MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Prezydent przypomina o alertach pogodowych

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 sierpnia 2017, 15:26
Aktualizacja: Piątek, 25 sierpnia 2017, 5:58
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
Natura co jakiś czas przypomina o swojej niszczycielskiej sile, a brak komunikacji (lub ich wadliwość) władz krajowych i samorządowych z mieszkańcami, może doprowadzić do jeszcze większej tragedii, o czym przekonali się ostatnio mieszkańcy północnej Polski. Dlatego prezydent Jeleniej Góry postanowił przypomnieć jeleniogórzanom, że w naszym mieście sprawnie działa powiadamianie przez SMS oraz inne formy komunikacji.

Jak zarejestrować swój numer telefonu do systemu powiadamiania poprzez SMS? Wystarczy wysłać wiadomość tekstową o treści „Tak.djz” na numer 661-000-112 (szczegóły, w tym regulamin na stronie: www.sisms.pl/rejestracja/kody/3e8db632/Miasto-Jelenia-G%C3%B3ra).

W tej chwili mamy około 3 tysięcy ludzi w tym systemie – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, który namawia mieszkańców do skorzystania z tej możliwości, szczególnie mając na uwadze ostatnie wydarzenia w północnej części Polski. - Tam ostrzeżenie o warunkach meteorologicznych trafiło do urzędu po godzinach pracy. Rozmawiałem z tamtejszym starostą, straż pożarna również je otrzymała. W Jeleniej Górze mamy całodobowy dyżur straży miejskiej i wszystkie tego typu informacje są przekazywane do zarządzania kryzysowego. Jeżeli sytuacja jest bardzo groźna, pracownicy zarządzania kryzysowego przychodzą, wysyłają ostrzeżenie do służb, przygotowujemy się, a w sytuacjach krańcowych ja lub moi zastępcy też jesteśmy powiadamiani. Bardzo ważne, żeby być w gotowości - mówił M. Zawiła, podkreślając, że najważniejsze jest, aby informacja o zagrożeniu dotarła do mieszkańców.

Włodarz miasta odniósł się także do testów syren alarmowych, które odbywały się m.in. w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. - Nie wszyscy znają kod znaków dźwiękowych, ale jak syreny wyją, to dobrze jest się zorientować i popytać, co się dzieje – powiedział prezydent, który apeluje o korzystanie z aplikacji Wojewody Dolnośląskiego lub aplikacji „BLISKO”, gdzie oprócz powiadomień meteorologicznych, można ustawić sobie otrzymywanie informacji o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i wielu innych, a przede wszystkim z systemy powiadamiania poprzez SMS. Zalecane jest także śledzenie mediów, bowiem na portalu Jelonka.com również publikujemy ostrzeżenia o możliwych zagrożeniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Ble,ble,bla,bla 24-08-2017 11:30
" Nie wszyscy znają kod znaków dźwiękowych, ale jak syreny wyją, to dobrze jest się zorientować i popytać, co się dzieje – powiedział prezydent' NO WŁAŚNIE, JA NIE ZNAM KODU, WIĘC PYTAM ,JAKI ON JEST.Zamiast bla,bla,ble ,ble, pitu,pitu jak u cioci na imieninach i dmuchać wężą ,może lepiej przy okazji takich artykułów przypomnieć co najważniejsze. I wierszówki będzie dostatek i korzyści może jakie przy okazji. Sprawy niby powszechnie znane,ale kto to pamięta ?
~Tomasz Miroszkin 24-08-2017 14:44
Czytam i czytam ... czekam na opis tych kodów, a tu ni ma. Rozumiem że muszę czekać kolejny rok na testy syren i popytać na ulicy o kody? A może KOD mam po prostu spytać?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tort w dowód wdzięczności

Śmierć na żwirowni

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Dla komfortu pasażerów

Zamienili przejście w parking

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
488
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%