MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Prawie rok po dramacie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 27 marca 2007, 12:02
Autor: TEJO
Fot. Marek Tkacz
Strażnik więzienny przebywa w domu i składa zażalenie na decyzję prokuratury.

Krzysztof W., funkcjonariusz Straży Więziennej, który 18 kwietnia ubiegłego roku strzelał z kałasznikowa z wieżyczki Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze, odwołał się od decyzji prokuratury rejonowej, która umorzyła postępowanie, gdzie występował jako pokrzywdzony.

Przypomnijmy, że W. złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa polegającego na psychicznym znęcaniu się nad nim przez bezpośredniego przełożonego, kierownika działu ochrony Aresztu Śledczego. Jego działania polegać miały na zmniejszeniu przyznanej strażnikowi premii uznaniowej, przeniesienie go do służby w jednostkach uzbrojonych zewnętrznych oraz podjęcie czynności zmierzających do usunięcia W. z pracy.
Krzystof W. sugerował także dopuszczenie go do służby na stanowisku, odnośnie którego pokrzywdzony miał przeciwwskazania zdrowotne.

Takie zachowanie miało doprowadzić do głębokiej depresji strażnika i po części było przyczyną jego zachowania z 18 kwietnia 2006.

Strażnik powiadomił także o rzekomych pozasłużbowych kontaktach pracowników aresztu z niektórymi osadzonymi oraz o nakłanianiu przez kierownictwo niektórych jego kolegów do składania fałszywych zeznań przeciwko pokrzywdzonemu.

Prokuratura śledztwo umorzyła wobec braku znamion czynu zabronionego. Decyzja nie była prawocna. Krzysztof W. się od niej odwołał i czeka na rozstrzygnięcie.

Oprócz tego przeciwko strażnikowi prowadzone jest postępowanie, w którym jest on oskarżony o przekroczenie uprawnień służbowych. Czyn zagrożony jest wydaleniem ze służby oraz karą więzienia do pięciu lat.

18 kwietnia 2006 roku Krzysztof W. zabarykadował się w wieży strażniczej aresztu, wcześniej oddając serię strzałów z broni służbowej w kierunku dziedzińca placówki. Negocjacje ze strażnikiem trwały prawie osiem godzin. Do Jeleniej Góry przyjechała wrocławska brygada antyterrorystyczna ze snajperami. W. w końcu poddał się.
Dziś przebywa w domu i wciąż jest pod opieką lekarzy specjalistów.

Incydent sprzed roku był pierwszym tego typu w Polsce. Kolejny, znacznie bardziej tragiczny w skutkach, zdarzył się w miniony poniedziałek w Sieradzu. Tam strażnik więzienny strzałami z karabinka zabił trzech policjantów i ranił osadzonego.
Powodem takiego zachowania, jak ustalono wstępnie, miały być osobiste kłopoty funkcjonariusza, któremu grozi kara dożywotniego więzienia za potrójne zabójstwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Festyn na lotnisku – zapraszają!

Śmierć na żwirowni

Znowu auto na chodniku

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~yato 27-03-2007 9:28
to ladny d...l!zabil trzy osoby przez klopoty rodzinne!!!to lepiej trzeba bylo zabic swoją zone bo pewnie przez nia mial klopoty!(pewnie chodzila gdzies na boki!!!a teraz bedzie siedzial bardzo dlugo!no i tragedia w trzech rodzinach!
~he_he_he 27-03-2007 12:14
czy to oby na pewno o to chodzi...?? chyba mylisz sytuacje
~soccer4ever 27-03-2007 12:15
Coś Ci się chyba pomyliło :P
~KINGA 27-03-2007 20:10
Czasami też mam ochote na wielkie BUM, ale czy to jest rozwiązanie problemów. A problemy takie jak kłutnia,czy rozwód z bliską ci osobą to chyba wielu z nas się z tym boryka. Tylko nie każdy ma dostęp do broni i na szczęście bo byłaby Wielka masakra.
~mesjah 28-03-2007 1:58
Kinga jestes za mloda na meza;)kłótnia sie pisze przez "ó",pierwszy przypadek rozumiem jeszcze ale ten ostatni w Sieradzu to schiza:/aha ten karabinek to "peemka" nie "kalasz"
~ken 28-03-2007 6:00
yato on nikogo nie zabił tylko strzelał w nasyp gdzie nikomu nie zagrażał!!!
~do "he_he_he", "soccer4ever" i" ken 28-03-2007 9:34
ludzie przecież "yato" napisała o tym przypadku z Sieradza a nie o tym z Jeleniej - przeczytajcie ostatni akapit tego artykułu!!! czytanie ze zrozumieniem by się Wam przydało
~a teraz do "yato" 28-03-2007 9:37
a ty jak nie znasz prawdy to się lepiej w taki sposób nie wypowiadaj - w telewizorni już gadali o tym, że ten funkcjonariusz znęcał się nad żoną

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zabezpieczono susz konopi indyjskich

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

Dla młodych rolników

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
771
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%