MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Premiera „Matki – opowieści” w Zdrojowym Teatrze Animacji

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 24 lutego 2014, 8:38
Aktualizacja: 12:39
Autor: Elster
Fot. Organizator
W niedzielny wieczór (2 marca) Zdrojowy Teatr Animacji zaprezentuje premierowy spektakl „Matka – opowieść” na motywach „Opowiadania o matce” autorstwa Hansa Christiana Andersena, w inscenizacji Doroty Korczyckiej–Bąblińskiej i reżyserii zespołowej. Jest to trzecia premiera w sezonie artystycznym 2013/2014.

„Matka - opowieść” jest to przejmująca rozprawa o rzeczach ostatecznych, wpisanych w ludzki los, próba dotknięcia tajemnicy śmierci. To opowieść o bólu i rozpaczy matki, która straciła dziecko, o jej niezgodzie na boskie wyroki.

Scenografię przygotowała Diana Jonkisz. Autorką choreografii jest Anna Krych, reżyserem światła – Bary, a za projekcje odpowiedzialny jest Bartosz Głodek.

W historii jeleniogórskiego Teatru Animacji jest to szósta realizacja według dzieła duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Wcześniej były to jednak przedstawienia skierowane przede wszystkim do dziecięcej widowni. Dwie wiernie oddane oryginałowi w reżyserii Czesława Sieńki: „Krzesiwo” (2004) i „Brzydkie kaczątko” (2011). I trzy spektakle dyrektora teatru Bogdana Nauki: „Calineczka” wg tekstu Agnieszki Zaskórskiej (2003) i zrealizowana dwukrotnie „Mała Syrenka” (2005, 2013).

Obsada: Diana Jonkisz, Dorota Korczycka-Bąblińska i Anna Krych.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Zielono mi" wakacyjnie

Świetne półkolonie

Sudety w Gościńcu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~albertynka 24-02-2014 14:20
ostatnio w repertuarze same smutne rzeczy o smierci,przemijaniu-jedna po drugiej.Co to znaczy,zly nastroj maja w teatrze i chca dolowac innych?
~Krystyna Pałka 24-02-2014 15:44
Racja - smuty jakieś ! Coś wesołego by zrobili jak Dekameron np, byłam, widziałam, uśmiałam się !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bilety MZK też podrożeją?

Promesa dla powiatu

PiS apeluje do mieszkańców

Bus był zepsuty?

Dużo drożej za śmieci

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
626
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%