MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Prawa dziecka

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 24 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:52
Autor: Damian
W miniony weekend hotelu Jan odbyło się spotkanie robocze niemieckich czeskich i polskich partnerów pracujących na obszarze ochrony praw dziecka.

Konferencja została zorganizowana po raz trzynasty, do której zostali zaproszeni przedstawiciele z Polski Czech oraz Niemiec. Dotyczyła ona przede wszystkim wymianie doświadczeń w zakresie ochrony praw dziecka, ochronie przed niebezpieczeństwami, czy traktowaniu dziecka nie jako przedmiot tylko jako podmiot.

W tym roku konferencja została zorganizowana po raz pierwszy w Polsce-gospodarzem spotkania był Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Podczas dwóch dni uczestnicy spotkania wymieniali swoje poglądy oraz spostrzeżenia dotyczące programów i rezultatów ochrony praw dziecka.

Uczestnicy konferencji postanowili aktywnie dążyć do pogłębiania dotychczasowych stosunków partnerskich. Stwierdzono również że dotychczasowe spotkania które są organizowane nie przerwanie od 1992 roku przyniosły wiele pozytywnych efektów. Zwieńczeniem konferencji stała się stworzona wspólna deklaracja .

Niestety coraz większym problemem w Polsce staje się fakt katowania czy psychicznego znęcania się nad dziećmi-nie każdy potrafi zrozumieć że dziecko ma prawo do szacunku, troskliwej opieki i poważnego traktowania jako odrębnej, pełnoprawnej jednostki. Nie zapominajmy o tym fakcie nigdy gdyż nie ma gorszego widoku niż cierpiące dziecko.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

KOD pod sądem

BO: druga odsłona

Nie dała się oszukać  

Większość za zmianą

Wandalizm czy profanacja?

Z jakich powodów częściej pożyczamy niż oszczędzamy?

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Aktywne soboty

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
660
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%