MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Prezentowali swoje talenty i ofertę szkół

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 27 kwietnia 2018, 8:28
Aktualizacja: Sobota, 28 kwietnia 2018, 5:04
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Gra Miejska – programuję swoją przyszłość to inicjatywa, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń integrujących jeleniogórską młodzież. Na Placu Ratuszowym uczniowie trzecich klas gimnazjalnych mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych, a młodzież ze szkół średnich zobaczyła co oferują szkoły wyższe.

Każda z jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych, trzy uczelnie wyższe oraz Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego prezentowały swoją ofertę na specjalnie przygotowanych stoiskach. Było smacznie, kolorowo i pięknie. Nie zabrakło elementu sportowego, bowiem uczniowie rywalizowali w turnieju koszykówki ulicznej. Na scenie młodzież mogła również zaprezentować swoje talenty muzyczne czy aktorskie. Ponadto gimnazjaliści wzięli udział w grze miejskiej wykonując w kilku punktach miasta zadania przygotowane przez szkoły średnie.

W tym roku organizacja imprezy przypadła II Liceum Ogólnokształcącemu im. Norwida. - Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów oraz wsparciu sponsorów udało się to wszystko ogarnąć – powiedziała Iwona Kumek, dyrektor II LO. - To bardzo fajna impreza, która integruje środowisko oświatowe w Jeleniej Górze. Nasze miasto jest dosyć duże i fajnie jest, gdy wszystkie szkoły mogą się pokazać z najlepszej strony – dodała I. Kumek.

Szkoły rywalizują poziomami, oferta edukacyjną, która jest różnorodna, natomiast tutaj mogą się pokazać z tej mniej znanej strony, czyli koktajlami, wypiekami, pracami plastycznymi, czy talentami muzycznymi. W każdej ze szkół są osoby, które mają pasję i mogą ją realizować – podkreśliła dyrektorka II LO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pszczeli projekt KPN

Koderzy ze Ścięgien

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~sajmon 27-04-2018 9:52
Hmmm... Gimnazjaliści może by i mogli zapoznać się z ofertą :) Sęk w tym że wielu z nich między innymi moja córka była wtedy w szkole do 16-tej :) A po 16-tej panowie już domki składali :)
~ 27-04-2018 10:27
Dlaczego wszystkie gimnazja nie wypuściły uczniów na grę miejską i prezentację ofert szkół ponadgimnazjalnych? Dla kogo ta impreza? Dla zaangażowanych uczniów szkół średnich i garstki gimnazjalistów?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Wakacje czas zacząć!

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
273
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%