MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Prawie cztery miliony złotych na aktywną turystykę pod Chojnikiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 10 grudnia 2011, 8:37
Aktualizacja: 8:37
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Cztery lata temu powstał pomysł i plan stworzenia Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie. Wówczas rozpoczęło się też poszukiwanie źródeł finansowania tego przedsięwzięcia. W końcu udało się. 6 grudnia br. przyznano Jeleniej Górze i partnerskiej gminie Boxberg z Saksonii dofinansowanie w kwocie 3,9 mln zł na wspólny projekt.

Na pomysł stworzenia pod Chojnikiem Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej cztery lata temu wpadł ówczesny zarząd MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra , w tym Zofia Czernow, Janusz Wojtas i Zbigniew Stępień.

- Opracowaliśmy harmonogram działań i wspólnie z miastem Jelenia Góra przygotowaliśmy projekt budowy tras biegowych. W 2010 roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie tego zadania z EWT Polska – Czechy, niestety nie udało się nam pozyskać pieniędzy. Po ponownym złożeniu wniosku i trzyletnich staraniach udało się zdobyć środki. Można powiedzieć, że wielomiesięczna praca się opłacała. Gratuluję wszystkim osobom, które przyczyniły się do tak ogromnego sukcesu – mówi Zbigniew Stępień, prezes MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.

Miasto Jelenia Góra uzyskało dofinansowanie na projekt „Rozwój infrastruktury dla turystyki aktywnej Jeleniej Góry i Boxberg” w wysokości 3,2 mln zł co stanowi 85 % kosztów całkowitych inwestycji. W ramach projektu po stronie polskiej, a konkretnie w Sobieszowie powstaną: dwa kilometry wielofunkcyjnej trasy do uprawiania turystyki rowerowej, jazdy na nartorolkach, a zimą trasy do narciarstwa biegowego. Wzniesiony będzie dwukondygnacyjny budynek centrum z punktem informacyjnym, szatniami, toaletami oraz salą multimedialną do spotkań i warsztatów. Powstaną także 32 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, w tym trzy dla niepełnosprawnych oraz 21 miejsc dla autokarów. Będą też: ławki, stojaki na rowery, kosze i drewniana wiata.

Realizacja zadania rozpocznie się w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Mobilizacja przed II turą

Sytuacja w spółce Sanikom

Komentarze (48) Dodaj komentarz

~syt 10-12-2011 9:23
to będzie Miś na miarę naszych czasów - a parówkowym skrytożercom mówimy stanowcze NIE !
~Leszek Z 10-12-2011 9:25
POLECAM - Duszniki mają już taki ośrodek sportowy http://www.jamrozowapolana.com/
~Brawo !!! 10-12-2011 10:56
Tylko przyklasnąć takim inicjatywom.Wreszcie cos dla zdrowia i rekreacji terenowej i długo oczekiwana inwestyja dla mieszkańców.
~Marcin73 10-12-2011 12:48
Kapitalna inicjatywa. Znacząco poprawi atrakcyjnośc Jeleniej Góry jako miejsca aktywnego wypoczynku. Cieplice pozdrawiają Sobieszów. Marcin Kaflik "Miłośnicy Cieplic". Przypominam i zapraszam - XI Ekumeniczny Opłatek Cieplicki rozpocznie się już za godzinę.
~XXXXX 10-12-2011 14:00
Garalutuję i uważam że jest to powód do dumy. GRATULACJE>
~ 10-12-2011 14:30
Wreszcie jakiś pomysł z głową, zamiast durnej krokusowej łąki z krokusami, po których nie ma już śladu. Mam tylko nadzieję, że dyr. Raj będzie trzymał z daleka od tego projektu swoje brudne łapy, bo wyjdzie znowu kaszana.
~skifun 10-12-2011 16:33
Dziękujemy ci Marku O za pomysły!
~Obserwer 10-12-2011 16:42
Czytajcie ze zrozumieniem-w Sobieszowie powstaną:SLOWNIE CYT. dwa kilometry wielofunkcyjnej trasy .Wzniesiony będzie dwukondygnacyjny budynek centrum z punktem informacyjnym, szatniami, toaletami oraz salą multimedialną do spotkań i warsztatów To jak ? co z tego bedzie na AKTYWNY WYPOCZYNEK i to Oczywiscie dla nastepnych nierobow za 4 banki .
~zirytowany 10-12-2011 16:48
Ludzie!!! to sensacja!!!! całe dwa kilometry trasy rowerowej - będzie w końcu można się wybrać na prawdziwą rowerową wyprawę!!!! a ja wam mówię że będzie tak jak zwykle: te całe dwa kilometry trasy rowerowej i narciarskiej to oczywiście bzdura, bo kto normalny będzie jeździł w kółko po takiej małej pętelce. I tak cieszcie się że nie 150 metrów. To to tylko przykrywka żeby postawić ten budynek i zrobić z niego jeszcze jedno lądowisko dla przydupasów w randze kierownika. Na drugi raz podawajcie długości w milimetrach, może wtedy zrobi to wrażenie na kimś niedorozwiniętym, na których aplauz z pewnością liczycie. podrawiam P.S. Oni nawet nie wiedzą że zimą to trasę biegową trzeba CODZIENNIE zrobić ratrakiem, jak u Juliana w Jakuszycach.
~ 10-12-2011 18:47
trasa nie ma nawet 2km jak widac na obrazku trasa z podbiegami i zjazdami ok 1500m do tego trasa dla malych dzieci na polance 500m ciekawe ile z 3,2 mln zl idzie na te dwie "traski" a ile na dwukondygnacyjny budynek i jego obsuge 21 miejsc dla autokarow x ok 50 osob w autokarze = ok 1000 osob czyli beda biegaly w odstepach co 2 metry ps. Marcin Kaflik to "Znacząco poprawi atrakcyjnośc Jeleniej Góry jako miejsca aktywnego wypoczynku" to zart prawda?
~Leszek Z 10-12-2011 19:59
do ~zirytowany i innych - wasze gderanie i lamentowanie jest typowe dla osób wiecznie narzekających - na Zabobrzu w tym roku oddano dla mieszkańców po obydwu stronach obwodnicy po ok 2,5 km drogi do aktywnego wypoczynku - czy wiecie jakie tam były latem tłumy rowerzystów i rolkarzy? - może to wydaje się dla was śmieszne - ale takie drogi są naprawdę potrzebne - zapraszam w ciepły słoneczny dzień na ten kawałek drogi w okolicy Grabarowa -ten cytat jest dedykowany wszystkim wiecznie narzekającym -,, Ludzie w czasie swojego dzieciństwa tak bardzo pragną poznawać świat, chyba tylko po to, by kilkanaście lat później mieć na co narzekać,, - pozdrowerki Zbigniew Leszek
~@Leszek Z 10-12-2011 20:46
widze, ze nie za bardzo rozumiesz co czytasz oni nie narzekaja, ze robi sie trasy tylko, ze do tego budynek, kierownicy i etaty dla kolesi. czy przy wspomnianej przez ciebie trasie na zabobrzu postawiono "dwukondygnacyjny budynek centrum z punktem informacyjnym, szatniami, toaletami oraz salą multimedialną do spotkań i warsztatów"? taki budynek do 1,5 km trasy? zdajesz sobie sprawe za to mozna byloby wybudowac wiecej tras?
~@Leszek Z 10-12-2011 21:00
widze, ze nie za bardzo rozumiesz co czytasz oni nie narzekaja, ze robi sie trasy tylko, ze do tego budynek, kierownicy i etaty dla kolesi. czy przy wspomnianej przez ciebie trasie na zabobrzu postawiono "dwukondygnacyjny budynek centrum z punktem informacyjnym, szatniami, toaletami oraz salą multimedialną do spotkań i warsztatów"? taki budynek do 1,5 km trasy? zdajesz sobie sprawe za to mozna byloby wybudowac wiecej tras?
~odp 10-12-2011 21:09
to ty naprawdę nie rozumiesz tego co ma tam powstać - zobacz ja to zrobiono w Dusznikach na ,,Jamrozowej Polanie,, - to jest taki sam projekt - na takim rozwiązaniu bazował Zbyszek Stępień gdy padł pomysł budowy tego sportowego kompleksu - http://www.jamrozowapolana.com/ - jak już to oglądniesz czekam na komentarz - Zbigniew Leszek
~Leszek Z 10-12-2011 21:46
no co jest - zatkało kakao - czy w Dusznikach to może postać, a już w Sobieszowie to nie? ludzie zacznijcie trochę patrzeć na świat w bardziej wesołymi okularami - szkoda tak jojczyć - pamiętajcie - ,,Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej,,— Paulo Coelho-Walkirie
~@Leszek Z 10-12-2011 21:57
widze, ze nie za bardzo rozumiesz co czytasz oni nie narzekaja, ze robi sie trasy tylko, ze do tego budynek, kierownicy i etaty dla kolesi. czy przy wspomnianej przez ciebie trasie na zabobrzu postawiono "dwukondygnacyjny budynek centrum z punktem informacyjnym, szatniami, toaletami oraz salą multimedialną do spotkań i warsztatów"? taki budynek do 1,5 km trasy? zdajesz sobie sprawe za to mozna byloby wybudowac wiecej tras?
~odp 10-12-2011 22:08
oglądałeś ,,Jamrozową Polanę,,? - tam też jest budynek i pracownicy i hotel i zaplecze i do tego ten obiekt jest cały czas w rozbudowie - ale z ciebie zacofany człowiek - wyjdź trochę dalej za ten twój rozsypujący się,,płot,, - popatrz dalej - świat się zmienia czy ty tego nie widzisz? Zbigniew Leszek
~ 10-12-2011 22:14
a co ma wspolnego hotel z ponad 100-ma miejscami, prawie 20 km tras biegowych z 1,5 km trasy i dwukondygnacyjnym budynkiem? w dodatku polozony na wysokosci 650 mnpm a nie 350 mnpm
~odp 10-12-2011 22:27
czytałeś ofertę ,,Jamrozowej Polany? - ja tam wyczytałem nie 20km a tylko... - ,,W sąsiedztwie Ośrodka działa duży kompleks sportowy dla biatlonistów i biegaczy z wielostanowiskową strzelnicą, który nosi miano Centrum Polskiego Biatlonu. Wytyczone tu trasy biegowe o długości od 1 do 2,5 km można wykorzystywać do treningów na nartach biegowych, nartorolkach oraz jako trasy rowerowe,, poczytaj dokładnie proszę i nie udawaj
~ili 10-12-2011 23:41
Zakres projektu podano w zarysie. Wszystkich aktywnych turystów informuję, że zostało wytyczonych 37 km tras po drogach KPN i Nadleśnictw prowadzących do okolicznych miejscowości m.in. do Zachełmia i Jagniątkowa. DO Cetrum prowadzić będą inne trasy rowerowe z Jeleniej Góry, Podgórzyna planowane do budowy w kolejnych latach. W ramach projektu zostaną one oznakowane. Projekt jest I etapem tworzenia infrastruktury turystyki aktywnej , w szczególności latem rowerowej a zimą narciarstwa biegowego. Kolejnym etapem może być kemping. Od czegoś trzeba zacząć. Parkingi też są potrzebne nie wspominając o toaletach. Niezadowolonych zapraszam na Górę Szybowcową- Gubałówkę Kotliny na której nic się nie dzieje. Tak wykorzystajcie swoją energię i pomysły. Pozdrawiam upartych z MKS Karkonosze.
~ 11-12-2011 8:46
jamrozowa polana: wg wikipedii 16,5 km tras, wg polskiego zwiazku biathlonu 15 km "Kosztem ponad 1 mln euro ze środków europejskich i ze środków budżetowych Miasta Duszniki Zdrój prowadzona jest modernizacja obiektu, która polega na przygotowaniu tras biegowych o szerokości 6-8 metrów, których łączna długość wyniesie ok. 15 km"
~miejscowy 11-12-2011 12:29
Nowa,jak najbardziej pożądana inwestycja.Molkontentów nam nie brakuje i nie terzeba.Głupich komentarzy także.Trzymam kciuki.
~@miejscowy 11-12-2011 13:06
to nie sa "molkontenci", glupich komentarzy nie bylo dopoki sie nie odezwales, zwykla wymiana pogladow sciezka na zabobrzu, asfaltowa, kosztowala 1,8 mln zl (info z jelonki) i jak pisze Leszek Z. jest pelna ludzi. a tu ktos buduje najpierw budynek a przy okazji 1,5 km trasy w dusznikach za 1 mln euro buduje sie 15 km trasy zrozumcie w koncu, ze chodzi o to, ze za 3,2 mln zl buduje sie 1,5 km trasy my jako uzytkownicy tras rowerowych i biegowych chcemy tras a nie budynkow
~rowerzystaa 11-12-2011 17:14
Zbigniew Leszek - który za Obrębalskiego wytykał każdą dziurę w ścieżkach rowerowych, każdy krzywy krawężnik, teraz, gdy władze się zmieniły, zamienił się w wazeliniarza, który liże d... Zawile. Już nie widzi badziewia z puzzli szumnie nazywanego ścieżką rowerową, które budują przy obwodnicy południowej. Za kilka lat puzzle będą tak krzywe, że przejedzie się tamtędy tylko na cros...e. Ścieżka rowerowa wzdłuż Konstytucji 3 Maja, którą tak chwali, też już po wyasfaltowaniu została zryta przy barierkach i na nowo pokryta asfaltem (który przyklepano łopatą). Asfalt już się wykrusza, strach pomyśleć co będzie po zimie. Panie Leszku, nie odzywaj się na tym forum, jak masz choć odrobinę przyzwoitości. Zdradziłeś rowerzystów, poszedłeś w politykę, nie chcemy już ciebie widzieć, słyszeć i czytać.
~Ach... 12-12-2011 23:43
Przecież to pierwszy etap zaplanowanego projektu. Nie znacie jak ma wyglądać całość i wypisujecie bzdury. Ponadto aż 3 lata czekano, aby projekt dostał jakiekolwiek dofinansowanie a i tak wam coś nie pasuję. Narzekacie, że się nic nie robi a jak się robi, to też jest źle.
~do 17:14 13-12-2011 0:05
Przeczytałem twój wpis i po pierwsze, dlaczego piszesz w imieniu wszystkich rowerzystów ? - pisz w swoim imieniu. Po drugie widać, że przemawia przez Ciebie zazdrość. Co stoi na przeszkodzie abyś założyć towarzystwo został prezesem i je reprezentował. Myślisz, że fajnie jest chodzić na wszystkie budowle i je społecznie nadzorować. Tak pisze tylko człowiek , który nie ma zielonego pojęcia na czym to wszystko polega. Nie znam osobiście pana Z.Leszka ale uważam,że to co robi i to społecznie - robi dobrze. Komu z nas chciałoby się nastawiać karku za innych i czytać śmieszne wpisy na swój temat ?! Panie Z.Leszku szapoba.
~@23:43 13-12-2011 8:32
Dzieki, ze nas oswieciles, ze to tylko 1. etap, tylko dlaczego w 1-szym etapie glownym kosztem jest budynek? Skad wiesz, ze beda nastepne etapy, przeciez Unia nie przyznala na nie jeszcze pieniedzy. Sam piszesz, ze 3 lata czekano na dofinansowanie 1-go etapu a jesli na 2-gi rowniez bedziemy czekali 3 lata ponoszac koszty utrzymania budynku przy 1,5 km tras? Miasto ma nim zarzadzac co oznacza oplacac pewnie kilka-kilkanascie etatow i koszty eksploatacyjne. Miasto doplaca do projektu 0,5 mln zl wiec sa to tez nasze pieniadze. Mozna tez miec podejscie, ze "walimy Unie na kilka baniek" stawiamy budynek, robimy etaty, budujemy 1,5 km tras na odczepnego i trabimy, ze to tylko 1-szy etap. Na razie to JEDYNY etap, po trzech latach staran. Dlatego nalezalo zaczac od tras a nie budynku i kosztow.
~do 00:05 13-12-2011 13:25
I odezwał się kolejny piesek pana Leszka. Nie kłam, że go nie znasz, bo twój charakterystyczny IP pojawia się zawsze, gdy jest o nim mowa. Nawet nie masz na tyle odwagi cywilnej, żeby się podpisać, tylko szczekasz pod różnymi nickami. Też jestem rowerzystą i w pełni podpisuje się pod tym co napisał poprzednik. Dodałbym jeszcze ścieżkę "rowerową" przy K. Miarki - oczywiście z puzzli i już na starcie wąską i nierówną. Pan Leszek oczywiście ani słowem się nie zająknął w jej sprawie, bo w mieście rządzi już Zawiła, a nie Obrębalski. Skoro zakłada jakieś śmieszne towarzystwo rowerowe głosząc, że będzie pilnował budowy dróg rowerowych, niech się nie dziwi, że ludzie patrzą mu na ręce. Jeśli ma dalej siedzieć na d... i nic nie robić, to niech lepiej zwija interes i zajmie się łowieniem ryb.
~rozsądny 13-12-2011 14:20
Zbigniew Leszek zwyczajnie okłamał ludzi, zakładając towarzystwo rowerowe, które miało walczyć o ścieżki rowerowe w naszym regionie, a które posłużyło mu tylko do wypromowania własnej osoby. Więc niech nie pisze bzdur, że robi cokolwiek społecznie. Nie dałbym na jego pseudodziałalność nawet złamanego grosza.
~do 00:05 13-12-2011 14:24
Jeśli iść twoim tokiem myślowym, to zamieszczone tu wpisy piszą góra 4 osoby ! Ponadto co Ci przeszkadza,aby samemu napisać do pana Prezydenta o tych wszystkich niedociągnięciach, każdy mieszkaniec może to uczynić. Jeśli jestem z czegoś lub kogoś nie zadowolony, to robię to sam. Ale przekonasz się, że nie jest to takie proste. Piszę to ponieważ też byłem takim chojrakiem , ale w innej sprawie i szybciutko zostałem sprowadzony na ziemię. Dlatego wiem, że nie jest to takie łatwe jak nam się wydaję. Pozd.Jan.
~do 14:20 13-12-2011 14:54
Śmieszą mnie takie wpisy, że ktoś się wypromował. Co stoi na przeszkodzie, abyś sam się wypromował ?! A tak na marginesie, wsparłeś jakąkolwiek organizację, abyś mógł komuś wypominać. Pozyskanie pieniędzy, nawet w szczytnym celu w dzisiejszych czasach jest bardzo trudne. Ponadto organizację społeczne utrzymują się z własnych składek i to oni sami decydują na co je wydają. Widzę, że niektórzy czują się mało doceniani i po prostu zazdroszczą. Jeśli sam nie chcę lub nie potrafię nie ganię i nie krytykuję tylko dla zasady. Pozd.Jan.
~@14:54 13-12-2011 16:05
To nie jest dyskusja o promowaniu jakis towarzystw i ich prezesow. Jezeli jednak juz piszesz "Ponadto organizację społeczne utrzymują się z własnych składek" to wystarczy chwila z googlami aby znalezc: towarzystwo izersko-karkonoskie dotacje: otrzymane: 14.05 2010 - 15 500zl; 21.04.2011 - 2 000 zl; 21.04.2011 - 800 zl to z UM JG do tego wnioski na 4 268 zl, na 29 100 zl, na 19 000 zl, na 13 813 zl zlozone do UM woj. doln. To 1-sze cztery wyniki z google. Zebym byl dobrze zrozumiany, to b. dobrze, ze potrafia znalezc dofinansowanie ale nie pisz, ze sa to ich wlasne skladki.
~ 13-12-2011 16:15
Dokładnie jest tak, jak pisze 16:05. @ 14:24 i 14:54: Ja myślę, że piszą tu mniej niż 4 osoby, bo większość wpisów pochodzi od ciebie - pod kilkoma nickami i różnymi IP (było klient.box3.pl, teraz jest proxy *.9.32.114 - jak zawsze zresztą, gdy ktoś cię zdemaskuje). Po co zaśmiecasz forum, na dodatek nie znając się na sprawie? Jak trafnie napisał przedmówca, towrzystwo stale otrzymuje niemałe dotacje. A jakimi osiągnięciami może pochwalić się z ostatniego roku? Jaką aktywnością? Poza tym po to wybieramy przedstawicieli społecznych, żeby nas reprezentowali. Więc nie jest tak, że każdy może sobie napisać do prezydenta, bo od tego są reprezentanci społeczeństwa. Gdy ci nic nie robią, zasługują na jak najbardziej zasadną krytykę ze strony społeczeństwa.
~biker 13-12-2011 16:20
Główną zasługą pana Leszka jest to, że pozamieniano krzywe i dziurawe chodniki w wielu miejscach (Sobieszowska, Wolności, Miarki, teraz nowa obwodnica) na ciągi rowerowo-piesze, przez co nie można już jeżdzić na rowerze po jezdni. Dziękuję za taką "aktywność" i za takie "ścieżki rowerowe". Partacka robota, nic więcej. Zbigniew Leszek zawiódł zaufanie bikerów na całej linii, czas już pożegnać się ze stołkiem.
~do 16:05 13-12-2011 16:24
Nie pisałem o tym akurat towarzystwie tylko ogólnie o stowarzyszeniach. Ja należę do stowarzyszenia, które zajmuję się chorymi osobami. Po drugie nie zazdroszczę, jeśli dostali dofinansowanie to na jakiś cel i musieli go na pewno rozliczyć. Powiem tak nie jest łatwo pracować społecznie i nastawiać karku.Przekonałem się sam , że nie wszystko jest tak różowe jak inni myślą.Dlatego nie krytykuję i jestem pełen podziwu i ciesze się , że ktoś to w imieniu moim robi. Może raz wychodzi lepiej raz gorzej ale coś się dzieję w tym temacie.
~@16:35 13-12-2011 16:51
to jest ok 8,5 km, Ile to wszystko kosztowalo? bo wg przelicznika 3,2 mln (dotacja) +0,5 mln (z miasta) za 1,5 km to wychodzi ok 20 mln zl! A ile budynkow przy tym postawiono? I o tym dyskutujemy, ze wydano 3,7 mln na 1,5 km trasy. Nie znam dzialalnosci towarzystwa, ktoremu pan prezesuje i na ten temat sie nie wypowiadam.
~do 16:15 13-12-2011 17:06
Piszę cały czas z tego samego komputera i nie ode mnie zależy jaki pokazuje się IP, tak ma operator. Ponadto podpisuję się ty nie.A swoją drogę uprawiasz prywatę , jeśli należysz do tego towarzystwa - to powinieneś wszystkie żale wylać na zebraniu a nie wykrzykiwać, że ktoś powinien odejść i takie tam. Te sprawy załatwia się wspólnie z innymi członkami a nie opisuję na forach. A czytając Twoje wpisy wnioskuję , że robisz to z zazdrości.Na tym kończę te jałową dyskusję , która niestety do niczego nie prowadzi .Nawet mi się oberwało za nic. Pozr.Jan.
~Leszek Z 13-12-2011 18:55
Zestawienie ciągów pieszo-rowerowych wykonanych w 2011 roku 1. Zabobrze - Grabarów (północna), 2,26km, beton asfaltowy - nowa nawierzchnia 2. Zabobrze - Grabarów (południowa), 2,91km beton asfaltowy - nowa nawierzchnia 3. Wzdłuż kanału Młynówka - 2,14km, beton asfaltowy - częściowo nowa, częściowo po istniejącym chodniku 4. Łącznik Sygietyńskiego-Jana Pawła II-Ogińskiego, 0,75km, beton asfaltowy - po istniejącym chodniku 5. Sygietyńskiego, 0,48km, kostka brukowa betonowa - nowa 6. Karola Miarki oraz Obwodnica Południowa - w budowie POZDROWERKI - Zbigniew Leszek
~ 13-12-2011 18:55
Do IP: *.9.32.114: ja widzę, że ty po prostu generalnie nie wiesz o czym piszesz. Co nie przeszkadza ci zaśmiecać tej dyskusji (nie po raz pierwszy zresztą). Mogę tylko pogratulować tego podziwu wobec towarzystwa (a może towarzycha?), co do którego nawet nie orientujesz się w ich działalności. A raczej współczuć. Moja postawa jest czysto obywatelska - w obliczu wydawania społecznych pieniędzy nie wiadomo na co. Co do zarzutów do mnie: nie należę do tego towarzycha, nie pisałem że ktoś powinien odejść (czytanie ze zrozumieniem się kłania), nie jestem bardziej anonimowy niż ty (ty na dodatek podpisujesz się różnymi nickami, wprowadzając ludzi w błąd). Czekamy zatem, pod jakim nowym nickiem ponownie się pojawisz i z jakiego tym razem IP. Znając twoje wcześniejsze wpisy, mam pewne typy..
~ 13-12-2011 19:00
Do Leszek Z.: To akurat wszyscy wiemy. Napisz lepiej, jaki udział miało w tym twoje towarzycho i skąd te buble, o których napisano powyżej. Bardzo łatwo przypisywać sobie zasługi miasta, trudniej pochwalić się, co się samemu zrobiło (i czy w ogóle cokolwiek się zrobiło, bo z twojego wpisu wynika raczej, że NIC).
~Panowie 13-12-2011 20:07
jeszcze raz chcialbym przypomniec, ze nie rozmawiamy o towarzystwie i jego zaslugach. Myslalem, ze jest to dyskusja o sensie wydawania 3,2 mln zl + 0,5 mln zl z budzetu miasta na 1,5 km trasy i budynek, ktory bedzie generowal koszta. W obliczu kryzysu, o ktorym wszyscy mowia, Unia moze nie dac pieniedzy na dalsze etapy. Miasto same chyba nie da rady. Budzet na 2012 to 370 mln przychodow, 424 mln wydatkow, to oznacza deficyt 54 mln. Na turystyke 600 tys, bez doplat do unijnych projektow, na kulture fizyczna 4 mln. I to jest tez pytanie do czlonkow roznego rodzaju stowarzyszen, Marcin73, Leszek Z. czy to naprawde najlepszy sposob wydawania pieniedzy (w tym naszych)?
~Leszek Z 13-12-2011 22:05
do kogoś z godz.19~jeśli tak bardzo chciałbyś wiedzieć dokładniej co zrobiono dla rowerzystów pod moim nadzorem - proponuje zadzwonić do wydziału budowy dróg i mostów do Pana Jacka dostaniesz pełną informację prawie raz w tygodniu tam zachodzę - a co do dalszej pracy na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w naszym mieście - zapraszam naprawdę do współpracy - źle się dzieje, że jakoś nikt się przez cały rok nie interesuje, a na koniec roku taki bohater - najlepiej być uważasz anonimowym i krytykować wszystko i wszystkich - tylko ty jesteś święty - żal mi takich ludzi jak ty po prostu jesteście zakompleksieni w swojej zazdrości - mimo wszystko dla wszystkich POZDROWERKI w nowym sezonie i zapraszam do współpracy - Zbigniew Leszek
~ 13-12-2011 23:28
Do Leszek Z.: No właśnie, wyliczyć czyjeś inwestycje to potrafisz, ale napisać, jaki sam miałeś do nich wkład, to już nie, tylko odsyłasz do jakiegoś rycha-zbycha. Powód jest prosty: bo twojego wkładu i twojego towarzycha NIE BYŁO W OGÓLE. Świadczą o tym najlepiej te krzywe chodniki z puzzli czy wykruszający się asfalt przy Konstytucji 3 Maja. Więc po co kłamiesz i podczepiasz się pod to, co zrobiły inne instytucje? Twój czas się skończył. A personalne wycieczki to urządzaj sobie w swoim mieszkaniu, a nie na publicznym forum, OK? Nikt ci niczego nie zazdrości, bo nie ma czego.
~mattylda 14-12-2011 12:36
Oj, dostało się panu Leszkowi i słusznie. Ktoś się podejmuje jakichś działań, więc niech realizuje swoje obietnice. Nie potrafi/nie chce? Pora odstąpić stołek komuś innemu - bardziej operatywnemu. Czas odejść panie Leszku, póki da się jeszcze to zrobić z honorem. "Jesteście zakompleksieni w swojej zazdrości" - a to za figura stylistyczna? Wydawało mi się, że zakompleksionym można być: 1) na punkcie czegoś, a nie w czymś, 2) na punkcie jakiejś cechy pozytywnej, a nie negatywnej. Może pan Leszek zechce wyjaśnić, o co mu chodzi? Czy on sam wie, o co mu chodzi?
~Krzysiek P. 15-12-2011 5:52
Widzę,że Zarząd TIK został wywołany do tablicy przez osoby,które znam ze szkoleń . Styl ich wypowiedzi jest podobny i irytujący mnie od wielu lat. Tylko gadanie co trzeba zrobić i pokazywanie swoich wizerunków na forum publicznym i nic poza tym.O czym mówili pięć lat temu tak gadają teraz !!! Tymczasem TIK ma już widzialne efekty swojej pracy: Projekt drogi rowerowej Grabarów Zabobrze. Droga rowerowa Dolina Kamiennej Odcinek wyasfaltowanego chodnika dla rowerzystów przy gorzelni. Droga rowerowa Dolina Wrzosówki. Promocja szlaków pieszych i punktów widokowych powyżej Jagniątkowa. Klapy krytyki ograniczają się do wycieczek na Śnieżkę i oferowanie tamtejszym turystom naszego teatru i spacerów po trakcie jeleniogórskim.TIK oferuje turystom Jeleniogórskie Karkonosze i ich atrakcyjność .
~biker 15-12-2011 14:50
O proszę, odezwał się Krzysio Pik, drugi piesek pana Leszka. Twój post potwierdza tylko, że tak naprawdę ŻADNYCH efektów nie macie! Kilka niezrealizowanych projektów na papierze (te same od wielu lat) i droga z Zabobrza do Grabar (a nie żadnego Grabarowa), która jest nie waszą zasługą, tylko miasta (na dodatek już na starcie z bublem). Żadnej drogi Dolina Wrzosówki czy Dolina Kamiennej na oczy nie widziałem (ten kawałek wyasfaltowanego chodnika to wiecie gdzie sobie możecie wsadzić...), a rzekoma "promocja" punktów widokowych powyżej Jagniatkowa sprowadza się tylko do nielegalnego łażenia po parku narodowym. Napisz, jakie KONKRETNE działania zrealizowało TIK w kończącym się roku i na co idą publiczne dotacje. Tylko nie odsyłaj do jakiegoś pana Jacka czy innego Rycha-Zbycha.
~@ Krzysiek P 16-12-2011 0:13
hmm... bez wycieczek personalnych. "pokazywanie swoich wizerunków na forum publicznym" jakich wizerunkow oni pisza anonimowo wiec chyba sie nie promuja. Na czym polega efekt pracy TIK dot. "Projekt drogi rowerowej Grabarów Zabobrze" i innych wymienionych? projektowaliscie je, daliscie na nie kase, budowaliscie je? Moze jakies konkrety na czym polega wasz wklad. W ten sposob to moge zawiazac tow. przyjaciol aquaparku i pisac, ze buduje sie aquapark co jest sukcesem naszego towarzystwa. Bez zlosliwosci ale jezeli cos piszemy podpierajmy to konkretami.
~ 16-12-2011 14:38
Wkład polega na tym, że Zbigniew Leszek za Obrębalskiego wytykał każdy krawężnik, co doskonale znamy choćby z artykułów na Jelonce. Ale już za Zawiły nie przeszkadza mu, że przy barierkach zryto asfalt, który już się wykrusza. Jechałem ostatnio nową ścieżką wzdłuż Młynówki - tam asfalt jest zwyczajnie nierówno położony, że wyraźnie czuje się garby. Ale Zbigniew Leszek siedzi cicho, bo teraz w ratuszu siedzi Zawiła, a nie Obrębalski.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Policyjna akcja "Pieszy"

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2202
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%