MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Problem wielkiej wagi. Dla aut ciężarowych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 7 września 2011, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: RED
Fot. RED
Dlaczego Jelenia Góra z budżetu miasta buduje wagę do ważenia pojazdów, skoro nie jest to obowiązek statutowy miasta? – padło pytanie do Huberta Papaja, zastępcy prezydenta Jeleniej Góry.

- Nie budujemy wagi – odpowiedział H. Papaj – a przygotowujemy miejsce pod jej instalację. To będzie kosztowało ok. 60 tys. zł. Obowiązek ważenia spoczywa na Inspekcji Ruchu Drogowego, a takie uprawnienia ma też Inspekcja Celna. Natomiast interes Jeleniej Góry jest tu oczywisty – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ewentualne mandaty będą zasilały wprost budżet Jeleniej Góry, a obsługa tego systemu miasta nie obciąży. Można przypuszczać, że kierowcy przeładowanych samochodów będą ostrożniejsi przy przejazdach przez Jelenią Górę, wiedząc, że jest waga i możliwość ujawnienia przeciążenia pojazdów. A przede wszystkim kwota 60 tys. zł, wydatkowana na tę pracę jest symboliczna z pieniędzmi, które musielibyśmy wydać (i musimy wydawać) na remonty uszkodzonych dróg, które w sporej części są dewastowane właśnie przez wielkie, przeciążone ciężarówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kampania ławkowa

Roboty na Dworcowej

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Poziom 7-09-2011 8:30
Słusznie, jestem za! Mandaty zasilą budżet, a kierowcy ciężarówek będą bardziej dbali by ich samochody były lżejsze. Co za tym idzie mniej będą niszczyli drogi. Według mnie logiczne posunięcie - gratuluje pomysłu.
~ 7-09-2011 8:57
a gdzie ta waga będzie?
~ 7-09-2011 9:00
Jesteś naiwny kierowcy tirów obiadom wagi i wjadą do miasta tak jest we WROCŁAWIU a jeszcze są wydawane przepustki jak masz taki glejt to cie nie kontrolują tylko puszczają i czy załaduję15t czy 25t niema znaczenia wiem bo tam śmigam na wynajmie KROKODYLE nie będą zadzierać z miastem
~Gość 7-09-2011 9:33
p.Papaj jeśli dla pana 60 tyś złoty to bagatela ,to proszę je dać na dom dziecka a nie wagę którą muszą i tak mieć kontrolerzy z inspekcji drogowej i to ich obowiązek ważenie aut przeładowanych ,a wydaje mi się że pieniądze w kwocie 60-tyś przyda się domu dziecka gdyż zbliża się zima ,ap.Papaj twierdzi że to bagatela -no to jest myślenie urzędasów opłacanych z naszych podatków.
~swój 7-09-2011 9:36
do kierowcy ~/ to gdzie te obiady dla kierowców tirów? - "niema". hehe
~Niggers 7-09-2011 10:20
To nie ma wag przenośnych ? Widziałem w Niemczech kilka takich, policja ma oczywiście.
~Lord Sith 7-09-2011 10:31
Do 09:00 - większość TIRów wjeżdża do JG przez Maciejową, więc wystarczy tam zainstalować wagę, np. koło Orlenu. Mało prawdopodobne, by trafiła się duża liczba kierowców, którzy tylko ze względu na wagę pojadą przez Kapelę. Akurat nasze uwarunkowania terenowe powodują, że dla ciężarówek nie ma zbyt dużo możliwości objazdu. Moim zdaniem większym problemem jest to, czy ewentualne pieniądze z mandatów jak zwykle nie zostaną przeżarte, co by nie nazwać tego dosadniej, zamiast być faktycznie przeznaczonymi na drogi w Jeleniej. Nie raz już była mowa, czy to lokalnie czy w skali kraju, że ten czy inny podatek (a mandat też nim jest) ma być przeznaczony na drogi, a potem się rozpływał na "bieżące potrzeby".
ebee 7-09-2011 10:38
"Nie budujemy wagi – odpowiedział H. Papaj – a przygotowujemy miejsce pod jej instalację. To będzie kosztowało ok. 60 tys. zł","Ewentualne mandaty będą zasilały wprost budżet Jeleniej Góry","A przede wszystkim kwota 60 tys. zł, wydatkowana na tę pracę jest symboliczna....". No, brawo Panie Hubercie Papaj. Skoro 60 tysięcy złotych jest symboliczną kwotą, to proszę podarować miastu takową z własnych oszczędności. I skoro 60 tysięcy to kwota symboliczna, to proszę określić odpowiednim mianem pensję jelenogórskiego pracownika budżetówki w wysokości 2000 zł po 35 latach pracy. Łatwo się szasta publicznymi pieniędzmi mając gwarancję nieponoszenia odpowiedzialności za swoje decyzje i gwarantowaną niexle płatną posadkę do emerytury. EBEE
rymcycymcy 7-09-2011 10:47
Jestem ZA ! Panie Pappaj ! ...takie ważenie powinno obowiązywać przed każdym lokalem dla młodzieży :) ...żeby nie wchodziły ciężarówki ! ;)
~gribu 7-09-2011 12:33
Miasto powinno również sfinansować zakup specjalistycznego urządzenia badającego jakość wykonanej drogi (asfaltu) - zwraca się bardzo szybko (np. w Krakowie), jakość bowiem remontów ulic w naszym mieście jest beznadziejna. Tyle że w MZDiMie chyba nawet nie słyszeli, że coś takiego jest...
~Wodolej 7-09-2011 13:47
Idzie zima a sklady opalowe kantuja na wadze, przyda sie taka waga Zwarzymy zakupiny koks, wegiel, itp.
~Wiesia 7-09-2011 13:50
Czy ta waga uwzględni kierowców z brzuszkami?
~z "u wagą" 7-09-2011 15:49
Jak widać, niektórzy tu "znafcy" nie potrafią odróżnić "ważenia" od "warzenia". Może by tak najpierw do słowników zajrzeli?
~x 7-09-2011 17:09
ciezarowki niszcza drogi i owszem ale jaka bedzie wymowka w przypadku ciagle partaczonych napraw nawierzchni i STUDZIENEK ktorych to zaden fachowiec ani inzynier nie potrafi uczciwie podbudowac. wtedy wina bedzie otylych i rowerzystow!
~PAN-KIEROWCA 7-09-2011 21:04
Czy ktoś z was zastanawiał się nad zdaniem\'\' niszczą drogi\'\' ? jak to jest możliwe? w jaki sposób można zniszczyć pojazdem ciężarowym drogę? Odbywa się to w ten sposób że:DROGI W SWEJ STRUKTURZE NIE SĄ DOSTOSOWANE TECHNICZNIE DO EKSPLOATACJI TRANSPORTU PO NICH !!! Odpowiednia technologia w nawierzchni, czyli w pospolitym\'\' asfalcie\'\' i po problemie. Np. w Skandynawii DMC=50 t - po ich drogach jeżdżą POCIĄGI DROGOWE , Benelux=50 t. ( POLSKA=DMC-40t) w USA od 40 -60 DMC -codziennie duża częstotliwość przejazdów i drogi wytrzymują takie obciążenie. W Polsce się tylko mówi o budowie solidnych dróg, natomiast jeżeli już wybudują to wychodzą JAJA, TERAZ TO\'\' VIA-TOL JAJA\'\' -EUROPEJSKIE
~X-men 7-09-2011 21:16
A dlaczego nikt z zarządu dróg i .... nie ustawi znaków zakazu wjazdu do centrum dla pojazdów ciężarowych, przecież mamy obwodnice Jeleniej Góry?
~ 8-09-2011 20:54
w

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Z Leszkiem na Śnieżkę

Policjanci też pomagali

Strategia rozwoju

Harcerze z nową siedzibą

Zniknęły kolejne wraki

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
971
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%