MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Prezes oskarżony

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 4 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 4 maja 2006, 8:13
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wpłynął akt oskarżenia przeciwko Mieczysławowi Ch., byłemu prezesowi spółki „Topwood” w Kowarach. Oskarża się go o przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu - w tym przywłaszczenie kwoty ponad 338 tys. złotych - w wyniku których wyrządził spółce szkodę na prawie 3 mln złotych.

Biznesmen z Karpacza uskarża się, że swój upadek zawdzięcza nadmiernemu zainteresowaniu środków masowego przekazu. Upadek z wysokiego drzewa (top - wysoki, wood - drewno, las) nie był jednak spektakularny, bo choć pan Ch. stracił firmę, która dziś nazywa się „Kowarwood”, to jednak coś niecoś udało mu się zachować, w tym posiadłość milionowej wartości w Karpaczu. Zainteresowanie prasy jego przypadkiem było raczej wtórne. Najpierw sprawą wskutek doniesienia wspólników z firmy „Stelmet” zainteresować się musiał prokurator.

- Gdybym przyjął ich ultimatum - twierdzi Mieczysław Ch. - doniesienia by nie było. Wspólnicy zażądali, abym w ramach wewnętrznych rozliczeń oddał im posiadane przez siebie parcele.
Więcej w Nowinach Jeleniogórskich.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koło ratunkowe dla Flory?

Medale dla złotych par

Zwycięstwo polskich ułanów pod Strugą

Rafał Fronia o "Rozmowie z górą"

200 pieczątek w 24 godziny

Inwestycja przy Kruszwickiej jeszcze poczeka?  

Prezes DIOZ za kratkami

Koncert na rzecz pogorzelców

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
582
Tak
52%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%