MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Prestiżowa nagroda za niezwykłość miejsca

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Czwartek, 9 października 2008, 8:28
Aktualizacja: 13:54
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Kilkadziesiąt pałaców usytuowanych w samym sercu Kotliny Jeleniogórskiej podbiło serca czytelników polskiej edycji magazynu „Elle”, którzy już po raz jedenasty wybierali laureatów spośród osób i miejsc uznawanych za najbardziej stylowe.

Dolina Pałaców i Ogrodów zdobyła prestiżową nagrodę Elle Style Awards w kategorii Niezwykłe Miejsce.
Pałacowym kompleksem dawnych rezydencji magnackich Kotlina Jeleniogórska chwali się od niedawna. Przez długie lata skarb ten był nie tylko niezauważony, ale wręcz niszczony przez rabunkowe gospodarowanie i kompletny brak troski o dziedzictwo kultury naszego regionu.

Na szczęście zmieniło się myślenie i dostrzeżono cenny podarunek historii, który nasz region dostał w dziejowym spadku. Wszystko dzięki grupie entuzjastów, którzy dążą do stworzenia parku kulturowego i wpisania Doliny Pałaców i Ogrodów na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO

– Budowanie wizji Doliny jest fascynujące. Kolejne kroki, jeszcze do niedawna trudne do zrealizowania, stają się faktem. A to zmusza do kolejnych wyzwań – powiedział Piotr Napierała, prezes Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów.

Autorem zamieszczonego zdjęcia jest Leszek Stryja.

Teraz wizje animatorów pomysłu są bliżej ziszczenia. Nagroda Elle Style Awards 2008 jest zatem kolejnym krokiem do tego, by o Dolinie zrobiło się głośno nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Sytuacja w spółce Sanikom

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~? 9-10-2008 9:07
Kto jest autorem tego cudnego zdjęcia?
~kmam 9-10-2008 9:44
Zdjęcie rzeczywiście bajkowe.
piipi 9-10-2008 10:55
"Co kiedys bylo juz nie powroci.To co nastapi,moze zapomniane przywrocic".*Gratuluje i pozdrawiam.*piipi.
~wert 9-10-2008 11:18
Paulinum o każdej porze roku prezentuje sie bajecznie, szkoda że to miejsce jest tak mało znane jeleniogórzanom i rzadko odwiedzane przez miejscowych.
~xyz 9-10-2008 11:45
ale ta pipi to...wiadomo co wszyscy wiedzą i ona napewno też tylko że nie może tego przeboleć i dalej siedzi i męczy na kompie.na bank jest nie doceniana ale kto by taką postać docenił...haha
piipi 9-10-2008 15:42
..do - [~XYZ..]..~*Piipi wie,co napisala.~Ciebie odsylam do ciekawej lektury,ktora wspaniale wprowadzi Ciebie ...do ogrodow i palacow z ..tamtych lat. - "Dolina Zamkow i Ogrodow.Kotlina Jeleniogorska - - wspolne dziedzictwo".
piipi 9-10-2008 20:21
..do - [~Kmam..]..~To nie jest bajka,to ..NASZA kochana Natura !. Drzewa buczynowe szate zmienily i cudownymi colorami okolice ozdobily.
~Sabath 9-10-2008 22:17
zdjęcie piękne ... aż mi się fantazja obudziła
~Jakub 10-10-2008 15:31
Miejsce piękne, ale nie docenione!!! Warto może cos fajnego tam zorganizować? Moze jakąś wystawę? Macie pomysły.... Jak juz Elle Style Awards dotarło do Jeleniej Gory to nie mozna tego zmarnowac!!!
~ Trzy grosze... 11-10-2008 2:03
Serdecznie gratuluje Wszystkim, ktorzy przyczynili sie do zdobycia tej prestizowej nagrody!!! Oby spelnily sie Wasze dalsze marzenia i plany...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Nowy przystanek w Łupkach

Uwaga na barszcz Sosnowskiego  

Materiały wybuchowe przejęte przez CBŚP

Oddawali krew pamięci Kresowian

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
713
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%