MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Prezydent spotkał się z wolontariuszami

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 marca 2016, 8:52
Aktualizacja: Czwartek, 24 marca 2016, 7:26
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wolontariusze z jeleniogórskich szkół oraz z Urzędu Miasta gościli w poniedziałek (21.03) w Ratuszu, gdzie za społeczne zaangażowanie w organizację 40. Biegu Piastów dziękował im prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Jak podkreśla prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów, w sumie wolontariuszy było ok. 100. - Są takie prace, gdzie musi być człowiek, np. do podawania napojów na trasie. Pracowali też w szatniach i w zasadzie spędzali na Polanie Jakuszyckiej czas od rana do wieczora. Bez nich na pewno byśmy sobie nie poradzili – powiedział Zygmunt Bobowski, który wspomina również sytuację z biegu, gdzie w jednym z punktów zabrakło napojów, więc wolontariusze oddawali narciarzom swoje. - Chwała im za to – dodał prezes Bobowski.

- To taka wewnętrzna potrzeba, żeby zrobić coś dla kogoś za nic – powiedział Krzysztof Stawisz, dla którego to nie pierwsza styczność z wolontariatem, bowiem pomagał już jako harcerz przy WOŚP i innych akcjach. - Fajnie było zobaczyć, jak wygląda to wszystko od kuchni – dodał wolontariusz, którego zadaniem było zbieranie ubrań od zawodników, zapinanie numerów startowych czy dopilnowanie zwycięzców klasyfikacji polonijnej i doprowadzenie ich na wywiad do TV Polonia.

- Było bardzo fajnie, tylko trochę zimno – wspominała Magdalena Szymańska z „Chemika”, która podawała zawodnikom napoje i żele, a Bieg Piastów był jej pierwszą tak dużą imprezą, przy której pomagała.

Młodzi ludzie, którzy zgromadzili się sali obrad jeleniogórskiego Ratusza otrzymali przede wszystkim podziękowania od prezydenta, a także drobne upominki. - To już tradycja, że jeleniogórzanie jako wolontariusze wspierają Bieg Piastów, który pewnie bez Jeleniej Góry by się odbył, ale byłoby ciężko, bo jeleniogórzanie to mieszkańcy trzeciego miasta co do liczby startujących w zawodach, ale to przede wszystkim wolontariusze, którzy na trasie zabezpieczają posiłki, wydają numery, zajmują się całą sprawą informatyczną. To bardzo ważne, że młodzi ludzie tak fajnie się angażują – powiedział Marcin Zawiła, który dziękował również urzędnikom wspierającym imprezę na Polanie Jakuszyckiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Chcą uchronić architekturę sudecką od zapomnienia  

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Remontują kapliczkę

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~... 23-03-2016 10:27
Po prostu dał świadectwo swej wysublimowanej kultury!
~mika 111 23-03-2016 13:48
Prezydent spotkał się z wolontariuszami , a ja spotykam się z ukochaną osobą. Kocham Ją całym sercem wierząc , że Miłość wszystko zwycięży !
~ab+ 23-03-2016 15:01
Tam się przytula gdzie ktoś odniósł sukces ,a sam nic nie zrobił i niezrobi .
~myk 23-03-2016 18:32
Same faceboki na zdieciach
~Bezdomny 23-03-2016 19:09
Czemu się nie spotka z bezrobotnymi!!
~* 23-03-2016 21:15
Kolezanka z 20 fotki Fajna s...xi Kicia , chetnie bym z taką Kicią zabawil sie w jakims fajnym miejscu Jak Kolezanka ma na imie ?
~ccc 23-03-2016 21:18
Zaraz zobaczymy go jak otwiera market budowlany. W końcu sam go budował :)))
~gluś 23-03-2016 21:38
dobrze że docenia się bezinteresowność i działanie dla innych :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Nowy kocioł w Turowie

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Edukacja i relaks w "Rudawskim Lesie"

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
590
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%