MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Prezydent spotkał się z bohaterskimi strażakami

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 25 października 2016, 13:32
Aktualizacja: Środa, 26 października 2016, 8:44
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz kolejny nasi strażacy stanęli na wysokości zadania i w bohaterski sposób uratowali cztery osoby podczas pożaru, do którego doszło 20 października br. w budynku przy ul. Wańkowicza w Jeleniej Górze. Dzisiaj (25.10) prezydent miasta Marcin Zawiła spotkał się ze strażakami, dziękując im za wspaniałą postawę.

- W chwili naszego przyjazdu pożar był bardzo intensywnie rozwinięty. Musieliśmy ewakuować cztery osoby (jedną z pierwszego piętra, trzy z parteru). Gdybyśmy przyjechali minutę później, mogło dojść do tragedii - powiedział aspirant sztabowy Wojciech Wiewióra z JRG2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, dziękując wszystkim kolegom zaangażowanym w akcję.

Jak opisują strażacy, ogień wydobywał się z okien na parterze, popękały szyby, a ramy okienne stopiły się. - W chwili naszego przyjazdu słychać było tylko głosy wołające pomocy, nie było wiadomo, ile osób jest w środku – dodał Wojciech Wiewióra.

- Jestem dumny ze swoich podwładnych. Nie pierwszy raz. To ostatnie wydarzenie na szczęście nie było tragiczne w skutkach. Strażacy zadziałali perfekcyjnie, udało się uratować cztery osoby – powiedział bryg. Radosław Fijołek, zastępca komendanta KM PSP w Jeleniej Górze.

Prezydent podczas spotkania wręczył jeleniogórskim bohaterom upominki. Była to też okazja do wymiany doświadczeń, m.in. o prewencyjnej działalności strażaków oraz ich potrzebach, jak chociażby nowy wóz bojowy czy drabina, które miałyby być dofinansowane ze środków unijnych. - Czasami trzeba powiedzieć stop rzeczom bieżącym i spotkać się z ludźmi, którzy ciężko pracują. Tutaj mieliśmy do czynienia ze szczególną sytuacją – mówił Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Piękne święto plonów

Inauguracja ze Stradivariusem

Protest pod sądem

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~mnmn 25-10-2016 14:59
Miło,ale pewnie lekarz z pogotowia ratunkowego wczoraj sam uratował 30 osób i telewizji u niego nie było
~ 25-10-2016 15:07
Tyle że lekarz nie wbiegał do płonącego budynku a to robi efekt.
~Damka 25-10-2016 17:02
W takiej pięknej willi, tak zdewastowane od dłuższego czasu parterowe mieszkanie, że serce bolało na to patrzeć. Tylko współczuć sąsiadom!
~brawo Strażak 25-10-2016 18:01
Ale czapka służbowa jednego ze strażaków to chyba uległa spaleniu podczas akcji. U tego ogniomistrza braki na wyposażeniu. Drabinę nie tak dawno chłopaki dostali. Niech nie wymuszają. Lepiej zadbać o karetki pogotowia nowe - bo teren rozległy
~ 25-10-2016 18:43
Drabina jest z lat 80'. Nie wiem skąd informacja, że dostali nową. Jest nowy podnośnik, ale sięga do 4 piętra. Drabina, która wymaga wymiany sięga do 10-go i drugiej w całym powiecie nie ma.
~mann 25-10-2016 19:10
Brawo straż jak najbardziej zasluzone gratulacje. Ktoś kto nie docenia ich ciężkiej pracy musi być nieźle ograniczony.
~joł 25-10-2016 22:06
nie ograniczony..zazdrosny...chłopaki wchodzą do pożaru i zostali docenieni...a on wchodzi szefowi w dupe i nic...;D OCZYWIŚCIE TEN KTO NIE DOCENIA;D
~ 26-10-2016 0:35
A Prezydent oczywiście jak Ken Bone
~gustuff 26-10-2016 23:23
A to nie jest przypadkiem ich praca i obowiązek??? Nie za to maja wystrzelone w kosmos emerytury przedwczesne i masę przywilejów??? Czegoś tu nie kumam. Tak po prostu najzwyczajniej nie kumam. Jesli nie od gaszenia pożarów i ratowania ludzi to od czego oni są?? Od czego są oni?? Wynoszenie nygusów na piedestał...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Woda z kranów już czysta

Lista Lewicy do Sejmu

Cenny dar dla niedowidzących

Nowy stadion dla lekkoatletów

Dlaczego już grzeją?

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
90
Tak
79%
Nie
18%
Nie mam zdania
3%