MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Prezydent nagrodzony za produkt „Uzdrowisko Cieplice”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 4 listopada 2010, 13:59
Aktualizacja: 14:00
Autor: Angela
Fot. Angela
Dyplom Grzegorza Palki od Ligi Krajowej otrzymał w ostatnich dniach Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry za stworzenie unikatowego produktu turystycznego „Uzdrowiska Cieplice”. Corocznie nagrody przyznawane są samorządowcom, którzy swoim działaniem przyczyniają się do rozwoju lokalnego miast i gmin.

Grzegorza Palka to wybitny samorządowiec zmarły tragicznie w wypadku samochodowym w 1996 roku. Był działaczem opozycji w okresie PRL, prezydentem Łodzi (1990–1994) i przewodniczącym jej Rady Miasta (1994–1996). Liga Krajowa będąca stowarzyszeniem niemal wszystkich organizacji samorządowych w kraju przyznaje nagrodę jego imienia dla samorządowców od 1997.

- Dyplom uznania jest dla mnie zarówno nagrodą, ale i wezwaniem do kolejnych działań na rzecz nie tylko społeczności Cieplic, ale całego miasta. Tych działań, które w ostatnim czasie skierowaliśmy w stronę Cieplic było naprawdę wiele. Były to m.in. budowa Term Cieplickich, rewaloryzacja Parku Zdrojowego, renowacja Teatru Zdrojowego , ale również rewitalizacja zespołu pocysterskiego, budowa dwóch parkingów dla autobusów i samochodów przy ul. Podgórzyńskiej i Oskara Langego oraz projekt promocyjny Uzdrowiskowy Dolny Śląsk, w którym Jelenia Góra jest liderem. Cieszę się, że zbiór tych wszystkich działań został dostrzeżony przez Ligę Krajową – powiedział Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~BC 4-11-2010 14:25
GRATULACJE!
~ja 4-11-2010 14:43
Oby tak dalej w kolejnej kadencji
~CIEPLICZANIN 4-11-2010 14:59
Dziękujemy za Uzdrowisko??? Moim zdaniem to obowiązek dbać o miasto, którego jest się Prezydentem, a Cieplice częścią tego miasta są. Wdrażanie projektów , które zalegają na pólkach od kilkunastu lat bardzo cieszy, ale takie nagrody w trakcie kampanii to zwykłe zagranie marketingowe (PR)
~bang 4-11-2010 15:10
wytępić tagowców z cieplic i bedzie najładniejsza perełka na Dolnym śląsku!
~do bang 4-11-2010 15:30
dokładnie !
~ed 4-11-2010 15:43
z tego co wiem to uzdrowisko Cieplice było produktem turystycznym już setki lat temu (bywali tu np Hugo Kołłątaj, Wincenty Pol i Kornel Ujejski o Marysience nie wspominając), Okres PRLu to także czasy świetności uzdrowiska, ... wbrew pozorom. więc pytam - jaka jest wkład MO w cytuje "stworzenie unikatowego produktu turystycznego". Po drugie, tak na marginesie, co jest niby takiego unikatowego w uzdrowisku, jakich dziesiątki w Polsce. Następnym razem proponuję przyznać nagrodę za unikatowy produkt handlowy jakim jest sieć hipermarketów różnych marek w JG. To już na pewno jest zasługą MO.
~ja 4-11-2010 16:43
ed - też żałuję że nie masz żadnych zasług w odrodzeniu Cieplic.
~kakak 4-11-2010 17:49
rewaloryzacja to moze byc renty czyli urealnienie jej wartosci, stosowane przy duzej inflacji. Co to ma wspolnego z parkiem to nie bardzo wiem.
~ 4-11-2010 18:16
Trzeba wybrać Obrebalskiego bo ktoś musi dopilnować zakończenia tych wszystkich rozpoczętych spraw. każdy inny po pierwsze oleje pilnowanie bo będzie miał na kogo zwalać winę. Nie ma! Ten Prezydent zaczął to i niech skończy!
~ 4-11-2010 18:56
ad.~ Trafna uwga. Nic unikatowego nie widzę w udoskonalaniu czegoś co od setek lat istniało i nadal funkcjonuje. Kuracjusze do wód w Kotlinie zawsze ciągnęli tak jak turyści na Śnieżkę. Jeżeli mówimy o czymś unikatowym w Kotlinie Jeleniogorskiej - to Dolina Pałaców i Ogrodów oraz nowy produkt turystyczny Park Kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej a w tym kontekscie Karkonoski Park Narodowy wraz z otuliną jako GEOPARK. Niestety do wielu nie dociera jeszcze o co w tym wszystkim chodzi, jaki jest tego sens i perspektywiczny cel. A szkoda.DOLNOŚLĄZAK
~hala 4-11-2010 18:58
Tak popieram poprzednika,aż strach myśleć co by było jak prezydenturę przejąłby kto inny.
~hala 4-11-2010 19:03
Panie Marku trzymam za Pana kciuki,cała moja rodzina będzie na Pana głosować.
~Span 4-11-2010 19:40
Unikatowy produkt turystyczny ... zagladnijcie w boczne uliczki cieplickiej przy rzemiosłach i to samo przy zjednoczenia ... zobaczycie prawdziwie unikatowy produkt turystyczny. Brud, smrod i bog wie co jeszcze. Oprocz tego produktem moga byc te wszystkie bohomazy na scianach i patologia cieplicka, ktora wieczorem wylega na ulice.
~ciepliczanin 2 4-11-2010 20:06
HA HA jaka propaganda...bije z tego artykułu, ciekawe, że przed wyborami Jelonka wciąż promuje swojego faworyta.... trochę objektywizmu panowie radaktorzy! brakuje tylko tytułu \"Obrębalski na prezydenta\" A co do Cieplic, to nic się tu nie zmieniło....bida bida..
~Zaskoczony 4-11-2010 20:37
Pan prezydent powinien dostać wyróżnienie za to , że jest największym hipokrytą. A tak na marginesie, wszystko czym się teraz chwali już kiedyś było... piękny park i baseny itd... dziś nieudolnie i za duże pieniądze to wszystko się odbudowuję .
~ja 4-11-2010 20:39
zgadzam się z marudami. Jest syf na zjednoczenia i przy rzemiosłach. Nie udało się zmienić mentalności Ciepliczan w 4 lata po 70 latach socjalizmu i niszczenia wszystkiego co dobre. Ode mnie Pan Obrębalski dostaje kolejną kadencję na dokończenie tego co zaczął. A jak trzeba będzie to jeszcze jedną. Nie będę ryzykował zmiany na najważniejszym stanowisku w tym mieście. Amen.
~TerazPOlska 5-11-2010 5:40
Panie Prezydencie Marku O. cieszę się że Radna Pani Zofia Czernow zmieniła towarzystwo i nie będzie Panu przeszkadzać ani doradzać. Pani Zofii Czernow zaufałem tylko raz i chciałbym aby ani jeden grosz z mojego podatku nie został przelany na radną Platformy Obywatelskiej.
~pop 5-11-2010 8:18
Jakoś tak się dzieje, że Pan Prezydent jeszcze nic nie zrobił a już się chwali, a czy Pan widzi jak Pan spieprzył krajobraz Cieplic bo to nie tylko centrum ale to co Pan zezwolił budować na Malinniku to też Cieplice i o zgrozo to tylko dyletant mógł wydać zezwolenie na budowę budynków mieszkalnych na osiedlu jednorodzinnym a co dalej? gdzie parkingi place zabaw itp na to zabrakło już wyobraźni Gratuluję samopoczucia .
~ 5-11-2010 9:59
Znając Marka, to tak długo się płaszczył przed Ligą Krajową, tak długo zawracał d..pę, że dali mu dyplom na "odpieprz się"... Ostatnie podrygi odchodzącej ostrygi...
~maga 5-11-2010 21:26
jak za czasów dobrego socjalizmu -gratulujemy gratulujemy podtrzymywania tradycji - wreczania dyplomów, orderów i nagród za dobre wrażenie he he he a odemnie wręczyc proszę panu prezydentowi medal z kartofla

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolski kręci film w Pilchowicach – utrudniena w ruchu

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
99
Tak
44%
Nie
49%
Nie wiem
6%