MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Premiera “Kto się boi Pani Eś” w Teatrze Animacji

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 września 2019, 8:10
Aktualizacja: 9:45
Autor: Manu
Fot. Archiwum Teatru
W niedzielę (29.09) o godz. 16.00 w Zdrojowym Teatrze Animacji będzie miała miejsce premiera spektaklu “Kto się boi Pani Eś” pióra Marty Guśniowskiej. Przedstawienie reżyserowała Punch Mama.

Co by się działo na ziemi gdyby nie było śmierci? Trudny problem. Śmierć jest potrzebna do życia na Ziemi, w cyklu ustalonym przez naturę. To przesłanie najnowszej premiery Zdrojowego Teatru Animacji “Kto się boi Pani Eś”.

Śmierć mieszka w Zaświatach razem ze swoim synem - Kostką. Kostka schodzi na ziemię. I oto jesteśmy na ziemi, na której nikt nie umiera. Dlaczego? Bo Kostek sądzi, że życie na ziemi sprawia naturze ogromną radość, dlatego nie chce go nikomu odbierać. Wierzy, że jeśli od tej pory mama Śmierć nie zabierze nikogo, ziemia stanie się najszczęśliwszym miejscem we wszechświecie.

Kostek poznaje nowych przyjaciół, m.in. Psa, który po raz pierwszy znalazł w nim swojego pana, Maleńką i jej Dziadka, który wciąż bawił się ze śmiercią w chowanego.

W spektaklu występują: Radosław Biniek, Dorota Fluder-Głowacka, Diana Jonkisz, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Zuzanna Łuczak, Jacek Maksimowicz oraz Sławomir Mozolewski.

Scenografię przygotował Pavel Hubička. Meksykańsko-hiszpańską muzykę autorstwa Tomasza Lewandowskiego aktorzy wykonują “na żywo”. Multimedia - Przemysław Żmiejko.

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Rytm i Melodia wróciły!

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~czarna czapeczka 28-09-2019 16:27
Ja się nie boję pani Eś,ale chciałabym,żeby przyszła w nocy ,w czasie snu,wzięła mnie za rękę,i przeprowadziła łagodnie do lepszego świata.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nagrody dla nauczycieli

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Październik z Klubem Seniora w Przystani Twórczej

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Po festiwalu "Sztuka włókna"

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
663
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
20%