MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Prezydent podziękował naszym mistrzyniom

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 października 2012, 13:56
Aktualizacja: 13:57
Autor: Przemo
Fot. Przemo
Sukces jeleniogórskich tenisistek nie przeszedł bez echa w miejskim ratuszu. We wtorek (2. października) Prezydent Marcin Zawiła spotkał się z naszymi złotymi medalistkami Mistrzostw Polski juniorek, a także z ich trenerem Januszem Lewińskim oraz prezesem KT Jelenia Góra, Piotrem Paczóskim.

Droga do mistrzostwa Polski nie była łatwa, ale jeleniogórskie tenisistki w składzie: Zofia Stanisz, Natalia Lewinska, Monika Przybył, Linda Kołodziejczyk, Katarzyna Pyka pokazały charakter i wolę walki, a o końcowym sukcesie zadecydował jeden set. W meczu finałowym dziewczyny spotkały się z Promasters Szczecin i po dwóch pojedynkach deblowych i jednym singlowym przegrywały 0:3. Aby zdobyć złote medale podopieczne trenera Lewińskiego musiały pozostałe trzy mecze wygrać bez straty seta i dokonały tego wykazując się niesamowitą odpornością psychiczną!

- To bardzo miłe uczucie - szczególnie, że zwycięstwo nie przyszło łatwo. Najtrudniejszym momentem było jak przegrywałyśmy 0:3 i nie mogłyśmy sobie pozwolić na stratę seta. Przyszło rozluźnienie, nie miałyśmy nic do stracenia i pokazałyśmy klasę. Chodziło nam też o dobrą zabawę i czułyśmy, że może nam się udać. Teraz mamy okres roztrenowania, będę ćwiczyć kondycję i może uda mi się jeszcze zagrać za miesiąc na turnieju ITF w Budapeszcie - mówiła Zofia Stanisz, jedna z naszych złotych medalistek MPJ.

- Uczennice jeleniogórskich liceów świetnie się bawią, ciężko pracują, dramaturgia meczu, który wygrały i dało im to mistrzostwo była wielka. Wygrały w ostatniej chwili rzutem na taśmę. Góralki sudeckie potrafią wygrywać! - mówił Prezydent Marcin Zawiła.

Sukces jeleniogórzanek jest również efektem świetnej pracy trenera KT Jelenia Góra, Janusza Lewińskiego. Aby umożliwić dalszy rozwój naszych "złotek" zabobrzański klub myśli o postawieniu balonu, dzięki któremu można będzie uprawiać tenis przez cały rok. Z powodu sprzeciwu mieszkańców dzielnicy Zabobrze balon ma stanąć na kortach przy ul. Sudeckiej:

- Klub ma zamiar zakupić balon i ze strony Miasta jest deklaracja, że gdyby byli zainteresowani umieszczeniem tego na sudeckich kortach to zapraszamy. Korty w zimie są nieczynne, a to nam zapewni jakość utrzymania płyty kortu i na wiosnę po zdjęciu balonu bez dodatkowych robót przygotowawczych będzie gotowy kort. - dodał Prezydent.

- W Jeleniej Górze jest problem trenowania zimą. Korzystamy z prywatnych obiektów w Ścięgnach, za które trzeba płacić. Jeździmy również do Złotoryi na treningi i sparingi z drużyną ZTT Złotoryja. Natomiast w tym roku dzięki zaangażowaniu władz klubu i przychylności pana prezydenta powstanie balon na dwa korty przy ul. Sudeckiej - powiedział Janusz Lewiński.

To nie pierwszy sukces zespołu w krajowych zawodach:
- Dziewczyny kontynuują passę zwycięstw, byliśmy drużynowym mistrzem Polski do lat 14, które odbyły sie na kortach na Zabobrzu w 2009 roku. W zeszłym roku zdobyliśmy halowe i letnie mistrzostwa Polski do lat 16. Składem, który zdobył mistrzostwo do lat 18 będziemy również startować w przyszłym roku - dodał trener Lewiński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zacięta i efektowna walka w Przesiece

Sudety w Gościńcu

Marsz Osobliwości

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~tennis 2-10-2012 19:33
Brawo dziewczyny!
~Karol 3-10-2012 20:50
Brawo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS apeluje do mieszkańców

Honorowe obywatelstwo dla Justyny Kowalczyk

Chojnik Maraton dla twardzieli

Dużo drożej za śmieci

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
119
Tak
25%
Nie
73%
Nie mam zdania
2%