MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

preTEXTY już jutro w Kwadracie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 listopada 2012, 11:55
Aktualizacja: 12:01
Autor: Angela
Jutro (3.11) o godz. 18.00 w Klubie Kwadrat przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Literacko–Artystycznego preTEXTY 2012. W programie zaplanowano m.in. Antologia Literatury Dolnośląskiej „ Rozkład Jazdy” oraz spotkania autorskie. Będą: Bartek Majzel, Julia Fiedorczuk, Mariusz Grzebalski i Adam Kaczanowski. Całość zakończy solowy koncert Budynia – lidera grupy Pogodno.

Tegoroczne preTEXTY są już trzecią edycją dolnośląskiego festiwalu organizowanego przez Fundację Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza.

- Idea stworzenia objazdowej dolnośląskiej imprezy literacko-artystycznej powstała w wyniku refleksji nad wyraźną w ostatnich latach tendencją do centralizacji życia kulturalnego, przechwytywanie kolejnych wartościowych lokalnych projektów artystycznych przez miasta takie jak Wrocław, w połączeniu z ogólnie mniejszymi możliwościami (infrastrukturalnymi, instytucjonalnymi) ośrodków regionalnych, skutkuje ich coraz większym odcięciem od najbardziej żywotnego nurtu kultury współczesnej, pozostawia wokół kulturalne pustostany, białe plamy, przerwane tradycje – piszą organizatorzy.
W tym roku do udziału w festiwalu organizatorzy zaprosili między innymi: Julię Fiedorczuk, Mariusza Grzebalskiego, Karola Maliszewskiego, Bartka Majzla, Jacka Bieruta, Adama Kaczanowskiego.

Muzyczno-literackim wydarzeniem festiwalu będą koncerty Budynia - liderów grupy POGODNO.

Książkowym wydarzeniem imprezy będzie wydana przez Fundację Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza Antologia Literatury Dolnośląskiej „ Rozkład Jazdy” pod redakcją Jacka Bieruta, Wojciecha Browarnego i Grzegorza Czekańskiego. Blisko 800 stron poświęcone literaturze regionu!

Program festiwalu:
18.00 Rozpoczęcie Festiwalu
18.15 Wokół Antologii Literatury Dolnośląskiej „ Rozkład Jazdy” Karol Maliszewski, Jacek Bierut
19.30 Batek Majzel - spotkanie autorskie
20:00 Julia Fiedorczuk - spotkanie autorskie
20.30 Mariusz Grzebalski - spotkanie autorskie
21.00 Adam Kaczanowski - performance
21:45 Budyń Super Sam - solowy koncert lidera Pogodno

Ogłoszenia

Czytaj również

Kiedy zaczną na Nadbrzeżnej?

PiS zaprezentował kandydatów

Dni Wojcieszowa

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~~Art 3-11-2012 4:02
Tak jest! Spotkanie super i koncert też ale najlepsze organizatorzy zostawili na sam koniec - piękna, cudowna, prześliczna BIJATYKA w środku jak i na zewnątrz Klubu Kwadrat. Po prostu cudo i pełen szacun dla organizatorów.
~Stefan112 3-11-2012 11:26
Kolego, jak byłeś wczoraj na spotkaniu i koncercie, który jest dziś to podaj jeszcze numery na wieczorne losowanie lotto.
~~Art 3-11-2012 15:22
Proszę: 5 13 19 26 38 42

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mniej barier dla niepełnosprawnych

Chińczycy zainwestują?

Spacer szlakiem kowarskiej kolei

Kandydaci PO

PiS ujawnił listy kandydatów

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
553
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%