MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Prezydent rozmawiał z mieszkańcami. Problemy specyficzne

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 9:52
Aktualizacja: 9:54
Autor: RED
W minioną sobotę, 30 lipca Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry po raz kolejny przyjmował interesantów w zapowiadanym w trakcie kampanii cyklu – co najmniej raz w miesiącu, bez uprzednich zapisów.

Zjawiło się kilkunastu jeleniogórzan, umówionych i nieumówionych. – To są ważne spotkania – powiedział M. Zawiła – bo znaczna część tematyki odbiega od rutynowych, komunalnych spraw. Pojawiają się kwestie bardzo indywidualne, które urzędnikom – nawet przy ich najlepszej woli – trudno rozwiązać, w myśl obowiązujących przepisów i procedur postępowania.

Dla przykładu – jedna z jeleniogórzanek popadła w kłopoty przy prowadzeniu własnej firmy i chce się pozbyć pawilonu, spłacając zadłużenia. Jednak prawo zobowiązuje miasto, by wyegzekwowało swoje należności, a dopiero później można rozważać dalsze postępowanie, choćby ułatwienia w sprzedaży.

Z kolei dzierżawczyni pawilonu (który stoi po części na gruncie miejskim, a po części – wspólnoty) może znaleźć kupca dopiero wówczas, gdy ureguluje sprawy dzierżawy terenu. Nikt bowiem nie chce – co zrozumiałe – wchodzić w interes, gdy sprawy dzierżawy są niewyjaśnione.

Takie problemy, a na każdym spotkaniu pojawiają się podobne, wymagają indywidualnych rozstrzygnięć i – przy poszanowaniu przepisów prawa – specyficznych, zindywidualizowanych rozstrzygnięć - czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

WOŚP prowadzi nabór wolontariuszy  

O rozpadających się górach

Koperty życia już w Mysłakowicach

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~bezprawa 1-08-2011 14:57
ciekawe gdzie i kiedy - jak chciałem rozmawiać z Prezydentem to babol z sekretariatu za chiny nie chciała mnie z nim umówić a tu proszę bez zapisów rozmawiał he he he dobra ściema
~cd 1-08-2011 17:49
Wcale nie ściema, zdarzają się przyjęcia bez zapisów właśnie w soboty
~pytanie 1-08-2011 20:49
a do czernow są kolejki?
~Eh... 1-08-2011 21:32
A kiedy moje podania zostaną rozpatrzone ?? złożyłem 10 podań o spotkanie z P. Prezydentem eh. k.... bardzo bym prosił o umieszczenie kiedy może pan prezydent zemną spotkać
~m auto... 1-08-2011 22:26
E tam .....! spotkajcie się z kryśką ona wam robote da za 3,70

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z historią

„Grabarów” bezpieczny

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Studium na początek

Teraz lepiej widać

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
114
Tak
63%
Nie
35%
Nie wiem
2%