MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Premiera spektaklu “Mak–Pol” grupy STA–ART

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 3 marca 2015, 7:58
Aktualizacja: 8:00
Autor: Manu
Fot. JCK
7 marca (w sobotę) o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (przy ul. Bankowej 28/30) będzie miała miejsce premiera spektaklu “Mak–Pol” w reżyserii Łukasza Dudy. Przedstawienie w wykonaniu grupy warsztatowej STA–ART powstało na podstawie tragedii Williama Szekspira “Makbet”.

Ten Makbet, który został wzięty na warsztat młodej grupy STA-ART, to młody, polski bohater, który swoimi ambicjami i zapatrzeniem we własne ego, niesie za sobą strach i obawy o dalsze losy ojczyzny.

“Mak-Pol” to przede wszystkim próba konfrontacji własnych rozważań na temat współczesnego Makbeta, który do końca jest zadufany w sobie i pyszny. - Na propozycję, by poddał się, odpowiada, że to nie leży w jego naturze i woli zginąć, niż ugiąć kolan przed nowy królem, a pospólstwu służyć za przedmiot obelg i zniewagi. Jego chora ambicja i pragnienie władzy zabiły w nim uczucia wyższe, pozbawiły szacunku dla innych i dla siebie samego – czytamy w informacji o spektaklu.

Scenografię zaprojektował Łukasz Duda, muzykę napisali: Piotr Pawlak i Patryk Kryński. Dramaturgia - Paweł Pawlik. Dźwięk – Robert Kuryś, światło – Łukasz Izdebski.

W obsadzie spektaklu “Mak-Pol” znaleźli się: Jan Łuć, Justyna Sieniuć, Małgorzata Kukiel, Aleksandra Gałka, Filip Łeszega, Martyna Gofryk, Natalia Giecewicz, Julia Byszkowska, Magdalena Mamzer, Krzysztof Nyderek, Klaudia Denderes, Szymon Stęchły, Wiktoria Jukniewicz, Sebastian Wiśniewski, Maciej Zawodny, Iga Szwed, Miłosz Kaliński.

Bilety (15 zł normalny, 10 zł ulgowy) do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach od 13.00 do 18.00 oraz na dwie godziny przed wydarzeniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Lato z ZTA w Parku Zdrojowym

Nagrody wręczone

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Tosia11 3-03-2015 22:50
Mam nadzieję, że nie będzie tak obsceniczne jak przy świętych osiedlowych.
~Zosia22 4-03-2015 0:24
Mam nadzieję, że nie będzie tak obscenicznie jak w teatrze Norwida.
~nbkvghb 4-03-2015 12:28
A ja mam nadzieję, że zamiast rzucać przypuszczeniami, nadziejami, siedzieć anonimowo pisząc w necie ruszycie się zobaczyć spektakl młodych ludzi.
~kiki kiki 4-03-2015 13:37
A ja mam nadzieję, że zamiast ujadać na każdego, który wyrazi opinię nie po twojej myśli, nauczysz się kultury (w tym kultury dyskusji), bo najwyraźniej tego w teatrze Norwida nie uczą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Malarstwo zauroczonych Karkonoszami

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
263
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%