MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Prezydent doceni najlepszych uczniów

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 maja 2016, 8:18
Aktualizacja: 8:22
Autor: UM
Fot. Archiwum
Kilkoro uczniów jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych osiągnęło w mijającym roku szkolnym wyniki, które sprawiają, iż dyrektorzy szkół wystąpili do prezydenta Jeleniej Góry z wnioskiem o nagrodę dla swoich podopiecznych.

Wśród wskazanych do nagrody są m.in. Karol Jagiełło, uczeń ZST „Mechanik”, który w okresie czterech lat nauki osiągnął średnią ocen 4,78, zajął I miejsce w Polsce w konkursie wiedzy technicznej „Moja Szkoła Liderem BHP”, był członkiem drużyny, która zwyciężyła w innym konkursie – „Supermechatronika”, a jednocześnie indywidualnie zajął w nim III lokatę.

Również z ZST „Mechanik” pochodzi Piotr Jaworski, ze średnią ocen 4,94, który w 2015 r. został laureatem Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy n.t. „Niskich emisji”, zdobył I miejsce w konkursie dolnośląskim za pomysł i wykonanie uczniowskiego projektu badawczego w zakresie zastosowania w praktyce wiedzy z obszaru nauk przyrodniczo-matematycznych.

Z kolei Maria Zagajewska i Karolina Kaczmarek to uczennice II LO im. Norwida w Jeleniej Górze. Pierwsza z nich osiągnęła średnią ocen 5.0, druga – 4,78, a ponadto M. Zagajewska była finalistką XII Ogólnopolskiej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej na szczeblu centralnym i, całkiem poza swoją szkołą, wyróżnia się w klasie fortepianu, jako dyplomantka PS Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze.

Decyzja o przyznaniu nagród i terminie ich wręczenia nastąpi w najbliższych dniach.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Rodzice okupują szkołę

Nowe zasady w szkołach

Jakie zmiany w szkołach i przedszkolach od września?  

W planie szkoła katolicka

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
878
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%