MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Prawda dotrze do kogo trzeba. „Aleje Wolności” w Kwadracie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 listopada 2011, 10:09
Aktualizacja: 10:10
Autor: Petr
Fot. Petr
Prawda cały świat okrąży i do kogo trzeba dotrze. Oto przesłanie kolejnego z cyklu czytania dramatu w klubie Kwadrat, które odbyło się wczoraj w ramach projektu „Aleje Wolności” realizowanego przez Stowarzyszenie Teatr Odnaleziony.

„Aleje Wolności”, o których pisaliśmy już wcześniej na łamach Jelonki.com – to eksperyment teatralno-dokumentalny obejmujący cykl warsztatów, paneli dyskusyjnych, a także odczytów sztuk dotyczących stanu wojennego w Polsce. Tekstów, które traktują o wydarzeniach z tego okresu zarówno w sposób poważny, jak i ironiczny; będących obrazem społeczności tamtych czasów ale i czasów obecnych, w których pewne rzeczy, niestety, nie straciły na aktualności.

Co odczytano wczoraj? Dramat „Burmistrz” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, opowiadający o „idealnym” społeczeństwie Miasta rządzonego przez cieszącego się nieskazitelną opinią pana Burmistrza. Rzecz jasna - społeczeństwa tylko pozornie bez skazy, co zweryfikuje konieczność wyłonienia spośród mieszkańców Miasta pięćdziesięciu sprawiedliwych. Wtedy „prawda cały świat okrąży i do kogo trzeba dotrze”.

– Bardzo lubię Otwarte poniedziałki w klubie Kwadrat, podczas których odbywa się czytanie dramatów. Młodzi artyści wcielają się w postaci uwikłane w zdarzenia, o których większość z nich słyszała jedynie na lekcjach historii czy WOS. I robią to naprawdę dobrze; angażują się w te czytania przez co sam projekt jest naprawdę wart polecenia – komentuje Anna Borkowska jedna z uczestniczek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~no ale 29-11-2011 13:47
Gdzie jest SKM ?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Budowa łącznika rozpoczęta

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Objazd na singletracku

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
959
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%