MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Premiera “Męża mojej żony” w Norwidzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 16 grudnia 2014, 8:12
Aktualizacja: 15:33
Autor: Manu
Fot. Archiwum Teatru
Na Sylwestra (31 grudnia) jeleniogórski Teatr im. Cypriana Kamila Norwida zaplanował premierę wyśmienitej komedii “Mąż mojej żony” autorstwa Miro Gavrana w reżyserii Henryka Adamka z udziałem Jacka Grondowego oraz Piotra Konieczyńskiego. Spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich.

To przedsięwzięcie zainicjowane zostało przez grających w przedstawieniu aktorów. Do współpracy zaprosili oni Henryka Adamka, reżysera m.in. familijnego spektaklu “Scrooge. Opowieść wigilijna”.

Autorem jest Miro Gavran, najwybitniejszy współczesny pisarz chorwacki, który otrzymał kilkanaście nagród literackich i teatralnych, a w roku 1999 uznany został za najlepszego dramatopisarza Europy I Środkowej. Jego utwory zostały i przetłumaczone na 32 języki. Do jego utworów scenicznych należą m.in. takie tytuły jak: “Czechow Tołstojowi powiedział “żegnam””, “Hotel Babilon”, “Miłości George'a Washingtona”, “Wszystko o kobietach” czy “Wszystko o mężczyznach”. A “Mąż mojej żony” to jedno z jego najlepszych dokonań. Prawdziwy hit.

“Mąż mojej żony” to historia o wielkim uczuciu i utracie zdrowego rozsądku Przezabawny, mistrzowski dialog - naszpikowany zaskakującymi pointami i nagłymi zwrotami akcji. Dwóch mężczyzn w matni. Są śmieszni, czasami żałośni, czasami wzruszający.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaśpiewał chór brożecki

Festiwal Silesia Sonans wystartował

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Miro60 16-12-2014 10:06
Wiadomości kulturalne i brak komentarzy.Gdzie są ci elokwentni hejterzy,którzy na każdy temat mają coś do powiedzenia?Rozumiem,trochę ciężko opluwać coś o czym nie ma się zielonego pojęcia .Po co ta kultura? Jest taka jakaś twarda i niewygodna,nie ma to jak dobrze dopasowana i cieplutka słomka w butach!
~Zbiro60 16-12-2014 14:16
O proszę, jaki elokwentny pierwszy komentarz. Miro-Zbiro. Od razu widać, że jakiś "koneser" sztuki. Kultura aż się rzuca w oczy. Że nie ma zupełnie pojęcia o czym pisze i nie zrozumiał poprzednich komentarzy to już inna sprawa. Jakby zrozumiał, to by wiedział, że czytelnicy narzekali głównie na niski poziom kultury reprezentowanej przez teatr Norwida, a nie na kulturę jako taką i że jakoby jest niepotrzebna. Wręcz przeciwnie! Znowu komuś piana z pyska leci, mimo że zupełnie nic nie zajarzył.
~olek~ 16-12-2014 15:40
I znowu kłamliwa recenzyjka rozsyłana przez sam teatr mediom z samymi ochami i achami. A poziom sztuki pewnie tradycyjnie mizerny. Czekamy jeszcze na spazmy teatralnych piesków na forum.
~ 16-12-2014 16:23
Jest szansa ze wreszcie sie cos uda a to z tego powodu ze jak mozemy przeczytac to przedsiewziecie zostalo zainicjowane przez aktorow czli nie przez dyrektora teatru, jest nadzieja moze wreszcie.
~jola b 16-12-2014 16:53
Jak się czyta opisy w mediach to zawsze każda sztuka "wyśmienita". Jak się pójdzie obejrzeć to się okazuje, że prawie zawsze gniot. Dlaczego teatr tak okłamuje czytelników?
~ 16-12-2014 19:29
Widziałem już próbę i mogę powiedzieć, że nic specjalnego. Odradzam wszystkim. Ja bym powiedział, że ci aktorzy są zazwyczaj żałośni, czasem śmieszni, a nigdy wzruszający.
~ 17-12-2014 7:40
Pajacyk z 15:40 poleciał specjalnie zobaczyć próbę, żeby o 19:29 już się wypowiadać na temat spektaklu. Zapomniałeś rozłączyć połączenie i piszesz z tego samego adresu, pajacyku. Zapomniałeś też o anonimowym proxy - schizofrenia i demencja się pogłębiają?
~do wyżej 17-12-2014 14:46
A ty pajacyku nic nie widziałeś, nic nie wiesz, tylko obrażasz i trollujesz. Pilnuj lepiej kluczy na portierni w teatrze Norwida, szczekaczko. Dać p...powi komputer to będzie zaśmiecał fora bździnami.
~ 17-12-2014 20:07
To już wiadomo, kto pisze hejty.... Ktoś z teatru, bo nie było próby otwartej...
~no cóż 17-12-2014 20:19
Widać w teatrze mocno skrzypi, skoro aktorzy sami siebie zwalczają. Jedni piszą nieprawdziwy spam broniący teatru, inni hejty. Może ktoś powinien dobrze przyjrzeć się temu teatrowi? Jak się nie da inaczej to należałoby rozwiązać cały zespół, wyrzucić dyrektora który nie potrafi zapanować nad sytuacją i zatrudnić nowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Koncerty podokienne

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Huta odpalona, zapraszają jeszcze dzisiaj

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
886
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%