MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Problem w książnicy z nadgorliwości ochrony

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 lutego 2017, 7:45
Aktualizacja: Piątek, 10 lutego 2017, 7:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum Jelonki.com
Mieszkaniec Jeleniej Góry w minionym tygodniu przy okazji spaceru z dzieckiem udał się do Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze, ale niespodziewanie napotkał na problem, bowiem ochroniarz przekonywał, że na terenie biblioteki nie można poruszać się z wózkiem.

Czy w bibliotece dostosowanej dla potrzeb osób niepełnosprawnych obowiązuje absurdalny regulamin?

- Powiedzieli mi, że wózek należy pozostawić na dole, gdyż na piętro nie wnosi się bagaży wielkogabarytowych i....wózków dziecięcych – poinformował nas oburzony jeleniogórzanin, który przyznał, że był w szoku jak to usłyszał. - Gdy zacząłem pytać, co mam zrobić ze śpiącym dzieckiem, to po 10 minutach stwierdzili: jedź już sobie pan. Ja nadal jednak chciałem wiedzieć skąd ten absurd i gdzie jest taka informacja, wówczas pan ochroniarz odwrócił się w stronę monitorów i mnie zignorował – dodał młody ojciec.

Dyrektor Książnicy Karkonoskiej przyznaje, że dotarła do niej informacja o takim zdarzeniu i wyjaśnia, że ochroniarz wykazał się nadgorliwością, bo nie ma żadnego zakazu dla wózków. - Jest nowa firma ochroniarska, której pracownicy mają zatrzymywać osoby z dużymi bagażami i zapraszać do korzystania z szatni. Ci panowie z nadgorliwości zatrzymali pana z wózkiem, ale już zareagowaliśmy i rodzice z wózkami jak najbardziej mogą wjeżdżać windą – powiedziała Danuta Sawicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

W sierpniu zarejestruj jacht

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Droższe dzikie śmieci

Komentarze (51) Dodaj komentarz

~dzik 9-02-2017 7:57
ochrona taka jak w Tesco ze strach coś im powiedzieć bo zaraz padaczki dostaną? ochrona z grupą niepełnosprawności także rzeczy tylko w Polsce
~majkrone_pl 9-02-2017 8:05
No to Jelenia Góra, to normalne zachowanie - TAKI TUTAJ KLIMAT .
~jg24 9-02-2017 8:18
Tłumaczenie przez Panią Dyrektor zmianą ochrony delikatnie mówiąc mija się z prawdą . Od lat jest ta sama firma i ci sami ludzie . Po prostu tak było , dopóki nie zrobiło się głośno .
~bn 9-02-2017 8:34
Nie prawda jest już inna firma owszem zostało dwóch tych samych pracownikw ,,ochrony ,,i jeden z nich nie powinien tam pracować wcale a chodzi o pana Mietka,F,,Druga spawa nie było tak nigdy bo zawsze rodzice z wózkami mogli wjezdzac do bibloteki,,a nie którzy zostawiali na dole jeśli chcieli..Jesli taki pracownik nie odroznia bagażu dużego tj torby podróżnej plecaka ..od wozka to nie jest pracownik ochrony,,i dziwie się ze taka osoba pracuje,,tym bardziej ze jest on bardzo nie mily ,,,Nic nie umie odpowiedzieć gdzie co jest ,,,Dziwie się ze firma która obecnie przejela ochrone trzyma takiego pracownika
~bez przesady 9-02-2017 8:37
Co za czasy! Dzisiaj wszyscy chcieliby załatwiać wszystko razem! W restauracji karmić piersią, albo zmieniać pieluszki, do Książnicy z wózkiem! To jakaś paranoja. Ludzie popatrzcie troche wokół siebie i zastanówcie się, nie jesteście sami ze swoimi milusińskimi !
~czytelnik1954 9-02-2017 8:51
Na spacer z dzieckiem to ja chodzę do parku do lasku tam gdzie cisza spokój czyste powietrze a nie z domu do biblioteki spacer ma inny cel a nie przy okazji spaceru oddam książki ani to spacer ani korzystanie z biblioteki może jeszcze do baru piwnego z wózkiem niech sobie mały powdycha. Zamiast pretensje do innych popatrzmy na swoje zachowanie.
~Tomek85 9-02-2017 8:59
@bez_przesady - nie rozumiem? Dziecko w wózku grzecznie śpi. Chcę wymienić książki, wjeżdżam ze śpiącym dzieckiem windą, w 5 minut wymieniam i wychodzę. W czym zatem tkwi Twój problem?
~DO WŁADZ MIASTA 9-02-2017 9:01
Jeśli, nikt nie wie, co zrobić z takim 'Ochroniarzem' to proszę go po prostu zwolnić! DOSZŁO DO NARUSZENIA PRAW CZŁOWIEKA I JEGO ZNIEWAŻENIA W MIEJSCU PUBLICZNYM. ZWOLNIĆ TEGO 'OCHRONIARZA'.
~dinki 9-02-2017 9:03
A jaki problem zostawić wózek na dole a malucha - nawet śpiącego wziąć w nosidełko? Myśleć, nie gwiazdorzyć!
~ 9-02-2017 9:05
To na teren gdzie są książki i samemu się je szuka, to też można wjechać wózkiem dziecięcym? Do takiego wózka bardzo łatwo włożyć książkę i zapomnieć o formalnym wypożyczeniu, bo przecież do wózka z drącą się w niebo głosy latoroślą nikt nie będzie śmiał zajrzeć w celu sprawdzenia. Za okupacji w wózkach przewożono nawet granaty i karabiny, co trafnie zarejestrowano np. w serialu Dom. A ci z ciszą obowiązującą w czytelni? Od wrzeszczącego dziecka nikt jej nie wyegzekwuje. Może jednak ten ochroniarz miał rację?
~ 9-02-2017 9:06
Co z ciszą obowiązującą w czytelni? Od wrzeszczącego dziecka nikt jej nie wyegzekwuje. Może jednak ten ochroniarz miał rację?
~ 9-02-2017 9:08
@ 09-02-2017 08:37 | ~bez przesady | W restauracji najlepiej zmieniać pieluszki na sali konsumpcyjnej. ;-)
~do Tomek85 9-02-2017 9:19
To nie mój problem, bo z dzieckiem chodziłam na spacer do parku i kiedy spało, mogłam poczytać. Do Książnicy (wtedy jeszcze biblioteki) chodziłam bez wózka ... ale co tam, jakie czasy, takie obyczaje!
~ 9-02-2017 9:25
Wina Pani/Pana dyrektora wydają bzdurne zarządzenia a pózniej zwalają wine na wszystkich. Większość pracowników wykonuje polecenia swoich pracodawców. A po drugie bibloteka to nie żłobek.
~sajmon 9-02-2017 9:44
Wiadomo że ochroniarze do wybitnych nie należą :) To takie współczesne ormo :)
~asik 9-02-2017 9:49
Ludzie skąd w was tyle nienawisci do.niewinnych dzieci? Co one wam przeszkadzają? Dziecko to tez człowiek, a nie jakiś "milusinski" jak czytamy w komentarzu powyżej! Przecież jest wyraźnie napisane ze dziecko spało nie "darło sie". Te małe istoty będą zapierdzielac na wasze emerytury. A co do przekładania dziecka do nosidełka to pierwsze słyszę zeby iść z dzieckiem na spacer w wózku i dodatkowo tachac w ręce nosidlo bo może gdzieś będzie zakaz wejścia z Wózkiem. Dinki widać ze nie masz dzieci i nie masz o nich zielonego pojęcia. Współczuję. Więcej życzliwości ludzie...
~do 9:01 9-02-2017 10:00
ocho, prawnik na pokładzie. pisz do ONZu
~zaboberek 9-02-2017 10:00
Rozumiem,powstał problem spowodowany niekompetencją pracownika ochrony.Pani dyrektor wyjaśniła sprawę,choć nie do końca zgodnie z prawdą.Czy to już koniec sprawy? Do jasnej i niespodziewanej,a gdzie jest zwykłe ludzkie PRZEPRASZAM?!
~Kaya 9-02-2017 10:01
Czytam..czytam i uwierzyć nie mogę,naprawdę??....nie potraficie zrozumieć odpowiedzialnego taty ze śpiącym maluchem.który w kulturalny sposób chciał np pożyczyć coś sobie lub dziecku,korzystając z publicznej placówki!!??To takie dziwne??Chyba dla tych wszystkich bezmózgów,którzy są tym faktem oburzenie,bo nigdy w bibliotece nie byli,i czytanie książek ich najzwyczajniej zadziwia!!
~ln 9-02-2017 10:25
do 9,06,,no dzieci maja prawo wejść do bibloteki gdyż jest dzial dziecięcy i sa rozne zajecia tam dla dzieci ze szkol, przedszkoli,,,Nieraz dorosli zachowują się gorzej niż te dzieci , TELEFONY TONIE PRZESZKADZAJA jak wchodzicie i mimo ze sa informacje ze zakaz telefonu a i tak nic z tego sobie nierobicie,,,
~zb 9-02-2017 10:35
Po pierwsze nie ochroniarz,tylko cieć.Po drugie cieć to stan umysłu i z takim osobnikiem nie warto dyskutować bo i tak nie zrozumie.
~a po trzecie 9-02-2017 10:55
gadanie Plaszczaka o zagroęniach ze strony obcych przynosi efekt.Ochroniarz powinien awansować przez pisowcow..A będzie jeszcze lepiej i smieszno i straszno ,jak zaczna podglądac nas w otomanach.
~hihiha 9-02-2017 11:21
Ty Tomek to musisz się wszędzie wcisnąć :P Nawet jako oburzony jeleniogórzanin ;) zajmij się lepiej swoim dzieckiem, a nie toczysz pianę. Cały świat nie leży u twych stóp. I nie masz specjalnych praw.
~Goga 9-02-2017 11:32
Az pieskiem można tam wejść, czy też może wydali jakiś durny zakaz jak do KPN-u?
~Off top 9-02-2017 11:56
Nie rozumiem, skąd w niektórych komentujących tyle jadu i złości? Czy ten Pan nie mógł połączyć spaceru z wizytą w Książnicy celem wypożyczenia książki/ książek? Czy to takie oburzające? Dziś jest rzeczą normalną, że np. w restauracji matka może przewinąć dziecko, posadzić je na specjalnym krzesełku. Galeria Sudecka posunęła się krok dalej. Podczas upałów zapraszała właścicieli z czworonogami do środka rozstawiając miski z wodą. Wielu właścicieli sklepów stawia dziś miski z wodą także przed sklepami, gdy właściciele psów robią zakupy, psy mogą się napić, czasem także coś przekąsić. Co do ochroniarzy, to często mam wrażenie, że to ludzie "z łapanki", nieobyci, chamscy. Są też wyjątki. Przy wejściu do Auchan stoi kulturalny rozmowny Pan w średnim wieku. Zawsze uprzejmy, podpowie, doradzi :)
~Do dinki 9-02-2017 12:06
mądralo, nie każdy wózek jest wyposażony w nosidełko, które można wyjąć. Zresztą i tak nie ma o czym mówić. Ojciec miał prawo wejścia na teren biblioteki z wózkiem. Co to ma wspólnego z gwiazdorzeniem? Chamem okazał się nadgorliwy pseudo ochroniarz, który za takie zachowanie powinien z hukiem wylecieć z pracy.
~ 9-02-2017 13:29
@ 09-02-2017 10:25 | ~ln - czy ten pan wchodził do działu dziecięcego? Czy to dziecko już umie czytać? W dziale dziecięcym są starsze dzieci, którym można wytłumaczyć, że należy zachować ciszę. Niemowlakowi raczej trudno. Nie szkodzi, że akurat TO Dziecko spało. Chodzi o zasadę. Nie każde śpi, a wiele krzyczy, co widać na przystankach, w środkach komunikacji miejskiej, w sklepach, marketach, w parku, ale w tych miejscach to naturalne i nikomu to nie przeszkadza. Biblioteka to zupełnie co innego. To do filharmonii na dorosły koncert też zabierzecie niemowlaka w pieluszkach, bo można wszędzie wejść z dzieckiem?
~ 9-02-2017 13:37
Pan od małego chce oswajać dziecko z książką, co w tym dziwnego.Brawa dla odważnego i bardzo odpowiedzialnego taty.Ochroniarz widocznie nie miał dzieci lub nigdy nie korzystał z biblioteki z dziećmi.
~ 9-02-2017 14:58
Dwa lata temu znajoma karmiła syna piersią na pasażu i została poproszona o przejście do toalety Zapytała się czy ten z solidu je śniadanie w toalecie
~ln 9-02-2017 15:01
09-02-2017z godz 10;25,,,,Czlowieku nie ma takie zakazu aby kto kolwiek z wozkiem i dzieckiem nie mogl wejść do bibloteki ma prawo bo albo idzie do dzialu dziecinnego bo tam tez sa zapisywane male dzieci i rodzice czytają im bajki i sa zajecia dla takich dzieci bo jest sala zabw,a może rodzic szedł dla siebie po ksiazke i ma prawo wjechać wuzkiemdo bibloteki bo jest winda,,,a to nie jest bibloteka naukowa ze sa stoliki na całej dlugosci roztawine i tlko można wchodzić samemu to jest dostepna dla wszystkich,,bibloteka,,,,Bibloteka Firharmonia to jest co innego,,a bibloteka jest takim miejscem gdzie rodzice się spotykają razem z dziecmi swoimi i tam się bawia z nimi i sa czytane bajki ,,,,CHYBA DALEKO TOBIE CZLOWIEKU DO DZIECI LUB JESTES STARYM ZGRYZLIWYM CZLOWIEKIEM CO NIE LUBI DZICI
~elise 9-02-2017 15:15
Do biblioteki ma prawo wstępu każdy. Także ojciec z dzieckiem w wózku.Tu nie ma dyskusji. Natomiast poraża mnie (w komentarzach) nienawiść do niemowląt (do dzieci) bez względu czy płaczą czy śpią. Wstyd
~hahahah 9-02-2017 15:27
Jak taki gosc na "ochornie" ma nie być nadgorliwy skoro ma jakąs dziwną grupe i dostaje pewnie 4-5zł na godzinę!
~11 9-02-2017 16:32
Po co ten cały hałas. Przecież po to właśnie wymyślono biblioteki, muzea, Tesca oraz inne markety żeby młody tato miał gdzie z niemowlakiem pójść na spacer. Ławeczki zaś na deptakach i restauracje są po to aby młode jeleniogórzanki (szybko wybięgnąwszy z domu) miały gdzie rzeczonego niemowlaka cyckiem karmić. Wszystko razem jest po to aby mogło być "tematem" dla najlepszych na świeci dziennikarzy z Jelonki. Czekajcie no, przyjdzie Wielki Strażnik Miejski z Piechowic to raz dwa zrobi z wami porządek. Ukłony dla wypełnionej mózgiem Kayi.
~Cieplik2 9-02-2017 16:58
Ale was wszystkich wzięło,no no,a splówy wam podać i wyznaczyć pole do pojedynku.
~jg 9-02-2017 17:44
Znam to miejsce bardzo dobrze i od lat omijam je szerokim łukiem.
~ 9-02-2017 18:21
Najlepiej byłoby, gdyby jeszcze mógł sobie na ladzie przed bibliotekarkami przewinąć tego niemowlaka, a powinno być w czytelni miejsce na wyrzucenie pampersa z zawartością, bo przecież nie ma zakazu.
~lm 9-02-2017 19:04
Do 18,21,,owszem jest takie miejse gdzie moza przewijać dzieci nie koniecznie na korytarzach ,,a takie miejsce jest na 3 piętrze wc dla nepelnosprawnych i jest tam nawet przewijak,,,,tylko rodzice jak przychodza z maluchami do sali zabaw to robia to tam a pempersow nawet tym mamo nie chce się isc wyrzuc do wc do kosza tylko korzystają z koszy które sa na sali zabaw,,,,tak nie powinno być,,wstyd dla tych mam bo nie tylko one korzystają z tego miejsca
~ln 9-02-2017 19:09
Do 11.32,,nie z psem nie można wchodzić był tak przypadek pies się zalatwil a milosnik psa nawet nie posprzatal,,i był bardzo agresywny zarono wlasciciel jak i pies,,Nie porównujmy dziecka do psa,,
~kazek 9-02-2017 20:54
Ochroniarze mają także obowiązek nałożony przez dyrekcję kontrolować panie sprzątające i donosić co robia ,jak, i kiedy np wychodzą.
~ 9-02-2017 21:32
kiedys to byl pan portier ktory zazwyczaj pracowal wiele lat w jednej instytucji i znal jej specyfike, teraz to jest ochroniarz ktory jest przez swoja firme zatrudniany na zasadzie dzisiaj pracujesz tam jutro gdzie indziej .
~ejkot 9-02-2017 23:39
do 13:29 wyorbaź sobie, że owszem, zabiorę malucha do filharmonii, widac jak bardzo jesteś nieobyty skoro nie wiesz, że zarówno i filharmonia i teatr mają program i spektakle dla najmłodszych dzieci. Może właśnie po to aby w przyszłosci nie rosły takie i...le jak ty
~ter 10-02-2017 0:03
Pan,który narobił tyle szumu powinien się wstydzić a nie pisać artykuły. Dlaczego nie napisał,że grzecznie proszono go żeby poczekał ze śpiącym dzieckiem na cholu bo koła były brudne od śniegu i soli.Nawet jego żona go prosiła a szli na pierwsze piętro. Więc pojechał i czekał koło windy pozostawiając po sobie brud. l
~Usprawiedliwiona 10-02-2017 7:45
Koła były brudne, ale Pani Dyrektor na wszelki wypadek zrzuciła winę na nową firmę ochroniarską. Dzielna kobieta.
~do ejkot 10-02-2017 8:36
Panie obyty, nie porównuj spektakli i poranków muzycznych dla najmłodszych z przyjściem z wózkiem do biblioteki przy okazji spaceru.
~ 10-02-2017 9:34
@ 09-02-2017 23:39 | ~ejkot | - naucz się jeszcze czytać ze zrozumieniem. W pytaniu chodziło o zabranie niemowlaka na koncert dla dorosłych, a nie dla niemowlaków. Obyci to rozróżniają i wiedzą, że na koncertach dla dorosłych nie hałasuje się w trakcie koncertu, więc trudno iść na taki koncert z niemowlakiem.
~gh 10-02-2017 10:36
Do 00;03 jeśli mial brudne kola tonic nie szkodzi na przeszkodzie aby nie można było wjechać wozkiem ,,poniewarz sa panie które maja dyżury rano i zawsze jak jest brudno to po wycierają,,no nie stety ale to jest ich praca,,,nie ważne ze to bylo1 pietro może chcial zobaczyc wystawe bo tez sa na 1 piętrze ,,,,nie ma znaczenia czy nowa firma,,Ale ludzie ci sami i dobrze powinni wiedzieć ze wozek to nie torba podrozna czy plecak.bo z wozkiem zawsze można było wjechać do bibloteki,,,,Tylko tam jest taki jeden ochroniarz który nie zna jak widać przepisów,,i dziwie się ze on tam jeszcze pracuje,,,Tam jet teraz brak jednej osoby która zawsze była mila usmiechnieta osoba i zawsze wiedziała co się dzieje w biblotece,,zawsze uprzejma,,A chodzi o pania która tam pracowala kilka lat szkoda ze brak je
~PP 10-02-2017 22:01
Odnośnie Pani która tam pracowała z firmy ochroniarskiej na portierni to była osoba bardzo nie przyjemna wręcz antypatyczna znam to miejsce dlatego że mieliśmy tam często zajęcia w sali konferencyjnej muszę przyznać że Panie które były pracownikami Książnicy Karkonoskiej były nie zastąpione udzielały bardzo często różnych informacji zorientowane we wszystkim jeśli chodzi o zastąpienie informacji turystycznej to były kompetentne osoby do tego miejsca Pani Dyrektor proszę na to zwrócić bardziej uwagę a nie ochrona z grupami w takim miejscu reprezentującą Książnice to wasza wizytówka dla takich ludzi jest praca w firmach dla nich przystosowanych jak SIMET
~książek 11-02-2017 9:15
Ludzie dajcie już spokój panom z ochrony. Panowie są mili, grzeczni, pomocni. Chodzę do biblioteki od kilku lat i zawsze jest wszystko w porządku. To moje zdanie o panach (nie o rudej pani . A tego pechowego dnia zdarzyło się pewnie jakieś drobne nieporozumienie i wystarczy. Ktoś miał gorszy dzień, narobił afery.
~GF 13-02-2017 8:06
Do 10.022017 z godz 22.01,,, nie zycze sobie takich komwntarzy co do mojej osoby,,,,bo nigdy nie bylam osoba antypatyczna ani nie milom,, wreczodwrotnie zawsze starałam się wykonywać swoja prace jak naj lepiej i dawałam z siebie wszystko,,aby ludziom którzy tam przychodili obojenie w jakim celu czy to po książki czy na jakies wykłady szkolenia ,,zawsze starałam się pomagać ,,,,, A BYC MOZE PAN/PANI BYLA TAKA OSOBA ANTYPATYCZNA ,,, Już nie długo tam wracam,,,
~GF 13-02-2017 8:18
Do,11,02,2017,z godz 9;15,,Nie jestem dla nikogo ,RUDA, PANIA, wypraszam sobie takie określenia,,,a co do tyczy tych panow to owszem jest pomocny ale jeden ,bo ten drugi jest do niczego,,,
~kl 13-02-2017 8:31
DO10.02 2017 Z GODZ 22.01,,OD TEJ PANI TO PROSZE SIE ODCZEPIC ..ta osoba była bardzo dobrym pracownikiem i bardzo pomocna osoba i nigdy nie mielismy do niej zadnych uwag,,i tez mielismy tam rozne imprezy,,,,a moze dla pani /pana jest miejsce w w Simecie ,,,lub na oddziale psychiatrycznym Pani tam była bardzo sympatyczna osoba i milom pracowala tam bardzo dużo lat,,a jak by tak było jak tu opisane zostało to bardzo watpie aby tam pracowala,,,A przychodzily tam rozne osoby z ronych urzededow,,i były bardzo zadowolone,,,,Do ,pani /pana to raczej pasowal by ten pan co tam taki pracuje trochę jak by był chory na glowe chudy siwy i ciagla tylko z telefonem,,,Oby ta pani jak najszybciej wrocila do bibloteki ,,,,Bo teraz wlasnie szkoli ludzi na innych obiektach do wiadomości pani /pana,Zegnam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Lokator celowo podpalił mieszkanie

Co z odpadami po Green Energy Power?  

Radośnie i bezpiecznie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
829
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%