MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Precz ze złodziejami rowerów!

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 3 sierpnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com, Arkadiusz Piekarz
Wielką akcję znakowania rowerów zapowiadają policjanci podczas festiwalu rowerowego Bike Action, który od 10 do 13 sierpnia odbędzie się w Szklarskiej Porębie.

– Przez wszystkie dni trwania festiwalu będzie rozstawiony policyjny namiot, w którym każdy zainteresowany oznakuje swój rower – zapowiada sierż. sztabowa Danuta Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Festiwal Bike Action to jedna z największych rowerowych imprez w Polsce. Organizatorzy spodziewają się tysięcy uczestników. Policja spodziewa się także obecności… złodziei.

Fani imprezy przywożą bardzo drogi sprzęt. To pokusa dla nieuczciwych, którzy co roku kradną nie tylko cenne jednoślady. Dlatego podczas sierpniowej edycji festiwalu policja postanowiła być bardziej aktywna.
Na terenie imprezy będzie nie tylko policyjny namiot, ale i wzmocnione patrole, w tym funkcjonariuszy ubranych po cywilnemu, którzy będą dbali o bezpieczeństwo rowerzystów i ich pojazdów.

Zdaniem Danuty Razmysłowicz znakowanie rowerów ma sens. – Numer zostaje wpisany do rejestrów, a rower jest oznakowany tajnopisem, widocznym tylko w podczerwieni – tłumaczy.

O skuteczności akcji policja i uczciwi rowerzyści przekonali się podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu Bike Action. Zjechali się tam sprzedawcy rowerów. Okazało się, że kilka z nich to pojazdy… kradzione. Policjanci stwierdzili to właśnie dzięki ich oznakowaniu. Wartość niektórych rowerów przekraczała 10 tysięcy złotych.

Szczegółowy program imprezy organizator zamieścił na stronie www.bikeaction.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Szansa na remont "zameczku"

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~bikerka 3-08-2006 16:03
super impreza :-) w tym roku tez sie na nia wybieram :D
~pawel 3-08-2006 19:23
hehe italbika znakują <lol> taki rower w tesco za 300zł sie kupi to nawet złodzieja wstyd kraść :D
~D3 KORAL 3-08-2006 20:43
I co to da jak i tak nieznajdą takiego roweru. Wystarczy się zaoptarzyc w podczerwień i zmywacz. Zobaczymy moze pojade na tą impreze musi być fajnie :D Kolesie z wiejskiej wiem nawet którzy chcieli ukraść rowery moim znajomym ale w pore ich dostraszyłem. Ale przynajmniej wiem na kogo uważać w ciemnych uliczkach i nie tylko ;d
~realista 3-08-2006 22:22
Kolejna akcja bez sensu ale poprawiająca wizerunek policji w oczach społeczeństwa.Sam sobie oznakowałem rower takim pisakiem i wiem co mam na ramie.Jak go mi buchną powiem w zawiadomieniu co było na ramie i jak znajdą o ile znajdą będzie dowód.Zresztą złodzieje coraz bardziej są cwani.Jak ktoś wcześniej napisał wystarczy zwykły zmywacz do paznokci.Zdjęcie do artykułu jest fajne ale proponowałbym nie co większe. Prestiż większy.he,he.
~tooom 4-08-2006 16:05
szczegóły imprezy są na stronie www.festiwalrowerowy.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

W KSON–ie dzieje się

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Kolejne roje pszczół

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
370
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%