MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Prezes „Wodnika” o braku kompetencji radnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 21 lutego 2016, 11:55
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 lutego 2016, 15:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Prezes spółki „Wodnik” Wojciech Jastrzębski podkreśla, że radni Rady Miejskiej Jeleniej Góry nie mają kompetencji, by podjąć uchwałę o odmowie zatwierdzenia taryf za zbiorowe dostarczanie wody i zbiorowe odprowadzanie ścieków, jeśli ta – prawidłowo sporządzona – została zweryfikowana przez Prezydenta Miasta. Mimo tych argumentów, podczas czwartkowego (18.02) głosowania na nadzwyczajnej sesji, radni przyjęli uchwałę o odmowie zatwierdzenia taryf „Wodnika”.

- Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” zgodnie z ustawą i przepisami wykonawczymi przygotowało, zweryfikowało rękoma prezydenta taryfę i następnie taryfa została przekazana Radzie Miasta. Dochowaliśmy wszelkich terminów – podkreślał Wojciech Jastrzębski kwestionując legalność czwartkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Prezes spółki „Wodnik” zwracał uwagę na weryfikację taryfy przez zewnętrzną firmę, której w drodze przetargu badanie zlecił Prezydent Miasta. - W wyniku tej weryfikacji stwierdzono, że taryfa jest zgodna z całą formalną stroną, merytoryczną, rachunkową i została wykonana w oparciu o księgi rachunkowe spółki. W tej opinii stwierdzono, że taryfa nie zawiera zbędnych kosztów – mówił W. Jastrzębski stwierdzając jednocześnie, że radni mieli czas na decyzję do 4 lutego br.

- Po 4 lutego PWiK „Wodnik” jest zobowiązane do opublikowania taryfy w miejscowych mediach (najpóźniej 7 dni przed wejściem taryfy w życie). 16 lutego taryfa została opublikowana, więc bez względu na decyzję Rady taryfy wchodzą w życie z dniem 1 marca 2016 roku – dodał prezes przytaczając wyroki sądów administracyjnych w podobnych sprawach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Debata samorządowców

Doczekają się ronda

Komentarze (83) Dodaj komentarz

~jano 21-02-2016 12:06
A prezuo wodnika to przepraszam kompetencje posiada czy z nadania partyjnego PO bo jakos mi się zdaje ze kompetencje pana prezoa nie bardzo skoro zabiera glos .
~Obserwer 21-02-2016 12:11
A czy Pan panie prezesie zastanawia się nad skutkami decyzji , już dziś wiele osób zbiera wodę kapaną najpierw się myje potem w niej pierze a na końcu zużywa do spłukiwania WC i to to raz na jakiś czas bo tej wody jest mało .Dotyczy to ludzi na głodowych retach i emeryturach maja brudne śmierdzące rzeczy ich higiena pozostawia wiele do życzenia noszą wodę z różnych pseudo źródełek do picia i prania bo nie stać ich na życie jak ludzi tylko jak krety w norach bo też sprzątają w ograniczonym zakresie. Pan policzy ile trzeba zużyć miesięcznie wody i ścieków miesięcznie by normalnie funkcjonować i ile trzeba płacić na a oczyszczalnie i ka...lizacje które wybudowaliście za nasze pieniądze nie zrobiliście tego za swoje i nam dajecie ofertę dostaw wody i oczyszczanie ścieków
~bgt 21-02-2016 12:18
wodnik powinien być spółką która należy wyłącznie do mieszkańców i rządzą jeleniogórzanie a nie jakieś zachodnie wydmuszki które dyktują cenę wody - kto im kazał aby podnieść ceny wody i ścieków - może w końcu się przyznają że dostają tylko wytyczne i są marionetkami
~do obserwera 21-02-2016 12:19
po co 3 razy używać ta sama wodę?? po prostu do celów spożywczych z kranu ( na licznik ) a do sanitarnych deszczówkę - postaw se beczkę pod rynna jak wielu to czyni i będziesz mieć zużycie 1m na 4 osoby miesięcznie.
~Bezdomny 21-02-2016 12:32
Szkoda,że prezesik nie wypowiedział się na temat przerostu zatrudnienia w Wodniku.Po co taki Rzońca jako rzecznik prasowy, który kompletnie nie zna się na wodociągach.I kolejny temat: Dlaczego spółka Wodnik pożycza pieniądze innym firmom i kiedy te pieniądze wrócą do spółki.Wcześniej czy później prezesa rozliczymy!
~lewosławny 21-02-2016 12:33
I znów jakaś "firma "z zewnątrz tak jak by nie bylo ekonomistow na miejscu . Trzeba podnieść cenę aby pokryć buble na oczyszczalni ściekow , pensje dla kolesi ,rozbudowaną administracje . W starożytności doprowadzano wodę do miast aby się rozwijały i ludziom się żyło wygodniej . Aby nie bylo chorób i epidemii. Czyli 2 koledzy ustalili,super.Kiedy przestanie pan kpić z mieszkańców?
~kl 21-02-2016 12:37
ciekawe kto mu bedzie tyle placil za wode i scieki to jest ponad 13 zl masakra teraz bylo11zl nigdzie sie tyle za wode na dolnym slasku nie placi jak u nas w tej czerwonej dolinie tak zostala jelenia nazwanaod 1980r czyli jak byl stan wojenny nic tu sie dzialo,,wszedzie byly jakies ruchy ludzi strajki a tu figa kazdy dupe zwinol i do domu....i teraz jest tak samo tych pare osob co bylow ratuszu no nic nie znaczy,,,TASTRZAB ma to gdzies bo ma przyawolenie ZAWILY ,,,KOLESIE,,KTORZY rujnuja jedne firmy a potem przechodza do i innych firm aby dupe na lepszym stolku posadzic,,,,i obietnice przed kazdymi wyborami slodko gorzko obiecywac a potem po wszystkim ma sie ,,,,,w dupie ludzi,,,,,,
~ 21-02-2016 12:38
A komu zlecił pan prezydent weryfikację tych dokumentów może p Jastrzębski tez w swojej wypowiedzi mógł zaznaczyć a co do kompetencji i fachowości pana prezesa w tej dziedzinie są !!!!!!!!!!!!!!!!
~Bambo 21-02-2016 12:46
Kiedy zostanie panie prezesie naprawiona droga (ulica) na ul. Noskowskiego? Rozkopaliście ja, zasypaliście i zostawiliście jak kura gówno!!! Był asfalt, jest ziemia i kamienie... To są działania wodnika?
~ 21-02-2016 12:46
W.Jastrzębski-brawo Ty :D
~mix 21-02-2016 12:47
Panowie radni to kogo zatwierdziliście na prezesa spółki należącej do miasta bo to przecież połajanka pod waszym adresem. Wychodzi na że " ogon merda głową ". Jeszcze chwila a ten gość będzie wyrzucał niepokornych z sesji i co wy na to!!!!!!
~..-- 21-02-2016 12:49
NIK,Prokurator się kłania w sprawie pieniędzy widmo na pożyczkę.Zmienimy P.Miasta w wyborach.To i ten prezesik z Wodnika na zieloną trawkę pójdzie skończy się działanie na szkodę mieszkańcom.
~podsumowanie 21-02-2016 12:58
W sumie ustawodawca sprytnie tryb ustalania taryf "urządził". Teoretycznie Rada ma głos w sprawie, ale nie w ramach konkursu piękności - czy taryfa nam się podoba, czy nie - tylko furtka do uwalenia taryfy jest jedna jedyna - taryfa sporządzona NIEZGODNIE z przepisami. Jeśli koszty są prawidłowo skalkulowane, taryfa wcześniej czy później wejdzie i tyle. A to, że się nie podoba - cóż, trudno. W JG jest i tak najtańsza woda w całym powiecie. Taryfy są dwu-, trzy- i czterokrotnie wyższe (owszem są dopłaty gmin). Nowe inwestycje kosztują i ludzie musicie to rozumieć. Pan Wrotniewski oczywiście doskonale wiedział, że zwołuje sesję bez sensu, tylko nie przewidział skutków. Myślał, że błyśnie, a wyszedł na niekompetentnego - brak wyobraźni.
~Ktosik 21-02-2016 12:58
Prezes zarządu pasożytuje na mieszkańcach Jeleniej Góry. Nie ma prawa być prezesem zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, tylko kierownikiem organizacji pożytku publicznego. Ta sprawa kwalifikuje się do prokuratury. Ludzie wyjdźmy ba ulicę i głośno protestujmy!
~do podsumowanie 21-02-2016 13:03
Taryfa taryfą, ale mieszkańcy nie mogą być obciążani tylko po to,by prezesowi o członkom zarządu wypłacano pensję. To nie może być spółka, która koszty swojej działalności przerzuca na mieszkańców, tylko organizacja pożytku publicznego.
~janek z 21-02-2016 13:08
Gość ma własny folwark i nam nic do tego
~ 21-02-2016 13:10
Obecna taryfa to jakiś obłęd w porównaniu do innych miast, a jeszcze chcą podnieść ceny???
~podsumowanie2 21-02-2016 13:12
ale właśnie taka jest reguła:wpływy z taryfy mają pokryć koszty !!! Jeśli buduje się kilometry sieci wodociągowej i ka...lizacyjnej, to nikt tego za darmo nie robi. Kto ma za to zapłacić? Czesi? Niemcy? Bruksela? Otóż MY...jeżeli remontujesz łazienkę, to kto za to płaci? Sąsiad? Argument wypłacania pensji jest idiotyczny. A kto chce pracować za darmo? Oczywiście, że należy wypłacić pensję. Polak to tak już ma, że jemu się należy, a innym nie. Co za mentalność.
~Masakra 21-02-2016 13:12
To co sie dzieje w tej Jeleniej, to jest jakas masakra i kpina normalnie, to sie nadaje do mediow ogolnopolskich. Ludzie na glodowych pensjach i emeryturach, a jakies prezesiki robia z nimi co chca. Dziwie sie mlodym, ze dalej tam mieszkaja, chociaz przykre to bardzo, ze zeby zyc normalnie trzeba uciekac tysiace kilometrow do obcych krajow i daleko od rodziny.
~do 13:10 21-02-2016 13:15
prosze wejsc na www.cena-wody.pl Jelenia góra na 166. miejscu już z nową taryfą w Polsce. W pierwszej 30-tce w kraju jest 7 ościennych Gmin. To dla tych marudnych, że w JG woda jest najdroższa. Pozdrawiam
~ 21-02-2016 13:20
Wystarczy sikać do zlewu,a jak się myje naczynia to i tak się spłucze!
~ 21-02-2016 13:28
Rozumiem, że te ceny są dla ciebie normalne i nie szokują a ciebie stać na takie wydatki? Woda należy się każdemu człowiekowipraktycznie za darmo, a nie służyć nabijaniu kabzy paru cwanym koleżkom kosztem biedniejącego społeczenstwa
~ 21-02-2016 13:29
Do podsumowanie z 13.10 a co z pieniędzmi które Wodnik pożycza i wspiera firmy budowlane za to też mieszkańcy mają płacić przecież rezerwy finansowe Wodnik posiada
~xyz 21-02-2016 13:31
Dlaczego na piątkowej sesji rady miasta nie było przedstawiciela KOD?Czyżby jeleniogórscy KODziarze uważali, że w tej sprawie wszystko jest w porządku?
~xxx 21-02-2016 13:42
będzie tak podniosą ceny, ludzie bardziej będą oszczędzać, znów podniosą:(,aż ci co będą płacić ci co bardzo dobrze zarabiają,a reszta będzie nie używać wody .do czego to doprowadzi każdy wie,a wmieście już śmierdzi to trochę smrodu więcej chyba ani prezesowi a też władzom miasta nie przeszkadza,szkoda, bo ja w cuchnącym mieście nie che
~jgkjjgbmbjg 21-02-2016 13:55
Przecież KODziarze siedzieli na sali wśród radnych :)
~Prezydentowi pod rozwagę 21-02-2016 14:00
Prezes traktuje mieszkańców jak Pan swoich chłopów pańszczyźnianych w czasach feudalnych: tak ma być bo tak jest dobrze bo zgodnie z przepisami. Może i zgodnie z przepisami, ale traktując mieszkańców po partnersku należałoby grzecznie i rozważnie odnieść się do zarzutu wysokich kosztów. Zwłaszcza gdy zarzuca się prezesowi niegospodarność w postaci pożyczki dla TBSu, przerostu zatrudnienia w firmie, wysokich wynagrodzeń itp.
~ 21-02-2016 14:19
Do 13.55 No do okulisty pisuarów nie widzisz KOD widać jest twoją chorobą, bo wśród radnych ich zobaczyłeś może jeszcze kota prezesa !!!
~Jel.. 21-02-2016 14:42
WYPIEPRZYĆ PREZESA WODNIKA przecież w dożywocie stołka nie dostał
~lewosławny 21-02-2016 14:49
Pytanie kto kogo pociągnie na dno ? Jeżeli prezydent ruszy prezesa to prezes ruszy "wszyscy ludzie prezydenta" ,woda ,cena to nie ważne ,ważne ETATY.podsumowanie 2 wypłaty tak ale nie kominy.
~ 21-02-2016 14:58
podwyższać ceny i zdzierać z obywateli każdy głupi potrafi, natomiast odpowiednio zarządzać ... .
~ 21-02-2016 15:55
a kim jest ten prezesik,ze trzyma sztuczne etaty i to samych znajomych!!! to byle pierdoły gdzie może jechać 1 osoba jadą 3 samochody pełne ludzi by sobie poobserwować i z bazy się wyrwac,Kto za to płaci???MY!!!
~nie żalcie sie... 21-02-2016 16:01
...na ceny wody,nie piszcie ,jak oszczędzacie,nie wytykajcie juz pożyczek,etatów,kominów płacowych,Zadziwcie sie arogancja prezesA i wyjmijcie ogrodowe taczki.wiosna idzie!!!!!!!!!!!!!!
~Ala 21-02-2016 16:12
Najdroższa woda w Polsce i jeszcze im mało? Złodziejstwo w tej Jeleniej. Czy ktoś się w końcu za to weżmie?
~ert 21-02-2016 16:29
KOD nie będzie protestował przeciwko sobie hehe
~rumcajs54 21-02-2016 16:43
A może w końcu Jelonka opublikuje zestawienie cen wody i ścieków w kraju i na Dolnym Śląsku (porównywalnych i ekstremalnych) ?
~marcinZZ 21-02-2016 16:46
woda już jest droższa niż prąd, a jeszcze podwyżka? SZOK
~wodnic 21-02-2016 16:52
wywalić tego jastrzębskiego i całą tą klikę z wodnika
~uzi 21-02-2016 17:03
Butny jesteś Wojtuś, zapomniało się komu "Wodnik" powinien służyć...
~Dariusz Mostrąg 21-02-2016 17:04
Czy ktoś z Was potrafi wskazać rząd w Polsce, który kiedykolwiek rządził dobrze? Ostatnio zadaję to pytanie na prawo i lewo. W każdej warstwie społecznej. Również w środowisku akademickim. Dotychczas nie znalazł się nikt, kto potrafiłby wskazać jakikolwiek okres dobrych rządów w Polsce. I nie będzie dobrze tak długo, póki nie zrezygnujemy z demokracji pośredniej i - wzorem Szwajcarii - nie zaczniemy decydować w każdej sprawie w drodze referendum. To jedyna droga do likwidacji korupcji i oszukiwania wyborców przez rządzących na każdym poziomie. Od gminy po sejm. Czy istnieje w Jeleniej Górze jakaś zorganizowana inicjatywa społeczna zdolna by przeciwstawić się ka...liom - urzędnikom? Jeżeli nie, to może czas się zorganizować i zacząć przed tymi b...kami (przepraszam zwierzęta) bronić?
~Marian Wichura 21-02-2016 17:18
podwyżka cen to zazwyczaj efekt niegospodarnego zarządzania, więc kto tu jest niekompetentny ?
~konsument 21-02-2016 17:25
Prezes Wodnika nie jest zorientowany co się w firmie dzieje.Mnóstwo zbędnych etatów biurowych.Do konkretnej roboty przyjmowani są ludzie nie mający zielonego pojęcia o robocie.Pełen szacun dla grup awaryjnych.Pozdro dla Janka i Irka.
~tik 21-02-2016 17:35
Myślę, że nadszedł już czas aby podziękować prezesowi Wodnika, takie myślenie mogłoby być gdyby miejscowy monopolista wodny był firmą prywatną a obok miałyby konkurencję. Najwyższa pora aby działania spółek miejskich oparte były na rzetelnych a...lizach kosztów ich działalności. Koszty uzasadnione winne być ustalane i badane przez odpowiednie komisje Rady Miejskiej, a nie firmy zewnętrzne za znaczne wynagrodzenie. Prezes jest przeżytkiem, podnoszenie spraw formalnych, bez brania pod uwagę zdecydowanie negatywnych opinii mieszkańców jest kpiną i brakiem kompetencji.
~Gryesiek_21 21-02-2016 17:36
Może prezio tego Wodnika zrobi u siebie jakąś restrukturyzację zatrudnienia? Może trzeba się pozbyć starych komuchów i dać szansę młodym i wydajnym inaczej?
~andrzej6 21-02-2016 17:57
Zawsze aktualne ceny wody i ścieków dla gospodarstw domowych miasta ponad 50.000 mieszkańców Informacja Zestawienie wszystkich 923 taryf dla gospodarstw domowych [tutaj] Lp Miasto Cena netto zł/m3 Cena brutto zł/m3 Obowiązuje Nazwa Woda Ścieki Suma Woda Ścieki Suma od do 1 Jelenia Góra 2016 6,23 6,25 12,48 6,73 6,75 13,48 2016-03-01 2017-02-28 PWiK WODNIK 2 Tarnobrzeg 2016 4,25 4,50 8,75 4,59 4,86 9,45 2016-03-01 2017-02-28 Tar-Wod 3 Piła 2016 4,12 4,18 8,30 4,45 4,51 8,96 2016-03-01 2017-02-28 MWiK 4 Tarnów 2016 2,95 5,41 8,36 3,19 5,84 9,03 2016-03-01 2017-02-28 TW 5 Konin 2016 4,21 7,81 12,02 4,55 8,43 12,98 2016-03-01 2017-02-28 PWiK 6 Chełm 2016 3,18 5,68 8,86 3,43 6,13 9,56 2016-03-01 2017-02-28 MPGK 7 Siedlce 2016 2,67 4,96 7,63 2,88 5,36 8,2
~JG 21-02-2016 18:02
Brawo Panowie Radni. Jakim prawem Pan Prezes WJ wypowiada się o Waszych kompetencjach? Zostaliście wybrani przez społeczeństwo lokalne i jemu macie służyć - to są Wasze zadania i kompetencje. Być może przyszedł czas aby dokonać solidnego audytu spółki. Nikt nie twierdzi, że kalkulacje są zrobione źle, ale to tylko liczby. Stąd tak duże koszty a małe przychody spółki???? Od lat Prezes mówi o inwestycjach, amortyzacji ogromnego majątku, kiedy te inwestycje przełożą się na jakość wody i obniżkę cen ....za 50 lat? To my dziękujemy bardzo...
~aa 21-02-2016 18:31
Cały czas podwyżki, a firma ma takie małe przychody... Kpina.
~Rycho 21-02-2016 18:40
Chcę pracować w tej firmie.Mam szansę
~ 21-02-2016 18:44
Dobre: ciekawe byłoby widzieć, jak "Wodnik" rękoma Prezydenta weryfikuję taryfę opłat za wodę i ścieki! I Prezydent babrał się w tych ściekach?!
~!!!! 21-02-2016 18:50
Podejrzewam, że wojewoda przyzna rację raczej radnym. Wodnik żąda bardzo drastycznych podwyżek. W kraju deflacja, bo ludziom brakuje na wszystko. Tu nie chodzi o żonglerkę terminami, tu chodzi o to, że przedstawiciele mieszkańców - radni są przeciwko podwyżkom i trzeba to uszanować.
~ojojoj 21-02-2016 18:51
Ja bym zbierala deszcowke, tylko ze mieszkam w bloku na 3-cim piętrze i chyba zrobie dziure w rynnie, to troche wody do mycia rak starczy. A jak będzie susza?
~do 14:19 | ~ | 21-02-2016 19:07
Sprawdź sobie na fotkach z demonstracji kota i nie wysyłaj mnie do okulisty dyletancie
~ 21-02-2016 19:38
Łatwo się mówi o niekompetencji radnych panie prezesie, kiedy drenuje się bezczelnie nasze kieszenie. Ceny mamy najwyższe w kraju, a Jelenia jakoś Nowym Jorkiem nie jest z tego, co się orientuję. Ja rozumiem, że pan walczy o kasę dla siebie, ale kurde bez przesady!
~2+2=4 21-02-2016 20:11
Kiedy dowiemy się o rozliczeniu inwestycji w Cieplicach i Sobieszowie, ile poszlo forsy na lewe inwestycje.
~tia... 21-02-2016 20:38
A jak będą wybory to zaś najwięcej głosów Zawiła dostanie... Tacy wszyscy wtedy mądrzy.
~n/n 21-02-2016 20:41
...a panu preziowi to się wydaje że jest przyspawany do stołka, arogancja i buta aż się wylewa. Może trzeba podjąć kroki i zmobilizować mieszkańców miasta do akcji o odwołanie ze stołeczka takich wspaniałych menadżerów jak p.Jastrzębski . Radziłbym pamiętać z czyich podatków jest pan opłacany bo cierpliwość strzyżonych baranów też ma swoje granice....
~w czarnej 21-02-2016 21:41
Na zdjęciu pan Jastrzębski pokazuje jak głęboko miał ludzi jak go przyjmowali koledzy tymczasowo ( bo bez kwalifikacji) to tej roboty. A jak głęboko ma mieszkańców teraz.
~rak 21-02-2016 21:43
niech prezes nie porownuje pokazując tablice ile kosztuje woda z kranu a ile w butelce kupiona w sklepie to nie ma sensu żeby mydlic oczy nam mieszkańcom kiedy wroca pieniądze pożyczone dla tbs do wodnika sprowadzić nik niech sprawdza co się dzieje firmie wodnika pod RZADAMI obecnego prezesa czas zmian powinien nastapic w spolce i odwolac nieudolnego prezesa który chce podwyżek od mieszkancow za wode i scieki
~ 21-02-2016 21:46
Jak odwolac Jestrzebskiego !
~jewka 21-02-2016 21:50
po co sa radni jak kazdy robi co szam uwaza np.jastrzebski.
~ 21-02-2016 22:01
Ej odczepcie się od Pana Rzońcy! Ten człowiek po prostu jest w miejscu, w którym jak sama nazwa wskazuje może codziennie zmywać z siebie brudy. Nie było przypadkiem takiej akcji w portalach społecznościowych co by mu ręki na ulicy nie podawać? Tylu ludzi facet wyszydził, w tylu się nagrzebal podczas kampanii obecnego Prezydenta. Dajcie mu spokój, z PiSem teraz w końcu sztamę trzyma:-o
~WATERMAN 21-02-2016 22:13
Wodnik zatrudnia dzieci radnych powiązanych z PO oraz rodzinę urzędników z UM. To wszystko to jedna wielka fikcja.
~ 22-02-2016 0:31
Ty wiesz co piszesz ??? Weż tabletkę bo będziesz fikcją mniejszą !!
~rydz 22-02-2016 4:48
Nie rozumiem on jest królem.Niegospodarność jakieś pożyczki .Wodnik bankiem ja chcę kredyt.
~anonim777 22-02-2016 6:55
WATER wie co pisze ,prawdę pisze ,mężuś skarbnika UM dostał pracę za friko jak go wylali z roboty.!! Czas podjąć walkę taką samą jak robotnicy w 1970 ,53 w Poznaniu ,czyjak w Stoczni Gdańskiej.
~anonim777 22-02-2016 7:13
Przyczyna "sobiepaństwa" powstała z blędnego pojęcia że prezydent ,prezes to tacy lokalni bogowie chroni ich jakiś tam niby immunitet i są poza wszelką krytyką ,nie mozna ICH krytykować za widoczne błędy .,Za PRLu nawet wladny pierwszy sekretarz PZPR w uzasadnionych przypadkach był usuwalny. Niby mamy wolność a uruchomiono STRACH.Coraz więcej ludzi targa się na wlasne życie a i coraz więcej jest drastycznych morderstw i to nie w celach rabunkowych a w konfliktach rodzinnych czy sąsiedzkich .
~empe 22-02-2016 7:21
panie Wojtku, ja tę firmę zewnętrzną znam, niech pan mnie weźmie na ten audyt finansowy to powiem mieszkańcom ile powinni płacić za wodę, myślę, a nawet jestem pewny, że wyjdzie połowa tego co pan proponuje, idę o zakład i wskażę te miejsca gdzie jednak są ukryte złotówki mieszkańców, którzy proszę uważać, już polerują taczki dla pana,,,
~ 22-02-2016 8:48
Szoruj wroty prezesiku zakichany, ... !
~zaboberek 22-02-2016 9:00
Co za bzdurne porównania,wodę butelkowaną używamy do picia,natomiast kranówę z Wodnika do wszystkich czynności domowych. Idąc dalej śladem porównań,można stwierdzić,że za pensję prezesa można zatrudnić kilku pracowników,z których byłby większy pożytek.Czasy "lania wody"minęły bezpowrotnie,panie WJ,to nie UM lat osiemdziesiątych...
~zBIGs 22-02-2016 9:14
A kto weryfikował koszty w Wodniku rok temu, dwa lata temu i trzy i cztery, że nie było podwyżek? Ta sama firma czy też inna. Ja bym przepytał te ostanią, czy zajmowała się kosztami w Wodniku w ostatnich 4-rech lat. Przecież zmiany cen o 20% nie wzięły się z sufitu. Widocznie była jakaś katastrofa w Wodniku w 2015. NIECH ŻYJE KAPITALIZM I MONOPOL.
~III sort 22-02-2016 10:01
...a na zdjęciu nr 1 - "Bizancjum"! Może by tak sprywatyzować Wodnika?
~/ 22-02-2016 11:15
Radni mają wbrew pozorom bardzo szerokie kompetencje. Rada Miasta to w świetle ustawy organ stanowiący i kontrolny. Radni wybrani przez mieszkańców składają ślubowanie i muszą być mu wierni. Rada Miasta nie zbiera się towarzysko, a jej bardzo szeroki zakres kompetencji - niejednego bardzo by zdziwił. Wystarczy sięgnąć do ustawy.
~ 22-02-2016 11:23
Pensja tego P. wynosi 12.500 zł.
~smentek 22-02-2016 12:14
Jak to jest, że ropa, od której zależy właściwie wszystko, tanieje, a wszystko inne drożeje? Woda, ścieki, CO, znaczki i usługi pocztowe, energia, gaz? czy jest gdzieś granica bezczelności i ignorancji?
~ 22-02-2016 12:24
Odwołać prezesa bo obrósł w pióra.
~Klientka wodnika 22-02-2016 14:12
Już dawno powinien być odwołany ze stanowiska prezes jastrzebski na bezrobocie ale kolesie i radni razem z prezydentem trzymaja sie stolkow to jest jedna banda rabusiow ktorzy zyja na bogato za nasze pieniadze poprzyklejali sie do stolkow budaprenem.Firma ktora przeprowadzila melioracje sciekow i zakladala stodzienki odplywowe deszczowke sa pozatykane po opadach plynie rzeka ulicami na Spoldzielczej w/w przejazdu kierunek okopowa rozryty jest wjazd na podworze gory i doly nienaprawione droga ani plac nie zasypali żwirem nieutwardzili teraz sa duze kalurze ktore utrudniaja dojscie do budynku iwjazd samochodem brawo dla prezesa wodnika za wybrana firme fachowcow od psucia i kilkukrotne branie pieniedzy za naprawianie idalej jest tak samo w kółko.robota ta sama bedzie latami my klienci
~Pi 22-02-2016 17:59
Pan Jastrzębski przegiął z podwyżką (około 20% ! przy deflacji!) i wkurzył mieszkańców z praktyczne wszystkich opcji politycznych. To się "po kościach" nie rozejdzie - pewnie straci korytko. A trzeba było cen nie zmieniać (albo max. o 3-4%) i by sobie siedział spokojnie na stołeczku ...
~ 22-02-2016 18:35
Zapomniał wół jak cielęciem był !!!! A warto p prezesie przypomnieć sobie lata 80- te jak pan stracił pracę i jak było ciężko Prawda ?
~ 22-02-2016 22:25
Jak czytam komentarz w którym pojawiają się słowa np "ziomki", "kolesie" czy "kolesiostwo" to odrazu mi się wypowiedz kojarzy z drugim aferzystą zaraz po Jędraszce Prystromem....
~jeżozwierz1 23-02-2016 11:36
Panie Prezesie Wodnika. Czy przez wprowadzenie nowych taryf od 1.03.2016 potrafi pan przekonać Obywateli tego miasta o słuszności podjętej decyzji? Czy potrafi pan przekonać nas , mieszkańców, że taryfy ponad wszelką wątpliwość- zostały zweryfikowane przez kompetentnych urzędników, w tym samego Pana Prezydenta MJG , z dyplomem humanisty z KUL-u? Nie potrafi pan, bo każda podwyżka godząca w społeczeństwo jest zła. Niech pan nie pastwi się nad radnymi tylko dlatego, że ustawodawca odbiera im możliwość podejmowania decyzji, czyniąc z nich zespół bardziej opiniodawczy i uchwałodawczy niż decyzyjny-przynajmniej w tej konkretnej sprawie. A co do cen wody i ścieków-są w Polsce relatywnie jednymi z najwyższych w Europie i zdaniem ekspertów - wkrótce osiągną próg akceptowalności społecznej. Brawo
~jeżozwierz1 23-02-2016 11:59
A tak na marginesie. Panie Prezydencie Miasta Jeleniej Góry, jak to jest - w październiku 2015 , jakoś przed wyborami , opuścił Pan PO. I nagle co czytamy :...jednak w lutym 2016 do niej (PO) powrócił. No cóż, dobrze jest mieć poparcie partyjnych kolegów w RM , kiedy ważą się ważkie tematy. Cel uświęca środki, patrzmy wszak, aby ta chwiejność nie odbiła się bolesną czkawką.
~rencistka 10-03-2016 17:49
nic dziwnego ze Stanislaw Dziedzic nieglosowal jako radny zostal w tym roku wybrany przez swoich kolesi prezydenta oraz kolezanke z.czernow ktorzy kilkakrotnie zostal odznaczony medalami zasluzonych nirchcial sie narazic wiec siedzial cicho bo ma lepsze miejsce i profity niz w klubie rencistow i emerytow gdzie niezabardzo sie wykazal swoja pracowitoscia dla czlonkow klubu tylko dbal o swoich znajomych i rodzin mieli rozrywke ikorzysci w postaci darmowych wycieczek i wczasow wstyd za takich ludzi!
~rencistka 13-03-2016 11:43
Prezes Jaztrzebski to karjerowicz siedzi na stolku tyle lat bo ma poparcie Prezydenta Miasta P Zawily razem z radnymi byli nie do ruszenia i dalej zarzadza spolka Wodnik zeby dalej okradac biednych Emerytow i Rencistow to jest czlowiek bez Sumiena inie ma wstydu ukradl Ludziom dzialki prywatne i polozyl media bez zgody wlascicieli jak upomnieli sie o zadosc uczynienia to jego radca prawny wysylal poszkodowanych do Sadu bo wiadomo ze sprawy kosztuja i dlugo trwaja wiec tym sposobem dorobil sie!!!!!! fortuny i jeszcze mumalo apetyt rosnie hanba!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dzień Sportu

To było bezpieczne?

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
774
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%