MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Precz z przemocą w szkołach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 5 czerwca 2009, 13:32
Aktualizacja: 13:33
Autor: Angela
Fot. Angela
Trzy jeleniogórskie podstawówki oraz popularne „Rzemiosła” włączyły się w ogólnopolskie obchody Dnia Szkoły bez Przemocy.

Dziś placówki oświaty w całym kraju na swoim terenie organizują happeningi, manifestacje oraz inne uroczystości. Uczniowie z „trójki” przy ulicy PCK Dzień Szkoły bez Przemocy, spędzili na zajęciach sportowych i artystycznych łącząc szkolny festyn z obchodami związanymi z Dniem Dziecka.

Uczniowie zmagali się w skokach na skakance, w grze w kręgle, żonglerce, koszykówce, przeciąganiu liny, mini rozgrywkach w tenisie stołowym oraz meczu w siatkówkę nauczyciele - uczniowie. Dzieci wzięły tez udział w konkursie plastyczno-polonistycznym, który dla uczniów klas czwartych przebiegał pod hasłem "Bezpieczne wakacje", a w klasach klas I- III przyświecało hasło "W naszej szkole jest bezpiecznie!".

Podczas imprezy zaprezentował się również chór szkolny „Kopernikusy” z piosenką wakacyjną oraz tancerze tańca towarzyskiego. Na zakończenie o godzinie w auli szkoły ogłoszono zwycięzców w rozgrywkach sportowych. Była też prezentacja teatralna.

– Już po raz trzeci bierzemy udział w tej akcji i po raz trzeci starami się o certyfikat szkoły bez przemocy, czyli placówki w której na każdym kroku, pracownicy i nauczyciele dbają o to, by tej przemocy nie było, a jeśli ona występuje, podejmujemy natychmiastowe działania by takie zjawiska wyeliminować – mówi Dorota Bińkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.

W Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. St. Wyspiańskiego w Jeleniej Górze Dzień Szkoły bez Przemocy został połączony z Dniem Patrona. W programie tej szkoły pojawiły się zajęcia sportowe - sport fair play, egzamin praktyczny na kartę rowerową i motorowerową organizowany przez Straż Miejską, konkurs plastyczny pod hasłem "Bezpieczna i przyjazna szkoła" i wystawy tematyczne dotyczące bezpieczeństwa powiązanego z prawami człowieka.

W „jedenastce” odbył się koncert poświęcony prawom dziecka, a w klasach V pracownicy Sekcji ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przeprowadzili pogadankę i prezentację multimedialną na temat cyberprzemocy. Imprezom towarzyszyła też wystawa dziecięcych prac plastycznych poświęconych tematyce przemocy.

Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze, która również włączyła się do akcji, połączyła to święto z dniem dziecka i jego obchody przeniosła na jutro. Dla uczniów z szóstki czekają słodki poczęstunek, przejażdżki konno, mecz uczniowie kontra nauczyciele, rysunek logo szkoły z podpisem Dzień bez Przemocy i praktyczny egzamin na kartę rowerową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Nowa rektor w KPSW

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ 5-06-2009 14:14
Rzemiosła szkołą bez przemocy :D To tak jakby urządzić tam dzień bez papierosa albo święto pilnego ucznia :D śmiech na sali. zbieraniana największej okolicznej patologi świętuje coś o czym nie ma pojęcia
_Dag 5-06-2009 14:31
Tja. Tradycyjnie na takiej akcji się skończy, bo już niejeden próbował przemoc ze szkoły wyplenić i mu to nie wyszło. Czemu? Bo to niemożliwe. Przemoc w szkole to nic innego, jak odzwierciedlenie tego, co dzieciaki czeka w dorosłym życiu...
piipi 5-06-2009 16:03
..w doroslym zyciu jest nie lepiej,bo tam mezczyzni bija kobiety !
~do 14:14 5-06-2009 16:18
maja pojecie o znecaniu fizycznym,psychicznym sa bez karni a poszkodowani sa karani za to ze sa slabsi,
~Majka 11 5-06-2009 16:34
Rzeczywiście Rzemiosła mają sporo takich \"problematycznych\" uczniów. Mam dziecko w tamtejszym gimnazjum i to co czasami córka opowiada po powrocie ze szkoły mrozi krew w żyłach. Widzę jednak, że nauczyciele nie bagatelizują problemów, chociaz zawsze w kwestii zachowania i agresji jest duzo pracy i zawsze mozna cos poprawić. Szkoda tylko,że tak często i oni i uczniowie musza radzić sobie ze skrajnym chamstwem, które młodzież wynosi z domu. Totalny brak wychowania, wulgarny język, brak poszanowania jakichkolwiek autorytetów - to niestety codzienność w wielu rodzinach, codzienność, która przeniesiona na szkołę daje nam zjawiska patologiczne. Zdarzało mi sie rozmawiać z rodzicami \"problematycznych\" uczniów z klasy mojej córki i to mi otworzyło oczy. Żenujące jest to jak niektórzy \"wychowują\" swoje pociechy. jak jeszcze jest kilku takich typków w klasie to dopiero jest problem.
~Pedagog NSZowiec 5-06-2009 18:07
Przemoc w szkole i wogle brak zainteresowania lekcjami to wina uzdolnionych pedagogów - zajęcia są nie ciekawe, brak form aktywizujących, a jedyne co trzyma lekcje w ryzach to strach przed jedynką. Poza klasą jest przemoc bo dzieciaki jakoś muszą się wyszumiec , a że jest ciasno to i jest agresja. Gdyby szanowne "grono pedagogiczne" uważało na biomedycynie na studiach to by wiedziało że ssaki stłoczone w zamkniętym pomieszczeniu są agresywne, a agresja można i trzeba ka...lizować. A jeszcze lepiej było by tworzyć małe szkoły, małe klasy - no ale unijne standardy miasta nie pozwalają na utrzymanie małej szkoły - mimo iż obywatele płacą na to wysokie podatki. A mówiąc prawdę to czego tu oczekiwać , kiedy najcześciej słyszanym słowem od podstawówki przez studia, a potem i w biurokratycznych molochach jest słowo "NIe"
~E.P. 5-06-2009 20:14
Myślę, że za dużo mamy mgr nauczycieli , którzy przez przypadek trafili do tego zawodu. Dziecka małego czy dużego nie da się oszukać. A w naszej oświacie mnoży się od przebierańców.
Cień 5-06-2009 20:20
Największy problem tkwi w braku dyscypliny, narkotyki, alkohol, papierosy też, brak zainteresowania przez rodziców i głupie prawo dotyczące bezstresowego wychowania.
~klara do piipi 5-06-2009 20:43
Dokładnie tak jak piszesz piipi, ale jest też odwrotnie, takie juz zycie. Nic nie poradzisz, ale cos mi sie wydaje, że Ty tego tez doswiadczyłaś albo doświadczasz dalej osobiście. Współczuję Ci, ja też to przerabiałam z pierwszym mężem. Nie daj się piipi, zacznij walczyć z przemocą i z tym wszystkim co Cię przerasta. Wiesz, na początek propnuje Ci super specjalistkę panią doktor Blomberg. Gabinet swój ma na ul. Mickiewicza albo doktor Romanek na ul. Groszowej. Zyczę powodzenia i pozdrawiam
~:-) 5-06-2009 20:49
SP 6 szkołą bez przemocy :-P :-D
~Łowca byków 5-06-2009 21:11
Czyli nauczyciele złagodnieją .... dobre, dobre.
~ 5-06-2009 21:20
Jeżeli już - to Pani Dorota Binkowska!!!
~ 5-06-2009 21:29
Do 05-06-2009 14:14 | ~ | Rzemiosła to takie gimnazjum, jak każde inne!!! Niespełnieni rodzice wysyłają swoje dzieci do Żeroma. Dzieci, które idą do jedynki myślą, że w przyszłości będą coś znaczyć.Dwójka - to dopiero patologia(mówię o gimnazjum), a Rzemiosła WCALE nie są złe. Jestem w szóstej klasie - Rzemiosła to mój rejon - idę tam. Mam średnią 5,9. Nie wiem dlaczego przy ocenianiu tej szkoły bierze się przez uwagę tylo kilka osób. Co z innymi, którzy się starają i dobrze się uczą?
~klara do postu z g.21.20 5-06-2009 22:17
A pani Binkowska też jest psychiatrą ? Bo ta biedna piipi tylko takiego lekarza potrzebuje na początek. I nie ważne czy to co robi na forum szanownej Jelonki jest pisane przez nia specjalnie ( prowokacja ) czy naprawdę ma taki problem w temacie mężczyzn. Czy tak, czy inaczej, powinien zająć się nią specjalista. pozdr.
~Mars 5-06-2009 23:08
A w naszej szkole dzieciaki suuuuuper się bawiły-dużo sportu, twórczości artystycznej, słodkie poczęstunki- no i ta loteria fantowa za zeta. tak trzymać "Trójka"
~Do klara 6-06-2009 8:55
Szanowna klaro!!! Jeżeli nie zauważyłaś w tekście napisane jest Pani Dorota Bińkowska, a powinno być napisane Binkowska(jeżeli naprawdę nie widzisz różnicy i masz problemy ze sobą to idź do Pani Blomberg - ona Ci pomoże)
Cień 7-06-2009 16:27
Klarze już żaden lekarz nie pomoże tu potrzebny jest znachor, lekarze sami potrzebują pomocy.
piipi 8-06-2009 16:57
..do ..[~Klara ..] ..moj kumpel Bolek jest NAJlepszy ..i jego nauka Copoeira !
~do piipi 8-06-2009 20:22
Też znam Bolka...wysoki pan po 70-tce , udaje sportowca...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przedszkole po remoncie

Pożegnanie starszaków

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
792
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%