Czytających: 5374
Zalogowanych: 3

Polska: Prestiżowy turniej judoków

Poniedziałek, 26 marca 2007, 0:00
W Bydgoszczy odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów i Juniorek w judo.

W zawodach, które są jedną z najważniejszych krajowych imprez dla tej kategorii wiekowej wzięło udział ponad 200 zawodników czyli elita polskich młodych judoczek i judoków, wyłonionych w drodze eliminacji. Wśród nich znaleźli się czterej reprezentanci JSS Gwardia Jelenia Góra. Byli to: Piotr Płoński (kategoria wagowa do 60 kg.), Paweł Dudek (do 90 kg.), Marcin Kusz (do 100 kg.) i Piotr Sadocha (pow. 100 kg.).

Spośród nich najlepiej wypadł najlżejszy P. Płoński, który w swej kategorii wagowej zajął wysokie piąte miejsce. W pierwszych dwóch walkach waleczny jeleniogórzanin pokonał kolejno: Mateusza Bołoza (Wybrzeże Gdańsk) i Grzegorza Wieczorka (Czarni Bytom). W trzecim pojedynku P. Płoński uległ późniejszemu zwycięzcy rywalizacji Mateuszowi Gruszczyńskiemu (Gwardia Warszawa), zaś w walce o brązowy medal nie sprostał Tomaszowi Głuszykowi (Ryś Warszawa) . Piątą lokatę zawodnika Gwardii można śmiało uznać za jego duży sukces, gdyż był on najmłodszym (1992 rocznik) zawodnikiem całej imprezy i przyszło mu się zmagać z judokami starszymi od niego nawet o cztery lata.