MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Prężnie w Lidze Obrony Kraju

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 1 kwietnia 2008, 7:23
Aktualizacja: 7:58
Autor: AGA
Fot. AGA
Wręczenie odznak i pism pochwalnych, omówienie programu pracy oraz terminów zawodów i imprez w 2008 roku to główne punkty poruszone podczas poniedziałkowego spotkania prezesów szkolnych kół i klubów LOK z kierownictwem zarządu rejonowego stowarzyszenia.

– Jako pierwsze miasto na Dolnym Śląsku, a może nawet i w Polsce zorganizujemy mistrzostwa osób niepełnosprawnych w strzelaniu – mówił Jerzy Pleskot, prezes Zarządu Rejonowego LOK w Jeleniej Górze. Dokładny termin nie jest jeszcze znany – impreza odbędzie się w maju lub czerwcu. – Zawody dadzą szansę osobom niepełnosprawnym uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Wiele z nich wykazuje się niezwykłą celnością i zdyscyplinowaniem, a udział w zawodach pozwoli im się sprawdzić – podkreślił Leszek Karbowski, prezes Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Jeleniogórski LOK został również organizatorem dwóch imprez wojewódzkich – 19 kwietnia odbędą się zawody dla młodzików i juniorów młodszych, a w czerwcu Cross Strzelecki. Ponadto raz lub dwa razy w miesiącu odbywają się zawody w ramach Szkolnej Ligi Strzeleckiej i Karkonoskiej Ligi Strzeleckiej. – Do „obstawienia” mamy też dwanaście wojewódzkich imprez i na pewno w większości weźmiemy udział – zaznaczył Wacław Szymon Dadaczyński, sekretarz LOK w Jeleniej Górze.

– W poprzednim roku braliśmy udział we wszystkich wojewódzkich zawodach, a w trzech mistrzostwach Polski występowaliśmy w roli reprezentanta Dolnego Śląska – w Miłosnej zajęliśmy 10. miejsce na 16 drużyn, w Starachowicach – miejsce 6., a w Skierniewicach zostaliśmy wicemistrzami Polski w informatyce – wyliczał Szymon Dadaczyński.

Jerzy Pleskot dziękując wszystkim za zaangażowanie zaznaczył, że nie byłoby sukcesów, gdyby nie wspólna praca działaczy, sympatyków, przyjaciół oraz pomoc sponsorów i darczyńców, wśród których znalazł się m.in. Urząd Miasta Jelenia Góra, Komenda Miejska Policji, straż miejska, Energia Pro, Jeleniogórskie Elektrownie Wodne oraz osoby prywatne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Duch Gór dla Ani

Większość za zmianą

Podczas ferii zimowych ski–busy pod Śnieżką

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~byłem,widziałem 1-04-2008 11:11
Bardzo ładna uroczystość.Jest się czym pochwalić i podziękować wszystkim działaczom.Gratuluję pomysłu organizacji zawodów dla osób kalekich-ludzi o wielkim sercu i często o wybitnych zdolnościach. Należy dodać, że Region LOK Jelenia Góra to ścisła czołówka na Dolnym Śląsku / na 16 Rejonów/za całokształt działalności- w 2006 drugie miejsce a w 2007 trzecie miejsce. Gratulacje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Inauguracja senatora

Wandalizm czy profanacja?

Rondo bez dotacji

Bosskie kobiety

Dolnośląskie obwody łowieckie

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
382
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
5%