MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Premiera “Szaleństwa we dwoje” w Zdrojowym Teatrze Animacji

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 30 września 2015, 9:00
Aktualizacja: Sobota, 3 października 2015, 20:11
Autor: Manu
Fot. Archiwum Teatru
W nadchodzącą sobotę (3.10) o godz. 19.00 na deskach Zdrojowego Teatru Animacji będzie miała miejsce premiera spektaklu “Szaleństwo we dwoje” Eugene'a Ionesco w reżyserii Tadeusza Rybickiego. Jest to najnowsza propozycja w sezonie 2015/2016 skierowana do młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

Eugene Ionesco jest jednym z najwybitniejszych dramaturgów. Należał do awangardy teatralnej lat 50., jako twórca Teatru Absurdu. W swoich dramatach protestował przeciw wszelkim schematom i kompromisom, a jego sztuki zaliczane są do kanonu dramaturgii współczesnej.

“Szaleństwo we dwoje” w przekładzie Jana Kotta to jednoaktówka. Przedstawienie zrealizowane w oparciu o dramat Eugene Ionesco opisuje bolesną i trudną codzienność pary będącej ze sobą w kilkunastoletnim, nieudanym związku. Życie codzienne wypełniają im kłótnie i banalne utarczki, nie potrafią, tkwiąc w zapiekłym konflikcie i absurdalnych kłótniach dostrzec, że wokół nich toczy się konflikt zbrojny a świat w którym żyją ulega degradacji i destrukcji. Zwyczajne sytuacje z codziennego życia przeradzają się niezauważalnie w niepokojący, pełen napięć i frustracji seans psychologiczny.

Ionesco posługując się czarnym humorem i groteską, w “Szaleństwie we dwoje” przedstawia osaczenie i samotność człowieka we współczesnym świecie. Wskazuje jak wielki wpływ na życie ludzkie ma polityka i media.

Widowisko wyreżyserował Tadeusz Rybicki, scenografię przygotował Stanisław Szumski, muzykę skomponował Mateusz Rybicki, zaś ruch sceniczny opracowała Anna Krych.

Występują: Dorota Korczycka-Bąblińska, Lidia Lisowicz, Sylwester Kuper, Rafał Ksiądzyna, Jacek Maksimowicz i Sławomir Mozolewski.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Galeria na... płocie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Kino samochodowe w Kamiennej Górze

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Nagrody wręczone

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Skarby Opactwa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1421
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%