MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Premiera za premierą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 25 lutego 2010, 9:46
Aktualizacja: 10:04
Autor: TEJO
Michał Derlatka, reżyser, i Sławomir Mozolewski podczas wczorajszej próby "Czarownic w bibliotece".
Fot. TEJO
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida informuje, że termin zapowiadanej na nadchodzący weekend premiery „Czarnej Maski” Hauptmanna został przesunięty na 13 marca (sobota). Nie będzie to jedyne wydarzenie teatralne w kolejnym miesiącu. Premierę przygotowuje też Zdrojowy Teatr Animacji.

Zmian dotyczącej „Czarnej Maski” w reż. Bogdana Kocy nie udało się nanieść na afisze zapowiadające wydarzenie, na których widnieje pierwotnie zaplanowana data. Z kolei 6 marca TCKN zaprasza na premierę sztuki Tomasza Mana zatytułowanej „Dobrze”. Na scenie studyjnej w roli głównej wystąpi Kazimierz Krzaczkowski. Sztukę reżyseruje autor.

Już następnego dnia kolejną premierę dla najmłodszego widza proponuje Zdrojowy Teatr Animacji. Miejsce nietypowe (Książnica Karkonoska), ale – w odniesieniu do tytułu – jak najbardziej pożądane. ZTA wystawi bowiem bajkę na podstawie dzieła francuskiego twórcy Pierre’a Gripari „Czarownice w bibliotece”. Sztuka zapowiada się fascynująco.

Aktorzy wraz z publicznością wędrować będą po specjalnie do tego celu przystosowanych wnętrzach Książnicy Karkonoskiej, gdzie poznają przygody tytułowych bohaterek. Obecnie w KK trwają próby do przedstawienia. Wystąpią: Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Radosław Biniek i Sławomir Mozolewski. Premiera w niedzielę o godz. 16. ZTA prosi o wcześniejszą rezerwację miejsc: ich ilość jest ograniczona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Seans plenerowy z Janem Nowickim

"Skok" ich ucieszył

Zaczytaj się z Jelonką.com

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~karolinlka 26-02-2010 2:19

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stop takim przepustom

Zgrzyt w KO – kandydatka rezygnuje

Zaczytaj się z Jelonką.com

Drzymały do remontu

Nad Śnieżnymi Kotłami

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
603
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%