MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Prezydent: jestem dobrej myśli

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 7 kwietnia 2010, 13:04
Aktualizacja: 13:16
Autor: TEJO
Marek Obrębalski z zastępcami: Miłoszem Sajnogiem i Jerzym Lenardem (w tle).
Fot. TEJO
Przed zbliżającą się sesją absolutoryjną Marek Obrębalski poinformował o pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w odniesieniu do realizacji budżetu za 2009 rok. Szef miasta odniósł się także do zarzutów dotyczących planowanych na jesień potyczek polsko–czeskich samorządowców.

– Niezależnie od tego, jakie zdanie będą mieli radni, opinia RIO o wykonanym przez samorząd budżecie jest pozytywna, a jest to dla mnie bardzo ważne – wyznał dziś Marek Obrębalski na cotygodniowej konferencji prasowej. Dodał też, że wczoraj wykonanie budżetu za 2009 rok pozytywnie ocenili radni z komisji rewizyjnej. – Trzy osoby były za, dwie wstrzymały się – dodał.

Prezydent miasta odniósł się także do informacji o polsko-czeskich potyczkach samorządowych. Jako bezzasadne uznał zarzuty, że taka forma stanowi zbędny wydatek, a przeznaczone na ten cel pieniądze można by spożytkować inaczej. – Tylko pięć procent kosztów poniesie miasto, reszta pochodzi z funduszy unijnych. Potyczki są imprezą otwartą dla wszystkich. Już teraz zapraszam dziennikarzy do formowania drużyn i udziału w zawodach. Wezmą w nich udział także przedstawiciele mediów czeskich – mówił prezydent Marek Obrębalski. Podkreślił, że po zakończeniu części zawodów cały plac przygotowany na ten cel na stadionie przy ulicy Lubańskiej będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

- Pieniądze z funduszy pozyskano z określonego projektu i nie można ich wydać inaczej. Uzyskanie dofinansowania świadczy też o zdolnościach urzędników do korzystania z europejskich środków – podkreślił szef miasta. Dodał też, że namawiał działaczy klubów i stowarzyszeń sportowych do większej aktywności w sięganiu po możliwości funduszy, ale do tej pory nikt się tym nie zainteresował. Mówił to w kontekście zarzutów, że finanse przeznaczone na potyczki można by wydać na przedsięwzięcia sportowe dzieci i młodzieży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Jano 7-04-2010 13:41
oj nie był bym taki szczęśliwy na miejscu p.Obrębalskiego , bo to wyborcy to ocenią czy się wywiązał czy też nie, a to już nie bawem nastąpi
~Obywatel 7-04-2010 14:15
Gdyby pan M. Obrębalski nie był tak zadufany w sobie to pewnie by widział wciąż narastające bezrobocie i ubóstwo w Jeleniej i starał się coś w tym kierunku robić a nie bezradnie rozkładać ręce i prosić o cud gospodarczy.
aristo 7-04-2010 15:35
Pomijając zasadność polsko-czeskiej imprezy dla samorządowców, zastanawia sposób myślenia M Obrębalskiego. Z jego wypowiedzi wynika, że skoro prawie wszystkie środki na ten cel pochodzić będą z funduszy unijnych, to jest to największe usprawiedliwienie dla takiej imprezy. Gdyby to był pogląd kmiotka spod przysłowiowej budki z piwem, no cóż. Ale jeśli takie poglądy głosi ktoś na stanowisku prezydenta niemałego w końcu miasta to jet to żenada. Środki unujne to środki wypracowane przez ludzi - obywateli unijnej wspólnoty. Również Polska wpłaca składki do funduszu. Jeżeli taki prezydent jak Obrębalski uważa, że w takim razie można je trwonić beztrosko, to niestety nadaje się on na prezydenta kurnika dla kur, a nie kilkudziesięc...ysięcznej społeczności.
~ 7-04-2010 17:01
I tak trzymac Panie Obrebalski,chrzanic opinie spoleczna! Jakby nie bylo to nie z Pana prywatnej kieszeni. A rozumiem,ze Panu znowu kilka zdjec do albumu jest potrzebnych. A moze by tak potyczki zoorganizowac na ul.Wyczolkowskiego najlepiej jak pada albo jeszcze blizej UM na ulicy Gornej takich "ciekawych" wartych pokazania zakatkow w Jeleniej Gorze jest wiecej:))
~nihil novi 7-04-2010 17:05
Od poczatku kadencji jest dobrej myśli.Chłop jest po prostu zakochany w sobie
~JWSS 7-04-2010 18:58
A ja popieram inicjatywę pana Obrębalskiego - narzekacie, że nic się nie dzieje w naszym mieście a jak już coś jest to ZŁE ??? - przecież tą imprezę ktoś będzie musiał zabezpieczyć logistycznie, a co za tym idzie???? pieniążki dla lokalnych firm !!!! - no chyba nie myślicie, że przyjedzie firma z Koszalina !!!!! Oj ludzie ludzie dla was wszystko jest złe ????? - zaznaczam, że bacznie patrzę na ręce pana Prezydenta !!!!!
~Dąb 7-04-2010 20:23
Uważam, że Prezydent nie jest zakochany w sobie i nie jest zadufany. Z wielką pasją zawsze mówi o Jeleniej Górze i to się czuje, że dobro miasta leży mu na sercu. Może to nie wszystkim się podoba. A co do bezrobocia, to nie wina Prezydenta - tylko uwarunkowań społecznych i gospodarczych w kraju i na świecie. Firmy nie podlegają miastu i rządzą się swoimi prawami. W najbliższym czasie można szukać pracy przy budowie obwodnicy, przy budowie term cierplickich, w galerii karkonoskiej. Trzeba trochę poszukać. W innych miastach jest jeszcze gorzej !! A co do imprezy to popieram. Będzie się coś działo. Faktycznie lolalne firmy zarobią i mieszkańcy się zabawią, pokibicujemy naszym. Nie jest to przecież zamknięta impreza integracyjna jak organizują firmy dla swoich pracowników, ale dla promowania miasta i poprawienia współpracy samorządowców polsko-czeskich. Trochę optymizmu, a naprawę będzie żyło się lepiej. Pozdrawiam.
~szkoda gadać 7-04-2010 21:31
Czyli co panie prezydencie skoro środki są unijne to tak jakby były niczyje i można je wydać na pierdoły?Tak dobrze jest w mieście że tylko tego nam jeszcze do szczęścia potrzeba?Życzę nadal dobrego samopoczucia i przekonania o swojej racji. ps ciekawe jak urzędnicy pomagali klubom sportowym w tym tzw. sięgnięciu po środki unijne poza tzw prezydenckim namawianiem działaczy. Może biegli w pisaniu projektów i szukaniu źródeł ludzie z magistratu powinni wspomóc w tym miejskie z nazwy kluby, a nie zajmować się szukaniem kaski na takie imprezki
~m17 7-04-2010 21:57
Tak tak JWSS i Dąb zapomnieliście dodać, że z tej imprezki będzie korzyść taka, że Jelonka połączy się siecią autostrad z zachodem, wschodem, północą i południem kontynentu europejskiego :D. Dąb w jakim ty świecie żyjesz?! Konsorcjum, które będzie budować obwodnicę wejdzie na teren budowy ze swoimi ludźmi chyba, że masz na myśli kółko rolnicze Siedlęcin. Marzyciel z ciebie jest. Miał powstać aqua park i nie powstał jak narazie, w tym zakresie inne miasta są do przodu. Za bezrobocie ponosi winę prezydent, w jego gestii leży poszukać inwestora, który chętnie zainwestuje w budowę np jakiegoś zakładu. Widać, że Jelonka chce dorównać w ilości marketów Wrocławiowi tylko jak sie rynek nasyci ilością tych budów to co wtedy? Marazm czy inne wizje Jelonki miodem i mlekiem płynące?
~Do JWSS 8-04-2010 7:49
Idź człowieczku popracuj od świtu do nocy od poniedziałku do soboty albo na trzy zmiany za 1500 zł albo otwórz biznes i połowę oddaj państwu w podatkach odmawiaj sobie wszystkiego bo pan prezydent musi się pobawic i nażrec ze swoją świtą
~ciepliczankaz2 8-04-2010 19:26
kiedy ta imprezka z knedliczkami?może ktoś napisze.prosze

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śladami św. Jadwigi

Doczekają się ronda

Patrolowali jezioro

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Sadzą las

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
732
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%