MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Próba wody na stadionie dała odpowiedź

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 24 czerwca 2016, 14:23
Aktualizacja: 15:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po przeprowadzonych pracach naprawczych na płycie boiska, stadion przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze doczekał się poważnego testu. W ramach tzw. próby wody wylano ponad 60 litrów na metr kwadratowy murawy, a rezultaty ocenił prof. Karol Wolski z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, kierownik Zakładu Łąkarstwa i Kształtowania Terenów Zieleni.

Próba wody odbyła się wczoraj (23.06), a na jej wyniki czekali przedstawiciele zarządcy obiektu – spółki Termy Cieplickie, władz miasta oraz wynajęty ekspert, który jest zadowolony z wyników testu. - Jestem zaskoczony, że po paru tygodniach intensywnej pielęgnacji i zabiegach, zgodnie z zaleceniami, które przekazałem 3-4 miesiące temu, wygląda to bardzo dobrze – powiedział prof. Wolski. – Jak widać, murawa jest dobra. Przyjęła 65 litrów wody na metr kwadratowy i półtorej godziny później już można na niej grać – dodał ekspert.

- Mam nadzieję, że problem z płytą boiska już jest za nami, że lata przepychanek i pytań, czyja to wina, co się stało już się zakończyły. Teraz mamy jedną z lepszych płyt – powiedział wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Wydaje się, że opady nie będą już zmorą działaczy i piłkarzy IV-ligowych Karkonoszy. W planach jest również wyeliminowanie problemów z oświetleniem, które ujawniły się podczas meczu kobiecej reprezentacji Polski z Holandią.

W ramach programu rewitalizacji, władze miasta chcą postawić drugi transformator, który zabezpieczy dostawy energii na stadion piłkarski (obecnie do jednego podłączone są również hala i hotel). Wówczas będzie szansa na powrót seniorskiej kadry kobiet, co w marcu br. obiecywał już prezes DZPN Andrzej Padewski.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Dla odnowy wsi

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2085
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%