MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Prezentowali swoje prace w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 kwietnia 2018, 8:32
Aktualizacja: Piątek, 13 kwietnia 2018, 4:10
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Nie tylko młodzież, ale też seniorzy przybyli do Galerii BWA w Jeleniej Górze, aby zaprezentować swoje prace i zasięgnąć opinii i wskazówek Edyty Kulli. Było to pierwsze z cyklu spotkań, które mają się odbywać – w miarę potrzeb – raz w miesiącu. Kolejne zaplanowano w drugiej połowie maja.

Przybyli do BWA młodzi i starsi artyści prezentowali przeróżne prace. Były ilustracje, obrazy, rysunki czy rękodzieła. Serca zgromadzonych poruszyły m.in. prace 13-letniej dziewczynki, której dzieła przyniosła babcia. Młoda artystka jest osobą niedowidzącą od urodzenia i daltonistką, ale jej prace były piękne. Do galerii przyszła też młoda projektantka mody, która wyjechała już z Jeleniej Góry, ale czasem wraca i chętnie poddała swoje prace ocenie doświadczonej artystki. - Projektowaniem zajmuję się od około 6-7 lat. Robię projekty rysunkowe i później jest to przenoszone na materiał. Robiłam pracę dyplomową w tym kierunku i mam nadzieję, że będę się dalej rozwijać - powiedziała studentka z Wrocławia.

- Swoje prace sprzedawałem najpierw w domu, a później na ulicy, m.in. w Barcelonie - powiedział Paweł Draus, który swoje ilustracje wykonuje kredkami, długopisem, a czasem tuszem. - Chętnie przyszedłem, żeby poznać opinie innych ludzi, a nie tylko rodziców, czy osób, które kupują moje prace - dodał młody artysta.

Edyta Kulla jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 1997 roku uzyskała dyplom w zakresie projektowania szkła. Od roku 2000 zajmuje się prowadzeniem pracowni witrażu i szkła artystycznego według własnego programu, a także projektuje wnętrza, wydawnictwa i realizuje szklane obiekty użytkowe.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Skatepark za frekwencję?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Wyrok dla sędziego

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Podgórna zarośnięta

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
197
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
14%