MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Prawo do szczęścia dla wszystkich

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 października 2006, 17:48
Autor: rylit
Fot. rylit
Niepełnosprawny też może godnie żyć i pracować: to główne hasło Dni Otwartych w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Jeleniej Górze.

Jeszcze do piątku, 27 października, każdy może wejść do placówki, która mieści się przy ulicy Waryńskiego. Można zobaczyć, jak przeprowadza się rehabilitację osób dorosłych, głębiej niepełnosprawnych intelektualnie, które ukończyły naukę szkolną i posiadają w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności wskazania do terapii zajęciowej.

Osoby te biorą udział w zajęciach w kilku pracowniach: gospodarstwa domowego, ogrodniczej, stolarskiej, ceramicznej, plastycznej, krawieckiej, introligatorskiej, poligraficzo-multimedialnej.

– Akcja Otwarte Drzwi kierowana jest do tych osób i instytucji, które często decydują o życiowej roli niepełnosprawnego intelektualnie uczestnika WTZ a w niewystarczający sposób interesują się tymi ludźmi – mówi kierowniczka placówki Danuta Żmijowska.
Chodzi głównie pracodawców, pracowników urzędów pracy, komisje orzecznictwa o niepełnosprawności, służbę zdrowia, ośrodki pomocy społecznej.

Należy podkreślić fakt wielkiego zaangażowania ludzi pracujących w tej placówce. Mimo że to jest ich praca, za którą otrzymują wynagrodzenie, to jednak wymaga to wielu wyrzeczeń.

Miejmy nadzieję, że ta akcja zwróci uwagę odpowiednich instytucji i osób na trudny los ludzi "sprawnych inaczej".

Ogłoszenia

Czytaj również

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~M.Kamiński 25-10-2006 13:09
Byłem tam dzisiaj, bardzo to wszystko ciekawe. W WTZ jest wykonywana dobra robota i w przyszłym roku, jak miasto będzie miało decydować o dofinansowaniu 5% budżetu WTZ, nie powinno być wątpliwości o konieczności wspierania tej działalności. Dobrze by było, aby każdy radny się pofatygował zobaczyć, jak pracuje WTZ i jakie efekty wynikają z jego działalności. To jest potrzebna działalność- dla samych niepełnosprawnych pracowników WTZ oraz dla calej lokalnej społeczności, która potrafi wykorzystywać ich możliwości dla wspólnego dobra, a jednocześnie zapobiegać wykluczeniu społecznemu ludzi niepelnosprawnych. Gratulacje dla pani dyrektor Żmijowskiej i wszystkich fizjoterapeutów- za talent, serce i ogromne zaangażowanie! Miłosz Kamiński, Wspólne Miasto

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przetarg na Szklarską Porebę Średnią

Cieplickie place

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
514
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%