teraz to nie jest jak dawniej, że płacisz i dostajesz taki kartonik i ..wio ! :) Teraz to idzie się do jedynej kasy z długą kolejką wnerwionych i wrednych klientów pasażerów i ... trzeba się tam nawyzywać z tą wydawką i całą kolejką (można też na litość, ale ja wybrałem opcję na wyzywanie i złośliwe docinki :) ...i potem dopiero idzie się do sprzedawcy biletów w pociągu i tam kupuje :) ...jak kupowałem, to już dojechałem do mojej stacji wysiadania i skład musiał poczekać na wypisanie :)) Generalnie, to jest super rozwiązanie ...można ka...lizować złe emocje i nie ma nudy. Ktoś w końcu tak wymyślił nie bez powodu ! :)
rymcycymcy 22-10-2014 11:28
Aaa zapomniałem dodać, że wojna z kolejką jest po taką karteczkę ...przydział na bilet w pociągu ! :) PS: Jak mnie jeszcze kiedy stara wnerwi, to znowu się przejadę do Cieplic ! :)
~Ałtor 22-10-2014 11:37
no i co z tego że nie można kupić ? przecież temat już był wałkowany !!!!!! kolejny raz odgrzewanie starego kotleta !!! zajmijcie się ważniejszymi sprawami, a bilety kupcie sobie przez internet.
~Ryhu 22-10-2014 14:24
Ludzie nauczcie się że po bilet przychodzi się wcześniej a nie 5 minut przed odjazdem pociągu!
~Lio 22-10-2014 15:56
Przecież łatwiej jest kupić bilet u konduktora..? Jej jaki tempy naród.
~Ex-Men.L 22-10-2014 17:22
Właśnie godzinę temu kupowałem taki bilet. Trwało to 8 minut, z tego 5 minut oczekiwanie na przepływ forsy na konto PKP. Wygoda jak cholera. W ciepłym, suchym, bez kolejek... A jeśli ktoś nie ma internetu? No cóż, są tacy co bez majtek też chodzą. I nikogo to nie obchodzi. Takie czasy...
~podróżnik 22-10-2014 17:26
Ja kupuję bilety przez Internet smartphonem lub laptopem. Bardzo sobie. Chwalę tą metodę. Nawet nie trzeba drukować biletu. W ten sam sposób kupuję bilety na Polskiego Busa
~do 15:56 22-10-2014 19:11
"Tempy" to ty jesteś. Jak do tej pory jeszcze nie kupiłeś sobie słownika ortograficznego, to biletu też nie kupisz.
~mk 22-10-2014 19:16
Widzę że kolejarze włączyli się do dyskusji. Pewnie ktoś w Kolejach Dolnośląskich dostał zlecenie robienia pijaru na forum. Jest taki jeden koleś z KD, który gdziekolwiek pojawi się na forum temat KD włącza się pod różnymi nickami i obrzuca błotem dyskutantów. Zorientowani wiedzą o kogo chodzi. Co do kasy, popatrzmy racjonalnie. Po to jest kasa, żeby ludzie kupowali bilety przez internet? No fajnie, to po co ta kasa? Za którą my płacimy, opłacając etat jakiejś osobie, żeby mogła sobie siedzieć 8 godzin i popijać herbatkę albo plotkować z koleżanką. Koleje Dolnośląskie do zaorania! Ta spółka skompromitowała się już nie raz, wystarczy trochę poszukać w Google i takie sprawy wychodzą że aż głowa boli. Tak się przewala pieniądze podatników.
~student 22-10-2014 20:00
kiedyś kupiłem bilet w internecie i konduktor nie chciał mi go uznać bo nie miał jakiegoś czytnika. potem więcej czasu i pieniedzy straciłem na odkręcanie całej sprawy bo musiałem wysyłać pisma do centrali. od tego czasu nie kupuję biletów przez internet i nikomu nie polecam,jak nie chce mieć kłopotów. skoro kolei nie zależy na sprzedaży biletów na swoje pociągi to ich problem. mamy pks-y, busy, do wrocławia jeżdżą wygodne autokary za niższą cenę i tam nie ma problemów z zakupem biletów. polecam wszystkim pks a kolej radzę omijać szerokim łukiem bo wciąż tkwi w głębokiej komunie.
~ 22-10-2014 20:01
Na nasz dworzec wstyd wejść, jesli chodzi o obsługę. Perełka Karkonoszy, centrum wypadowe do Karpacza, Szklarskiej, a obsługa na dworcu dramatyczna. Dowiedziec sie nic nie mozna, a rozgrywają się tam sceny jak z filmu "Miś". Tablica informacyjna pamięta jeszcze czasy nie wiem czyje...Wstyd przed obcokrajowcami!
~Jerzy 22-10-2014 20:12
Myślałem, że najpierw załatwia się uzgodnienia z wszystkimi spółkami, a dopiero potem zmienia właściciela kasy. Cóż, jak widać na kolei jest na odwrót. Nie ważne, czy PKP czy Koleje Dolnośląskie - wciąż takie samo myślenie, jakie znamy z głębokiej komuny, tzn. pasażer jest na kolei intruzem. Albo też zupełny brak myślenia. Albo też faktycznie jest to metoda walki pomiędzy spółkami, tj. utrudniamy jak możemy kupowanie biletów na inne spółki, żeby pasażerowie jeździli tylko naszą. A traci cała kolej, bo pasażerowie mają gdzieś podziały na spółki. Nie dziwmy się potem, że pociągi jeżdżą puste. Wszystkie. Najlepszy przykład - linia do Szklarskiej Poręby, gdzie wywalono kilkadziesiąt baniek na remont, a pociągi i tak wożą powietrze.
~pkp 23-10-2014 0:35
Internet i nie ma problemu
~do dialog 23-10-2014 1:44
Tobie internet służy jedynie do spamowania i trollowania. Nawet nie potrafiłbyś kupić długopisu przez internet.
~Kaczor 23-10-2014 7:22
Pamiętacie jaki był dworzec przed remontem np. kilkanaście lat temu? Teraz jest wesoło tam. Jak kupowałem bilet na następny dzień to stałem 1,5 godziny w kolejce. Mogło być dłużej ale połowa ludzi (około 10) dała sobie spokój i z kartką poszła do konduktora.
~TomaszjG 23-10-2014 18:17
Mi nawet kartki dla konduktora nie chcieli wydać, dobrze, że Pan okazał sie życiowy i wystawił mi bilet z Wojanowa. Cała sytuacja to śmiech na sali i ktoś powinien z tym zrobić porządek. Nie będę dopłacać z powodu oszczędności PKP.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Kolorowe wakacje w MDK

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2151
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%