MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Premiera „Cyrku Doktora Dolittle” w Zdrojowym Teatrze Animacji

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 26 kwietnia 2014, 9:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 14:55
Autor: Elster
Fot. Archiwum Teatru
1 maja (w czwartek) o godz. 16.00 Zdrojowy Teatr Animacji szykuje premierę spektaklu lalkowego „Cyrk Doktora Dolittle”, inspirowanego powieścią Hugha Loftinga w tłumaczeniu Pawła Pawlika. Reżyseruje Libor Śtoumpf. To czwarta premiera w sezonie artystycznym 2013/2014.

Tym razem czeski reżyser i scenograf Libor Śtoumpf przedstawi treść słynnej książki Hugha Loftinga przy pomocy tzw. teatru czarnego. Jest to technika lalkarska, która polega na odpowiednim oświetleniu sceny. Za pomocą specjalnego, ultrafioletowego światła, kryją się niewidoczni dla publiczności animatorzy lalek.

W spektaklu występują: Dorota Bąblińska-Korczycka, Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Radosław Biniek, Tadeusz Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz i Sławomir Mozolewski.

W historii jeleniogórskiego Teatru Animacji jest to druga realizacja według dzieła brytyjskiego autora literatury dziecięcej. W 1991 r. powstał opowiedziany w planie żywym „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” w reżyserii ówczesnego dyrektora teatru Andrzeja Kempy, z udziałem m.in. Jadwigi i Tadeusza Kutów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Propozycje Kina Lot  

Radni KO przeciw kupcom?

Droga pod Reglami

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Yto 28-04-2014 10:09
Super!!!
~Ola 2-05-2014 15:52
Nareszcie coś fajnego dla maluchów! Byłam i polecam wszystkim !Piękne efekty plastyczne i super zabawa dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Perfectum zaprasza na wieczór lokalnych talentów

Wieczór z Jackiem Kleyffem

Requiem Verdiego na zakończenie

WORD w Jeleniej Górze... jest zagrożony

O rozpadających się górach

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
932
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%