MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Próba nerwów przed wielką premierą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 1 sierpnia 2008, 16:14
Aktualizacja: 22:58
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Już tylko godziny dzielą młodych aktorów z Teatrzyku Jelonka Górskiego od najważniejszego – póki co – wydarzenia w ich scenicznej karierze. W sobotę, o godz. 15, jeleniogórzanie i turyści będą podziwiali spektakl: „Z legend naszego miasta”.

Sztukę przygotowywano w sumie 12 dni przez sześć godzin dziennie. To niewiele jak na przedstawienie o tym stopniu trudności, zważywszy wiek aktorów, którzy mają od 8 do 14 lat.

Instruktorzy, na co dzień aktorzy Sceny Animacji Teatru Jeleniogórskiego im. Norwida włożyli w przygotowanie sztuki wiele serca i wysiłku. Podobnie odtwórcy widowiska. Niektórzy z nich to jeszcze dzieci, dla których znacznie atrakcyjniejsza byłaby wakacyjna beztroska. Jednak nie żałują prawie dwóch tygodni spędzonych na warsztatach „Lato w teatrze”.

– Tu jest fajnie! Cieszę się, że tu jestem! – to tylko nieliczne ze spontanicznych wpisów dokonanych przez uczestników na specjalnych planszach dokumentujących wydarzenie.
Na razie jednak radości trzeba odłożyć na bok, bo przed wszystkimi wielka próba nerwów i walki z tremą: premiera! To wydarzenie przeżywają zarówno młodzi adepci sceny, jak i instruktorzy.

W piątek Bogna von Woedtke, Dorota Bąblińska-Korczycka i Lidia Lisowicz dwoiły się i troiły, aby „czyścić” sceny. Była też próba generalna całości widowiska, a po niej – jak w prawdziwym teatrze – „męska” rozmowa dyrektora Bogdana Nauki z zespołem o tym, co należy jeszcze poprawić, z czego zrezygnować, co udoskonalić.

Efekty pracy, którą nasi Czytelnicy śledzili w codziennych wydaniach wiadomości Jelonki, będzie można zobaczyć jutro o godz. 15 na placu Ratuszowym oraz w niedzielę, o godz. 17. 30 w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach. Przyjdźcie koniecznie! Teatrzyk Jelonka Górskiego zaprasza.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finisz remontu szpitala

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Senator zachęca do głosowania na maszty

Powstaje rondo w Mysłakowicach

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Nowa trasa przyrodnicza

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
909
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%