MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Prężnie w Lidze Obrony Kraju

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 1 kwietnia 2008, 7:23
Aktualizacja: 7:58
Autor: AGA
Fot. AGA
Wręczenie odznak i pism pochwalnych, omówienie programu pracy oraz terminów zawodów i imprez w 2008 roku to główne punkty poruszone podczas poniedziałkowego spotkania prezesów szkolnych kół i klubów LOK z kierownictwem zarządu rejonowego stowarzyszenia.

– Jako pierwsze miasto na Dolnym Śląsku, a może nawet i w Polsce zorganizujemy mistrzostwa osób niepełnosprawnych w strzelaniu – mówił Jerzy Pleskot, prezes Zarządu Rejonowego LOK w Jeleniej Górze. Dokładny termin nie jest jeszcze znany – impreza odbędzie się w maju lub czerwcu. – Zawody dadzą szansę osobom niepełnosprawnym uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Wiele z nich wykazuje się niezwykłą celnością i zdyscyplinowaniem, a udział w zawodach pozwoli im się sprawdzić – podkreślił Leszek Karbowski, prezes Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Jeleniogórski LOK został również organizatorem dwóch imprez wojewódzkich – 19 kwietnia odbędą się zawody dla młodzików i juniorów młodszych, a w czerwcu Cross Strzelecki. Ponadto raz lub dwa razy w miesiącu odbywają się zawody w ramach Szkolnej Ligi Strzeleckiej i Karkonoskiej Ligi Strzeleckiej. – Do „obstawienia” mamy też dwanaście wojewódzkich imprez i na pewno w większości weźmiemy udział – zaznaczył Wacław Szymon Dadaczyński, sekretarz LOK w Jeleniej Górze.

– W poprzednim roku braliśmy udział we wszystkich wojewódzkich zawodach, a w trzech mistrzostwach Polski występowaliśmy w roli reprezentanta Dolnego Śląska – w Miłosnej zajęliśmy 10. miejsce na 16 drużyn, w Starachowicach – miejsce 6., a w Skierniewicach zostaliśmy wicemistrzami Polski w informatyce – wyliczał Szymon Dadaczyński.

Jerzy Pleskot dziękując wszystkim za zaangażowanie zaznaczył, że nie byłoby sukcesów, gdyby nie wspólna praca działaczy, sympatyków, przyjaciół oraz pomoc sponsorów i darczyńców, wśród których znalazł się m.in. Urząd Miasta Jelenia Góra, Komenda Miejska Policji, straż miejska, Energia Pro, Jeleniogórskie Elektrownie Wodne oraz osoby prywatne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Tydzień Zrównoważonego Transportu – od wczoraj  

Poświęcili kapliczkę

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~byłem,widziałem 1-04-2008 11:11
Bardzo ładna uroczystość.Jest się czym pochwalić i podziękować wszystkim działaczom.Gratuluję pomysłu organizacji zawodów dla osób kalekich-ludzi o wielkim sercu i często o wybitnych zdolnościach. Należy dodać, że Region LOK Jelenia Góra to ścisła czołówka na Dolnym Śląsku / na 16 Rejonów/za całokształt działalności- w 2006 drugie miejsce a w 2007 trzecie miejsce. Gratulacje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Porównaj ceny z Jelonką.com

MZK i... wrzosy

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Zmiany na Ogińskiego

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
683
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%