MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Prezydent doceni najlepszych uczniów

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 maja 2016, 8:18
Aktualizacja: 8:22
Autor: UM
Fot. Archiwum
Kilkoro uczniów jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych osiągnęło w mijającym roku szkolnym wyniki, które sprawiają, iż dyrektorzy szkół wystąpili do prezydenta Jeleniej Góry z wnioskiem o nagrodę dla swoich podopiecznych.

Wśród wskazanych do nagrody są m.in. Karol Jagiełło, uczeń ZST „Mechanik”, który w okresie czterech lat nauki osiągnął średnią ocen 4,78, zajął I miejsce w Polsce w konkursie wiedzy technicznej „Moja Szkoła Liderem BHP”, był członkiem drużyny, która zwyciężyła w innym konkursie – „Supermechatronika”, a jednocześnie indywidualnie zajął w nim III lokatę.

Również z ZST „Mechanik” pochodzi Piotr Jaworski, ze średnią ocen 4,94, który w 2015 r. został laureatem Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy n.t. „Niskich emisji”, zdobył I miejsce w konkursie dolnośląskim za pomysł i wykonanie uczniowskiego projektu badawczego w zakresie zastosowania w praktyce wiedzy z obszaru nauk przyrodniczo-matematycznych.

Z kolei Maria Zagajewska i Karolina Kaczmarek to uczennice II LO im. Norwida w Jeleniej Górze. Pierwsza z nich osiągnęła średnią ocen 5.0, druga – 4,78, a ponadto M. Zagajewska była finalistką XII Ogólnopolskiej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej na szczeblu centralnym i, całkiem poza swoją szkołą, wyróżnia się w klasie fortepianu, jako dyplomantka PS Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze.

Decyzja o przyznaniu nagród i terminie ich wręczenia nastąpi w najbliższych dniach.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wygrana IIa z SP 8 i wspaniała wycieczka

"Wybierzmy prezydenta, który nie będzie dzielił"

KOD czeka na prezydenta Dudę

Kolejna batalia o szkołę w Sosnówce  

Połączą MOS i MDK?

Ferie z e–grami w ZSTiL w Piechowicach  

Zmiana szefa KSWiK

Dołożą kolejne miliony

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
303
Tak
52%
Nie
43%
Nie wiem
5%