MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Prawie koniec sezonu jubileuszowego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 1 października 2008, 10:27
Aktualizacja: 10:52
Autor: TEJO
Wioletta Urbańczyk przekonuje, że rok jubileuszowy wciąż trwa.
Fot. TEJO
Z traktu śródmiejskiego i placu Ratuszowego znikają ogródki gastronomiczne. Wiosną i latem ubarwiały krajobraz Jeleniej Góry świętującej 900–lecie. Teraz na ich ponowne uruchomienie poczekamy do kwietnia przyszłego, nieurodzinowego, roku.

Zniknięcie ogródków to zarazem sygnał, że kończy się letnio-jesienny sezon turystyczny. Powinien być wyjątkowy tak jak wyjątkowe są takie urodziny. Tymczasem po wydarzeniach Września Jeleniogórskiego mieszkańcy przyzwyczajeni do większego dynamizmu, będą musieli na nowo przyzwyczajać się do codziennej szarości.

Wyliczeń, ilu gości więcej z powodu jubileuszowego Września Jeleniogórskiego, odwiedziło stolicę Karkonoszy, nie przeprowadzono. Z pobieżnych obserwacji nie wynika jednak, aby była ich więcej niż w poprzednich latach. Bardzo często goście nie wiedzieli, że odwiedzają miasto w roku jego urodzin. – Wielu z nich pytało, z jakiego powodu na placu Ratuszowym wiszą flagi – mówi Cezary Wiklik z tramwaju przy ratuszu. Baner informujący o 900-leciu pojawił się bowiem dopiero we wrześniu, a i wcześniej kampania promująca jubileusz nie była zbyt dynamiczna.

Restauratorzy podsumowują minione miesiące. – Nie było źle, ale po sezonie jubileuszowym spodziewaliśmy się nieco lepszych wyników – mówi jeden z gestorów gastronomii w centrum miasta. – Sezon jak sezon: nie było rewelacji – słyszymy w dość obleganym lokalu na starówce.

Rok jubileuszowy jednak trwa, o czym można przekonać się wchodząc do jednej z galerii w Rynku, gdzie aż roi się od pamiątek związanych z urodzinami miasta. – Postarałam się i nawiązałam współpracę z osobami, które specjalnie dla mnie wykonały pewne rzeczy. Głównie ręcznie malowaną ceramikę z napisami upamiętniającymi 900-lecie. Dzwoneczki, kubeczki, talerzyki, breloczki i inne gadżety – mówi Wioletta Urbańczyk, właścicielka galerii Folk Art. – Rzeczy nie są drogie i nie zarabiam na nich wiele. Ceny są przystępne. Pamiątkę z urodzin miasta można kupić już za 7 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Likwidacja schroniska

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Mix 1-10-2008 11:39
Luizie też są oszczędniejsi i wydają mniej "kasy". Ceny w Jeleniej to też nie taniocha
~ja 1-10-2008 11:54
Dziwić się, że ludzie nie wiedzieli, że Jelenia obchodzi 900 lecia istnienia...Jak promocja rusza końcem września to tylko naszym radnym po raz kolejny pogratulować refleksu...generalnie całe obchody 900 lecie woła o pomstę do nieba...ciekawe czy ktoś poniesie konsekwencje swojej niekompetencji? Jak dla mnie cała ekipa z ratusza powinna wylecieć z hukiem...no ale ryjki do korytek przyrosły i tyłki do stołków i ciężko zrezygnować...pewnie winny też się nie znajdzie...bo który polityk w tym kraju przyzna się do błędu? Wstyd i tyle...ale to określenie w przypadku naszych radnych nie występuje w ich słowniku...
~WL 1-10-2008 13:51
@ja.. akurat od randych mozesz sie odslonic. "sukces" akcji promocyjnej zawdzieczamy wylacznie pani Naczelnik Mlodawskiej. Promocja na antenie TVN style: 0.8 % ogladalnosci wsrod kobiet w wieku 16 - 49 w miastach powyzej 50 tys mieszkancow... Zapraszam na sesje 7.10 - bedzie ocena akcji promocyjnej...
piipi 1-10-2008 13:58
...i beda i fajne imprezy w mieszkankach !.
~ja 1-10-2008 14:35
@WL ciekawe kto wymyślił całą promocję? Święty mikołaj? czy może pani naczelnik obudziła się rano i stwierdziła od dziś będziemy promować jelenią górę...a obchody 900 lecia? Kto wymyślił? Też pani naczelnik? To w takim razie po jaką cholerę siedzicie w tym ratuszu? Bo zaraz wyjdzie, że ciężko pracujecie...To może się pracusie tak pochwalicie co zrobiliście przez te 2 lata?
~jubilat 1-10-2008 16:35
W roku 900-lecia miasta nastąpiło pasmo sukcesów. Żadne miasto w Polsce nie ma tak kapitalnych władz, dzięki którym Jelenia Góra stała się od początku kadencji gigantycznym placem budowy. Wpuszczeni zostali bowiem inwestorzy, których poprzednicy wstrzymywali. Ściągane są niebotyczne kwoty spoza budżetu miasta, dzięki czemu takich imprez, jakie są w Jeleniej Górze swiat nie widział. Przepych i bogactwo wyparło miernotę i siermiężne poczynania poprzedników. Pan Prezydent wystartował fatalnie, ale ma rewelacyjnych zastępców, którzy nadrobili wszystko i dalej nadrabiają. Panuje ogólny podziw i uznanie. Artykuły prasowe wprost rozpływają się, pisząc o rewelacyjnych działaniach. Na sesji powinny być więc toasty i gratulacje, a potem kolacje i libacje, tak jak zazwyczaj...
NICpoŃ 1-10-2008 17:02
@WL - biorąc pod uwagę inicjały i zaproszenie na sesję, domyślam się że radny Leszczyk. A co można było promować, a przedewszystkim zorganizować, za tak imponujący budżet odpowiedzialnych wydziałów miasta w roku jubileuszu. Mała "kasa" to i imprezy na jej miarę. Trudno mówić o organizacji spektakularnych przedsięwzięć w sytuacji braku środków. A niestety, w kwestii ich rozdzielania na imprezy jubileuszowe szanowna rada, jak i prezydent niePOPISaliście się. A promocja, cóż - taka promocja jaka na nią kasa. Bilbooardy, spoty, plakaty nie są za darmo, ale o tym przy planowaniu nikt nie pomyślał. Teraz pozostaje tylko niesmak oraz nasza obserwacja łowów -poszukiwania kolejnego Jelenia, który za to wszystko "beknie". A co do ocen, to powiem tak - za dwa latka, my wyborcy rozliczymy - WAS WSZYSTKICH.
~do jubilata 1-10-2008 18:16
Nie zapominaj o lodowisku w Cieplicach. Było < SUPER>
~Sabath 1-10-2008 21:14
i u mnie będzie duża i głośna impra na Sylwestra my to dopiero będziemy zakłócać ciszę nocną ...
~dostawca 1-10-2008 21:49
no i na koniec Fill i tylko za 70 płn co za szczodrość i zarobek jednocześnie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Trwa budowa punktu widokowego

Nowe boksy na stadionie

Jest gdzie chodzić – konkurs

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2136
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%