MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Premiera „Projektu wyobraźnia” w Zdrojowym. Mamy wejściówkę

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 27 marca 2015, 9:47
Aktualizacja: 10:08
Autor: Mea
Fot. Mea
„Projekt wyobraźnia, czyli o animacji w teatrze” Gabrieli Mikityn to kolejny spektakl z cyklu edukacyjnego „Teatr od Kuchni, czyli 4 lekcje o teatrze”, w ramach którego powstają spektakle zdradzające tajniki teatru, kierowane do dzieci w wieku 4–9 lat. Premiera już w niedzielę (29.03.) o godz. 14.00 i 16.00. Bilet kosztuje 15 zł, rodzinny dla trzech osób – 32 zł.

Spektakl jest testem, któremu poddana zostanie publiczność. Eksperci od wyobraźni albo jej braku, przeprowadzą eksperyment, od którego zależą tylko losy świata i teatru - więc bez obaw. W przestrzeni, która przypomina pokój dziecięcy, ożyją bohaterowie stworzeni z przedmiotów codziennego użytku. Wyruszą w niebezpieczną podróż, której przebieg zależy od stężenia fantazji i pomysłowości w unoszącym się powietrzu. Wszystko to może się zdarzyć dzięki butom dzieci, w których zawarta jest cała potęga wyobraźni, a jej moc będzie niezbędna do poznania tajników animacji w teatrze. Jeśli eksperyment zakończy się sukcesem, jeszcze nie wszystko stracone! Teatr przetrwa i dalej będzie dawał radość kolejnym pokoleniom. Wy i wasze buty są nam bardzo potrzebne - przybywajcie!

Reżyserią zajęła się Agnieszka Mielcarek, scenografię stworzyła Diana Jonkisz, a muzykę Marcin Sosiński. Występują: Dorota Fluder, Katarzyna Morawska i Tadeusz Ksiądzyna.

Dla Czytelników mamy tym razem jedno podwójne zaproszenie, na godzinę 14.00. Kto pierwszy zadzwoni do teatru i poda hasło: Jelonka.com - wygra wejściówkę.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Emocje filmowe w Lwówku Śląskim

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Nowa wystawa w Muzeum Tkactawa

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mama Gabrysia 27-03-2015 21:50
Super przedsięwzięcie. Byłam z rodziną na poprzednich odcinkach cyklu - dzieciaczki były zachwycone! Polecam wszystkim, bez porównania z chłamem który ostatnio serwuje Teatr Norwida.
~ 29-03-2015 16:00
@ mama: Teatr Norwida w obecnym wydaniu można nazwać tylko jednym słowem: PO-RAŻ-KA !!
~Jerzy W. 29-03-2015 22:52
Zgadzam się całkowicie z opiniami. Teatr Zdrojowy dzisiaj prezentuje dużo wyższy poziom niż Norwida. Chodzę regularnie na spektakle i widzę, jak nisko upadł Teatr Norwida. A pomyśleć, że kiedyś to była chluba Jeleniej Góry...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Galeria na... płocie

Zaczytaj się z Jelonką.com

Drastyczne billboardy

Działka nad zabytek?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%